שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תעודת הצטיינות: 50 המורים שעלו לשלב הכמעט סופי של תחרות "המורה של המדינה"
  מבין אלפי ההמלצות על המורים המצטיינים לתחרות "המורה של המדינה" בחרנו את 50 המורים שבולטים מעל כולם. ששת הזוכים בתחרות שיזמו הסתדרות המורים, מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות" ו-ynet יוכרזו ב-10 ביוני בטקס חגיגי במעמד נשיא המדינה ושר החינוך

  בשיתוף מפעל הפיס

   

  סיבה לגאווה: השנה העשירית לתחרות "המורה של המדינה" הבטיחה ומקיימת. אלפי המלצות התקבלו על־ידי תלמידים, הורים, בני משפחה ועמיתים לעבודה, ומלאכת צוותי השופטים והמעריכים הייתה השנה מורכבת וסיזיפית מתמיד. לפניכם, תמונותיהם של 50 המורים המצטיינים שהעפילו לשלב המתקדם בתחרות ומהם יוכתרו שישה מורים בתואר "המורה של המדינה" לשנת 2018.

   

  "המורה של המדינה" היא יוזמה משותפת של מפעל הפיס, הסתדרות המורים, "ידיעות אחרונות" ו-ynet שנועדה לתת במה לעבודתם של אנשי חינוך מצטיינים בישראל, שהרימו תרומה יוצאת דופן במסגרת פעילותם החינוכית לאורך השנים. מורים שהעזו לחלום, לשנות, ליצור, לפתח ולחשוב מחוץ לקופסה. מורים שהיו אוזן קשבת לתלמידיהם, שידעו להכיל, לקדם, להאמין ולהיות שם כדי לתמוך, לעודד ולהגיד מילה טובה.

   

  התחרות, הנערכת זו השנה העשירית ברציפות, יצאה לדרך לפני כשלושה וחצי חודשים, ובמסגרתה קיבלנו השנה אלפי המלצות על מורים משכמם ומעלה: אהובים, מרגשים, כריזמטיים, מרשימים, שהשאירו חותם בל יימחה על תלמידיהם. הממליצים היו ברובם תלמידים, תלמידים לשעבר והורים לתלמידים, שביקשו להודות בדרך זו למורים שעושים ימים ולילות למען חינוכם והשכלתם של ילדי ישראל, מורים שמצליחים - על אף כל הקשיים שבדרך - לבלוט מעל האחרים ולהביא עימם ערך מוסף לבית־הספר ולתלמידיהם.

   

  תהליך סינון המועמדים נערך בסיוע מכון קינן שפי וכלל בדיקה של ההמלצות וראיונות טלפוניים עם מנהלי בתי־הספר של המורים המומלצים. מלאכתם של המעריכים בתחרות הייתה קשה ורק בעמל רב הצלחנו לבחור מתוך שפע המורים המצטיינים את אלה שחשבנו שהם המתאימים ביותר. אל השלב הכמעט סופי - שלב הראיונות פנים אל פנים - הגיעו 50 המורים שלפניכם. מדובר בקבוצה איכותית ויוצאת דופן של מורים ומורות, שמגלמים באישיותם ובמקצועיותם את כל מה שאנחנו רוצים לראות במערכת החינוך הישראלית - מורים שהזכירו לכולנו ש"מורה לחיים" זו לא סתם סיסמה.

   

  השבוע ראיינו את 50 המועמדים לתואר "המורה של המדינה" אנשי חינוך בגימלאות ועיתונאי "ידיעות אחרונות" ו-ynet. בראיונות המרתקים סיפר כל אחד מהמורים את סיפורו האישי והרחיב על הדרך שבה הוא רואה את תפקידו בהוראה. בעקבות הראיונות האישיים ייבחרו מבין 50 המורים 15 מועמדים שיעלו לשלב הבא - ראיון בפני ועדה ציבורית. בתום השלב הזה ייבחרו שישה מורים שיזכו בתואר "המורה של המדינה".

   

  הוועדה הציבורית מורכבת מאישים בכירים בתחומי החינוך, החברה והכלכלה. ואלה הם חברי הוועדה: הרמטכ"ל לשעבר ויו”ר קרן רש”י, רא”ל (מיל’) גבי אשכנזי; יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין; העיתונאי ומנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר איתן הבר; יועצת ההלכה ואמו של הנער נפתלי פרנקל ז"ל שנרצח בידי מחבלים, רחלי פרנקל; הפעילה החברתית ומקדמת נושאים ירוקים, קרנית גולדווסר; המנהל לשעבר של האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך, הרב יוחנן פריד; מנכ'"ל הוצאת "ידיעות ספרים", דובי איוכנוולד; העיתונאי ד"ר יועז הנדל; מייסדת המכללה החרדית בירושלים ובתו של הרב עובדיה יוסף, עדינה בר־שלום; נשיא מכללת אחוה לשעבר, פרופ’ עליאן אלקרנאוי; מנהל אגף החינוך, הרווחה והתרבות בירוחם, חילי טרופר; מנכ"לית המרכז לטכנולוגיה חינוכית, גילה בן־הר; יו"ר האגף לפיתוח מקצועי והמזכירות הפדגוגית בהסתדרות המורים, שרה ישראלי; סמנכ"ל בנק מסד, גבי טייטל; מנכ”ל תלמ”א, אלון פוטרמן; מנכ”לית קרן שטיינהרדט, טובה דורפמן.

   

  ששת הזוכים יוכרזו בטקס חגיגי שייערך ב־10 ביוני במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ושר החינוך נפתלי בנט. הם יזכו בהשתלמות יוקרתית בארה"ב מתנת תלמ"א (תוכנית לאומית למצוינות באנגלית), הממומנת על ידי קרן משפחת שטיינהרדט בישראל וקרן שוסטרמן. כל 15 המועמדים שיגיעו למעמד הגמר יזכו בתעודת הוקרה ובמחשב נייד אישי מתנת בנק מסד.

   

    ()
  50 המורים שעלו לשלב הכמעט סופי (צילומים: צביקה טישלר)
   

  הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

   

  בשיתוף מפעל הפיס

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים