שתף קטע נבחר

עפיפוני התבערה: מאות דונמים ביער בארי עולים באש

משעות הצהריים פועלים יותר מ-10 צוותי כיבוי אש של נגב מערבי באזור יער בארי שעולה באש. השריפה פרצה בעקבות עפיפוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה. הכבאים מתקשים להשתלט על הלהבות בשל החום הכבד והרוחות

 

 

טרור עפיפוני התבערה בעוטף עזה נמשך ובצהריים (יום ד') פרצה השריפה הגדולה ביותר מאז החלה התופעה. מדובר במאות דונמים שעלו באש באזור יער בארי.

 

משעות הצהריים פועלים יותר מ-10 צוותי כיבוי אש של נגב מערבי באזור יער בארי שעולה באש. השריפה פרצה בעקבות כמה עפיפוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה. העפיפון שאליו חוברו חומרי בעירה התלקח והבעיר את השטח. בשל החום הכבד והרוח האש התפשטה מהר והכבאים אינם מצליחים בשלב זה להשתלט על הלהבות .

שריפה בעוטף עזה ()
"לשים קץ לאלימות הזאת". השריפה ביער בארי

מדי יום נשלחים לעבר ישראל בין שלושה לארבעה עפיפונים כחלק מהמחאה, שמתרחשת מעבר השני של גדר הגבול. עד כה העפיפונים הבוערים גרמו לשריפת שדות חקלאיים בהיקף של 800 דונם. הנזק נאמד בחצי מיליון שקלים.

 

גדי ירקוני ראש המועצה האזורית אשכול שבתחומה נופלים מרבית העפיפונים, אמר כי "נושא העפיפונים מעסיק אותנו רבות בימים האחרונים ומחייב מענה. יש נזק לשדות החיטה והשעורה שלפני קציר. אנשי הביטחון והחקלאים ביישובים עובדים שעות נוספות כדי לכבות את השריפות ולא לתת להן להתפשט ולעשות נזקים גדולים יותר. אנו מצפים מהמדינה לפצות על הנזקים. זה לא ישבור אותנו ואנו נמשיך לעבוד את האדמות שלנו עד המטר האחרון. שדותינו הם הפרנסה והלב הפועם של מועצה אזורית אשכול".

 

לאחר כיבוי השריפה ביער בארי (צילום: בראל אפרים)
נזקי השריפה(צילום: בראל אפרים)

לאחר כיבוי השריפה ביער בארי (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

 

ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' וראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן אמרו: "בשעה שבית המשפט דן בירושלים בעתירת ארגוני שמאל לכבול את ידיהם של החיילים העומדים מול הפורעים העזתים, המבקשים לפרוץ את גדר המערכת, נמשכות ההצתות של בשדות החקלאים. לא מיותר להזכיר לארגוני זכויות הפלסטינים ולשופטים שגם יידויי אבנים והצתת שדות זו אלימות".

 

 

הם הוסיפו: "אלימות שכבר גרמה וגורמת נזקים כלכליים קשים אבל גם מאיימת על חיי אדם. הצתת שדות באמצעות עפיפוני תבערה על ידי פורעים פלסטינים כבר איננה מוגבלת להפגנות השיבה של ימי שישי אלא הפכו ליומיומיות. אנחנו תובעים מצהל לשים קץ לאלימות הזאת".

 

מאז שהחלה המתקפה במסגרת ההפגנות ברצועת עזה לפני חמישה שבועות, נשלחו לעבר שטחי ישראל מאות עפיפונים בוערים. "אין לנו ממש יכולת להתמודד עם זה", סיפר ראובן ניר, מנהל גידולי השדה של הקיבוצים כפר-עזה ומפלסים בעוטף עזה.

 

"אנחנו שומרים על ערנות וברגע שרואים עפיפון נוחת בשדה ממהרים למקום כדי לבלום את השריפה לפני שתכלה עוד ועוד שטחים. אנחנו למודי ניסיון כאן בעוטף עזה. עברנו הכול. רקטות, מנהרות, מבצעים צבאיים, הפגנות, מה לא. אבל התופעה הזאת בלתי נסבלת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים