שתף קטע נבחר

זינוק בייצוא הביטחוני של ישראל: 9.2 מיליארד דולר

עלייה של 40% בהיקף הייצוא הביטחוני של ישראל בשנת 2017 לעומת 2016. 31% מהיצוא היה של טילים ומערכות הגנה אווירית. 58% מכלי הנשק יוצאו למדינות אסיה והפסיפיק

עלייה של 40% בייצוא הביטחוני. טילי ספייק של רפאל בדרום קוריאה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עלייה של 40% בייצוא הביטחוני. טילי ספייק של רפאל בדרום קוריאה(צילום: AFP)

אגף הייצוא הביטחוני במשרד הביטחון (סיב"ט) פרסם אחר הצהריים (יום ד') את נתוני הייצוא הביטחוני לשנת 2017. מדובר בחוזים חדשים בהיקף של 9.2 מיליארד דולר, עלייה של כ-40% לעומת שנת 2016. במהלך השנה הצליחו התעשיות הביטחוניות, בתמיכת סיב"ט וגופי משרד הביטחון הנוספים, לחתום על עשרות חוזים משמעותיים, שהביאו להמשך מגמת ההתחזקות של ישראל בשוק הביטחוני העולמי.

 

בהודעת משרד הביטחון נכתב כי הנדבכים המשמעותיים בייצוא הביטחוני בשנת 2017 היו: טילאות ומערכות הגנה אווירית (31%), מערכות מכ"מים ול"א (17%), השבחות ומכלולים אוויוניים (14%), יבשה תחמושת ועמדות נשק (9%), מערכות תקשוב וקשר (9%), תצפית ואופטרוניקה (8%), מערכות מודיעין, מידע וסייבר (5%), שירותים ושונות (3%), מל"טים (2%), מערכות ימיות (1%), לוויינות וחלל (1%).

אביגדור ליברמן (צילום: הלל מאיר, TPS)
"מדובר בהישג בלתי רגיל". שר הביטחון ליברמן(צילום: הלל מאיר, TPS)

נתוני הייצוא הביטחוני לפי פילוח גיאוגרפי:  אסיה והפסיפיק- 58% , אירופה-21% , צפון אמריקה- 14%, אפריקה- 5%, אמריקה הלטינית- 2%.

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר: "בתוך שנתיים הקפצנו את היצוא הביטחוני בעשרות אחוזים. מדובר בהישג בלתי רגיל בכל קנה מידה, שהושג בעבודה קשה של סיב"ט והתעשיות הביטחוניות ובזכות שורה של הסכמים עם מדינות, שנתנו אמון ביכולות וביצירתיות של משרד הביטחון. ההישג הזה יאפשר לנו להגדיל את תקציבי המחקר והפיתוח, לייצר מקומות עבודה חדשים ובעיקר להבטיח את עליונותו של צה"ל לשנים קדימה".

 

ראש סיב"ט, תא"ל (במיל') מישל בן-ברוך הוסיף: "מדובר בהישג משמעותי לייצוא הביטחוני הישראלי, המעיד, יותר מכל, על ההערכה והיוקרה הרבה להן זוכות התעשיות הביטחוניות הישראליות ברחבי העולם, והביקוש שיש למוצרים שלהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
טיל של רפאל במצעד בדרום קוריאה
צילום: AFP
מומלצים