שתף קטע נבחר

הבריחו MDMA בשווי מיליון שקל בבקבוקי יין

שני צעירים נעצרו בנתב"ג עם הסם מוסלק בבקבוקי יין שהביאו מהולנד. הם הודו במסגרת הסדר טיעון ונגזרו עליהם 42 ו-30 חודשי מאסר בפועל

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד גזר לאחרונה 42 ו-30 חודשי מאסר על שני צעירים שייבאו מהולנד סם MDMA נוזלי בשווי מיליון שקל. השניים הודו במעשים בהסדר טיעון, והשופט עמי קובו התחשב בנסיבותיהם האישיות כדי להטיל עליהם עונש שנמצא ברף התחתון של מתחם הענישה המקובל בעבירות מסוג זה.

 

לפי כתב האישום, באוגוסט 2017 קשרו השניים קשר עם אדם אחר שזהותו לא ידועה על מנת לייבא סמים מהולנד לישראל. הם סיכמו איתו שיסליק MDMA נוזלי בבקבוקי יין ויעביר אותם אליהם. זמן קצר לאחר מכן הם טסו להולנד וקיבלו ממנו שני מארזי בקבוקים שבתוכם 4,250 מ"ל סם, ששוויו מוערך ביותר ממיליון שקל. הם נעצרו כשהגיעו לנמל התעופה בן גוריון. בא כוחם, עו"ד אושרי בן ישי, הגיע להסדר טיעון עם התביעה וכתב האישום תוקן כך שלכל אחד יוחסה מחצית מהכמות הכוללת, 2,125 מ"ל.

 

הנאשמים הודו בכתב האישום המתוקן והורשעו. במסגרת הטיעונים לעונש אמרה ב"כ המדינה, עו"ד לירון שטרית, שלא מדובר בבלדרים "קלאסיים" שמעורבותם בייבוא קטנה, אלא במי שהיו דומיננטיים ותכננו מראש את מהלכם.

 

היא ציינה שהנאשמים קיבלו לידם סם בכמות גדולה, שהרווח שהיה מופק ממנו רב. היא הוסיפה שמלבד העובדה שהם הודו וחסכו מזמנו של בית המשט, לא ניתן לזקוף לזכותם דבר. היא עתרה לגזור על הנאשם הדומיננטי יותר 66 חודשי מאסר בפועל ועל השני 55 חודשים.

 

הסנגור טען מנגד שהתנהגות גורמי החקירה עם הנאשמים לא הייתה נאותה. לדבריו, החוקרים לא אפשרו להם להיחקר ברוסית, מנעו מאחד הנאשמים את התרופות שלו והטיחו בו אמירות פוגעניות. עוד לדבריו, הנאשם הדומיננטי עלה לישראל לפני כמה שנים במסגרת פרויקט "נעלה". הוא שירת שירות צבאי מלא, נעדר עבר פלילי, חי בארץ בגפו ומצבו הכלכלי רע.

 

הנאשם השני, טען, סובל מסכיזופרניה וגם הוא נעדר עבר פלילי. על פי הסנגור, העונש שלו עתרה המדינה לא עומד ביחס ישיר לכמות שנתפסה ואין הצדקה לסטות ממתחם ענישה של 40-20 חודשי מאסר. הוא ביקש להימנע מהטלת קנס גבוה לנוכח בעיותיהם הכלכליות של הנאשמים.

 

השופט עמי קובו ציין שמדיניות בתי המשפט היא להחמיר בענישת כל המעורבים בשרשרת הפצת הסמים במטרה למגר את התופעה. עם זאת, הוא התחשב בנסיבותיהם האישיות של השניים כפי שפירט הסנגור.

 

הוא הכיר ששני הנאשמים נעדרי עבר פלילי ואין ספק שעונש מאסר בפועל לתקופה משמעותית יפגע בהם. כמו כן, הם נטלו אחריות מלאה על המעשים והביעו חרטה. באיזון בין השיקולים בחר השופט קובו לגזור על כל אחד מהנאשמים עונש מאסר שנמצא בחלקו הנמוך יחסית של מתחם הענישה.

 

בסופו של דבר נגזרו על הנאשם הדומיננטי 42 חודשי מאסר בפועל וקנס של 15 אלף שקל ועל הנאשם השני 30 חודשי מאסר בפועל וקנס של 10,000 שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים