שתף קטע נבחר

ארגון השחקנים הכריז על סכסוך עבודה עם המינהלת

לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמות בפגישה ביניהם בנוגע לתפוגת הסכם החוק הרוסי, הודיע היו"ר ניר אלון על סכסוך עבודה: "אנו מבקשים לשמור על מעמד השחקן הישראלי, נקיים מו"מ אינטנסיבי בשבועיים הקרובים כדי להגיע להסכם"

ארגון שחקני הכדורסל הודיע על סכסוך עבודה עם מינהלת הליגה לאחר פגישה ארוכה שהתקיימה היום (רביעי) בין הצדדים, זאת בעקבות המשא ומתן לגבי מספר השחקנים הזרים בליגת ווינר-סל והאפשרות של ביטול החוק הרוסי.

 

המשמעות היא שבשבועיים הקרובים על הצדדים לקיים משא ומתן במטרה להגיע לידי הסכמות, ובמקרה שהצדדים לא יחתמו על הסכם, ארגון השחקנים יוכל לבצע צעדים ארגוניים כמו עיצומים ושביתות. הדרישה שהארגון הציג בפני המינהלת היא שהחוק הרוסי ימשיך להיות מיושם - כלומר שני ישראלים יהיו על הפרקט בכל רגע נתון.

 

ניר אלון בפגישה של ארגון השחקנים (צילום: ראובן שוורץ)
ניר אלון בפגישת ארגון השחקנים(צילום: ראובן שוורץ)

 

מארגון השחקנים נמסר: "אנו מבקשים לשמור על מעמדו של השחקן הישראלי ולאפשר לו יותר דקות משחק בליגה הישראלית וקוראים לראשי המינהלת לקיים מו"מ אינטנסיבי על מנת להגיע בשבועיים הקרובים להסכם".

 

ממינהלת הליגה נמסר: "לא הצלחנו להגיע להסכמות עם ארגון השחקנים. המינהלת דורשת לבטל את החוק הרוסי במתכונתו הנוכחית ולמצוא דרכים בשיחות משותפות עם ארגון השחקנים כיצד ניתן לקדם את השחקן הישראלי. אנו סבורים כי יש להמשיך במשא מתן אינטנסיבי על מנת להגיע להסכם בהקדם". 

 

כזכור, בתום העונה הנוכחית עומד לפוג ההסכם שנחתם בין המנהלת לארגון לפני חמש שנים. בשבועות האחרונים התקיימו מספר פגישות מו"מ בין נציגי הארגון לבין ראשי המנהלת והיום בשעה 17:00 צפויה להתקיים פגישה נוספת יחד עם יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון ושמעון אמסלם שנבחרו כנציגים. במידה ולא יושגו הבנות, מתכוונים בארגון להכריז על סכסוך עבודה.

  

מי שהגיעו להסתדרות כדי להציג את העמדה של ארגון השחקנים הם ניר אלון, שמעון אמסלם, לייזי גורדון וגיא ז'אנו. נציגי שחקנים מכל הקבוצות נכחו בישיבה, אך שחקני מכבי תל אביב לא הגיעו מאחר שהאימון המסכם שלהם לקראת הדרבי התקיים באותה שעה. איתי שגב הגיע באיחור וקיבל תדרוך באופן אישי.

 

אמסלם אמר לאחר האסיפה: "אנחנו מאמינים שהשחקן הישראלי הוא קודם כל משאב

לאומי ובגלל זה אנחנו צריכים לדאוג לו. אנחנו נגיע הערב לפגישה בצורה מאוד נקייה, נקשיב, ונקווה לטוב".

 

כשנשאל על העובדה שהחוק הרוסי לא קידם בפועל את השחקן הישראלי, אמר אמסלם: "יש קו ישיר בין התוספת של הזרים והמתאזרחים להצלחת הנבחרת. חלק מהבעיה היא המאמנים שלא נותנים מספיק זמן, לא לוקחים ריזיקה, כולם רוצים מהמוכן, מעכשיו לעכשיו".

 

"הדרישה הבסיסית היחידה שלנו היא 2 ישראלים בכל רגע נתון על המגרש. זה שם מטומטם חוק רוסי, מדובר בחוק ישראלי. מי שלא יכול לאמן פה ומרגיש שקשה לו מאוד עם החוקים האלה, לא חייב לאמן בליגה שלנו".


פורסם לראשונה 02/05/2018 13:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
ניר אלון
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים