שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  להיות גל גדות לשתי דקות: הילדה שגילמה את שתי הנשים הכי חזקות על המסך

  אמילי קארי רק חגגה 15, אבל חובבי האקשן חדי העין אולי שמו לב שהיא כבר כיכבה כגרסה הצעירה של שתי ענקיות - וונדר וומן ולארה קרופט. "עזרו לי עם המבטא, היה כיף", היא מספרת על הכניסה לנעלי גל גדות – ועל החיבור לדמות שגדלה ללא אב, כמוה. ועדיין, ל"טומב ריידר" היה יותר פשוט להתחבר: "לארה גדלה בבריטניה. ולא חייתי כמו אמזונה על אי בודד"

  אמילי קארי (צילום: Christian Black)
  אמזונה מימין, ארכיאולוגית משמאל. אמילי קארי(צילום: Christian Black)
  ארבע דקות של תהילה, פחות או יותר – בכך אפשר לסכם את הקריירה הקולנועית של אמילי קארי; אך אותן ארבע דקות מתחלקות לשניים משוברי הקופות הגדולים של השנה האחרונה. הנערה הבריטית שחגגה השבוע את יום הולדתה ה-15 צצה השנה ב"טומב ריידר" ובשנה שעברה ב"וונדר וומן": באחד גילמה את לארה קרופט הטינאייג'רית, ובשני את הגרסה הצעירה של דיאנה האמזונה. בראשון היא חלקה את המסך עם אליסיה ויקנדר, ובאחר עם גל גדות – שאיתה היא אפילו חולקת את אותו יום ההולדת (30 באפריל).

   

  כך הפכה קארי לחולייה החסרה בקורות חייהן הדמיוניים של שניים מהאייקונים הנשיים של התרבות המערבית, בשתי הפקות שאפתניות נפרדות מבית וורנר ברוס. מבחינת השחקנית הצעירה מדובר בצירוף מקרים, או לפחות כך היא קובעת בראיון מיוחד ל-ynet.

   

  "הייתי בת מזל להיות בגיל הנכון לכל אחד מהתפקידים ולהיראות כמו הגרסאות הצעירות של כל אחת מהדמויות הללו", היא אומרת, "אני בהחלט מסכימה ששתי הדמויות דומות במידה מסוימת, אבל הייתי צריכה לגלם כל אחת מהן באופן שונה לחלוטין כי כל אחת מהן מגיעה מרקע שונה וילדות שונה, והן גדלו במציאות שונה.
  אמילי קארי (צילום: A P WILDING)
  (צילום: A P WILDING)

  "אף ששתי הדמויות נחושות ואמיצות, הן שונות. דיאנה תמיד ידעה מה הכיוון שלה – להילחם. לארה לעומתה גילתה את הגורל שלה תוך כדי חיי השגרה. אני מסכימה שיש בסיס לדמיון בין שני הסרטים כי מובילות אותם נשים עצמאיות וחזקות, אבל אף אחד לא היה משווה בין הדמויות לולא הסרטים היו יוצאים במרחק של פחות משנה. אני יכולה להעיד על כך בעצמי, בתור מי שגילמה את שתי הגרסאות הצעירות של שתי הגיבורות. נדרש ממני להיכנס לראש של כל אחת מהן, וכשחקנית גילמתי אותן באופן שונה לחלוטין".

   

  למי התחברת יותר באופן אישי?

  "אני חושבת שאני מרגישה קרובה יותר ללארה קרופט, בעיקר מכיוון שהילדות שלה מתרחשת בבריטניה של ימינו. אני מתחברת לתרבות שבה היא גדלה, ומנגד ברור שמעולם לא חוויתי איך זה להיות אמזונה צעירה על אי בודד. עם זאת, יש לי חיבור לנחישות של דיאנה והעצמאות שלה, וגם זה שהיא גדלה בלי אבא – כמוני. שתינו מעריצות את האמהות שלנו ורואות בהן דמויות לחיקוי. אני מרגישה שיש כמה נקודות השקה בין המסע שלהן לחיי האישיים".

   

  התפקיד הנכון בזמן הנכון

  קארי נולדה באפריל, 2003, וגדלה עם אמה השחקנית לשעבר וסוכנת הכישרונות בהווה, שרה מקדונל. מגיל תשע היא הופיעה על במות התיאטרון בלונדון, והשתלבה גם בתפקידים קטנים בסדרות הטלוויזיה הבריטיות "הודיני ודויל" ו- Casualty מבית היוצר של ה-BBC. לחשיפה גדולה יותר זכתה בקליפ החביב לשירם של אידינה מנזל ומייקל בובלה – Baby, It’s Cold Outside.

   

   

   

  הדרך של קארי למסך הגדול נפרצה בשנה שעברה ועוד בהפקת ענק חד-פעמית כמו "וונדר וומן". היא מספרת כי בשלב האודישן, כלל לא ידעה לאיזה תפקיד היא נבחנת ובאיזה סרט. "זה היה סוד כמוס. רק אחרי שלושה חודשים הוזמנתי לפגישה ראשונה עם הבמאית פטי ג'נקינס", נזכרת השחקנית, שהתבקשה באותה הזדמנות לבצע פעלול לצורך בדיקת הכושר הגופני שלה. "בשלב הזה כבר ידעתי שמדובר ב'וונדר וומן', והייתי כל כך שמחה שבכלל שקלו את מועמדותי. כמה שבועות לאחר מכן, הסוכנת שלי התקשרה להגיד לי שלוהקתי לתפקיד ומיד התחלתי תוכנית של תשעה שבועות של אימונים".

   

  תהליך הליהוק ל"טומב ריידר" היה שונה בתכלית שכן קארי הצטרפה להפקה רק בשלב ההשלמות. "התהליך היה הרבה יותר מהיר", היא מדווחת. "הייתה לי פגישה אחת עם המלהקת במהלכה קראנו את הסצנה, ואז בחלוף שבועיים, הסוכנת שלי התקשרה לבשר שמציעים לי את התפקיד. התאמנתי כמה ימים בירי חץ וקשת ומאוד נהניתי מכך. זה היה מקרה של התפקיד הנכון שהגיע בזמן הנכון".

   

  באיזו הפקה נהנית יותר?

  "אני חייבת להודות שוונדר וומן היה קצת יותר כיף, כי ביליתי יותר זמן בצילומי הסרט. במהלך תקופת האימונים שלי, ביליתי יותר זמן עם השחקנים וצוות ההפקה ויצרתי קשר אישי עם רבות מהאמזונות, שהן כולן נפלאות. זכיתי גם לטייל באיטליה במשך שבוע ולבלות עם השחקניות והמשפחות שלהן. חוץ מזה, זו הייתה ההתנסות הראשונה שלי בצילומים של סרט גדול".

   

  אולי האתגר הגדול ביותר שבו נתקלה קארי בהכנה לקראת צילומי "וונדר וומן", הייתה העובדה שכילידת 2003, שחייה נעים בין שיעורי בית להטענת תמונות באינסטגרם, הרקע של גיבורת העל היה זר לה לחלוטין. "לא הכרתי את הדמות, מכיוון שהיא לא הייתה חלק מהעולם שלי כילדה קטנה שהייתה יותר בקטע של סרטים של דיסני", היא מודה.

  אמילי קארי (צילום: מתוך הפייסבוק של אמילי קארי)
  "חייבת להודות שוונדר וומן היה יותר כיף". קארי על סט הצילומים(צילום: מתוך הפייסבוק של אמילי קארי)


  "עכשיו כנערה צעירה, אני מלאה בהשראה יומיומית מהדמות של דיאנה וגם של לארה קרופט, ואני חושבת שהן מהוות השראה להרבה אנשים, צעירים ומבוגרים, בכל העולם. תמיד הייתי ערה להעצמה נשית בחיי מגיל צעיר מכיוון שאמי גדלה אותי לבדה והיא הייתה הדמות לחיקוי היחידה שהייתי זקוקה לה בחיי. אני גם מאמינה שבמאה ה-21 אנחנו צריכים יותר נשים חזקות שיבלטו בתעשייה על המסך ומאחורי המצלמה. לארה קרופט ודיאנה, וכמובן שפטי ג'נקינס המבריקה, הן דוגמאות מושלמות לכך".

   

  אחת הדרכים לפצות על פערי הידע בנוגע לוונדר וומן הייתה צפייה בגל גדות בפעולה מהצד. "היה לי קשה כי לא קראתי את התסריט המלא, אז כל מה שיכולתי לדעת על דיאנה היה מתוך הסצנה הבודדת שלי", היא מספרת. "אני חושבת שגל לקחה על עצמה הרבה בכל הנוגע לדמות הזאת, מכיוון שהיא התחילה מדף חלק לחלוטין. צפיתי בקטעי וידאו של גל באינטרנט וצפיתי גם בראיונות שלה. היה פשוט הייתה היא עצמה, וזה עזר לי עם הדמות".

  אמילי קארי ()

   

   

  היית צריכה בוודאי להתאים את עצמך לגל ולמבטא הישראלי שלה, כדי לשמור על הרצף של הדמות.

  "הייתה לנו מורה נהדרת לדיאלקט בשם ג'ו קמרון-בראון, והיו לי איתה כמה מפגשים כדי לעזור לי עם המבטא. זה היה כיף לנסות משהו חדש. על הסט, פטי (ג'נקינס) עזרה מאוד עם הדמות וגם המבטא. הייתה לי הזכות לצפות בכמה מהסצנות שצולמו הן באולפן בלונדון והן בלוקיישן באיטליה וזה היה מדהים לראות את גל ושאר השחקנים בפעולה. אלו היו רגעים בעלי ערך רב כי הייתי צריכה לשחק את אותה הדמות בצעירותה, ושתינו לא היינו על הסט בו-זמנית".

   

  איך התרשמת מגל על המסך ומאחורי הקלעים?

  "אני אוהבת את גל – האישה והשחקנית. אני מעריצה את האמיתיות שלה על המסך. היא שחקנית מאוד טבעית. כמובן שיש לה נוכחות מאוד חזקה ורבת עוצמה בתעשייה. מחוץ למסך היא הייתה בדרך כלל בחברת בעלה ובתה. היא מאוד נורמלית על רגליים על הקרקע. אני זוכרת שבמהלך הצילומים באיטליה, בעודי ממתינה לצילומי הסצנה שלי, ביליתי יום מלא במשחקים עם ילדה קטנה ומדהימה, ובדיעבד הסתבר שזו בתה של גל, אלמה. לא היה לי מושג.

  אמילי קארי (צילום: Christian Black)
  על הסט של "טומב ריידר"(צילום: Christian Black)
   

  מה היית רוצה לקחת מגל גדות ומאליסיה ויקנדר להמשך הקריירה שלך?

  "אני זוכרת את הפעם הראשונה שפגשתי את גל והיא נתנה לי עצה שאני לעולם לא אשכח: 'הדבר הכי חשוב הוא ליהנות ממה שאת עושה, וזה לא משנה מה את עושה בחייך'. אני חושבת שזה נשאר איתי כי זה מראה עד כמה היא אדם מלא חיוביות. הייתי רוצה לקחת ממנה את מוסר העבודה שלה, כי היא כל כך ממוקדת, ממש ב'זון' משלה, אבל בו בעת היא נהנית ממה שהיא עושה.

   

  "לא ממש עבדתי עם אליסיה על הסט אבל אני חושבת שהיא שחקנית שהיא יוצאת מן הכלל והיא מאוד נועזת כלארה קרופט. כמובן שהייתי שמחה ללכת במסלול דומה לשל אליסיה כי יש לה קריירה כל כך מגוונת והיא עדיין כל כך צעירה. שתי השחקנית האלה נערצות על ידי אנשים בכל העולם בגלל האופי שלהן והעבודה שלהן על המסך. אני אהיה שמחה להגיע לרמה הזאת בקריירה המקצועית שלי ולהשפיע על חיי אנשים".

   

  מאמזונה לוחמנית לבתו של הצאר

  ההזדמנות הראשונה של קארי לממש את הניסיון שצברה, ואת המיומנויות שלמדה מוויקנדר וגדות, הגיעה בהקדם עם ההפקה של "אנסטסיה" – עיבוד חופשי של הבמאי בלייק האריס ללהיט האנימציה מ-1997 המגולל את קורות משפחת המלוכה הרוסית רומנוב מנקודת מבטה של בת הצאר ניקולאי ה-2. קארי תופיע בסרט בתפקיד הראשי כאנסטסיה בכבודה ובעצמה לצד ברנדון ראות' ואמייה מילר.

  אמילי קארי ()
    

  "החוויה של עבודה בהפקת ענק עזרה לי במיוחד כשהגעתי לצלם את 'אנסטסיה' כי למדתי כל כך הרבה", היא אומרת, "אני מאוד מתרגשת לקראת האפשרות שנפלה בחלקי להציג את הפרשנות הזאת לסיפור של אנסטסיה. יש בסרט כמה אלמנטים שמהדהדים את הסיפור האמיתי של קורות משפחת רומנוב, אבל הם מוצגים באופן ידידותי למשפחה ויש בו גם אלמנט של פנטזיה. מאוד נהניתי לעשות תחקיר היסטורי לתפקיד הזה. אנסטסיה הייתה והיא עדיין דמות נשית צעירה וחזקה. אני מקווה שכולם ייהנו מהצפייה בסרט ממש כמו שאני נהניתי לצלם אותו".

   

  ומה הלאה לעתיד?

  "אני אחת מאותם אנשים שחיים את הרגע ואני לוקחת כל תפקיד כשהוא מגיע. מצד שני, אני מעוניינת להפוך את תחום העיסוק הזה לקריירה כבוגרת, כך שאני צריכה להתחיל לחשוב על איזה תפקידים אני לוקחת ואיך זה יכול להשפיע על העתיד שלי כשחקנית. אני בהחלט רוצה לשמור על מקצוע המשחק לנצח. זו התשוקה שלי ואני אוהבת את זה. יש תפקידים מלהיבים שמדוברים לקראת השנים הקרובות, אבל בינתיים אני אמשיך ללמוד ולעבוד קשה ואני יודעת שהדברים הנכונים עבורי יגיעו עכשיו או בעתיד".

   

  תרצי לגלם את וונדר וומן הבוגרת בהמשך הדרך?

  "אני חולמת לשחק תפקיד משמעותי כמו וונדר וומן או לארה קרופט בקריירה שלי, ואשמח להשפיע על חיי אנשים בכל העולם כמו גל ואליסיה. ברור שזה יהיה יוצא מן הכלל לגלם את וונדר וומן בעתיד, אבל לא נראה לי שתהיה גרסה אחרת שלה בקרוב מכיוון שגל עשתה עבודה כל כך טובה, ובינתיים היא כבר התחילה לצלם את סרט וונדר וומן הבא".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Christian Black
  מיני וונדר ריידר. אמילי קארי
  צילום: Christian Black
  לאתר ההטבות
  מומלצים