שתף קטע נבחר

נתניהו הסיר את הפוסט שבו הכפיש את אוהדי בני סכנין

לפני חמישה ימים שיתף ראש הממשלה דיווח ולפיו אוהדי הקבוצה מהמגזר הערבי שרקו בוז בטקס לזכר קורבנות אסון השיטפון, וכתב "בושה וחרפה". בעקבות טענות כי מדובר בדיווח שקרי הסיר היום את הפוסט

 

 

בנימין נתניהו איוב קרא פוסט ב פייסבוק אוהדי סכנין שריקה ל קורבנות אסון ה שיטפון ערבה נחל צפית ()
הפוסט השנוי במחלוקת שהוסר כעבור ימים ספורים

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הסיר היום (ה') את הפוסט שבו גינה את התנהגות אוהדי בני סכנין על סמך דיווח עיתונאי שנוי במחלוקת, שלפיו הם שרקו בוז במהלך דקת הדומייה לקורבנות האסון לפני תחילת משחק הקבוצה מול הפועל רעננה. "בושה וחרפה", כתב נתניהו בפוסט שכאמור הוסר. "אני מצפה מכל מנהיגי הציבור, יהודים ולא יהודים כאחד, לגנות בכל תוקף התנהגות מבישה זו".

 

במערכת הפוליטית תקפו את נתניהו בחריפות בעקבות פרסום הפוסט שנסמך על דיווח עיתונאי שאותו הגדירו "פייק ניוז". גם ברשתות החברתיות תקפו את ראש הממשלה על שלא בדק כראוי אם לדיווח הזה יש בסיס. גולשים וגם פוליטיקאים טענו כי הדיווח היה שגוי וכי כלל לא נשרקו שריקות בוז מצדם של אוהדי סכנין. יו"ר מרצ תמר זנדברג צייצה בתגובה למחיקת הפוסט: ‏"אז נתניהו מחק את הפוסט המסית שלו על אוהדי סכנין. גם מהערבים נוהרים באוטובוסים הוא 'חזר בו'. אבל את הנזק שביבי עושה ואת הפצעים שהוא פוער אי אפשר לתקו במחיקת פוסטים. ישראל צריכה הנהגה חדשה".

שחקני קבוצת בני סכנין (צילום: אוהד צויגנבר) (צילום: אוהד צויגנבר)
שחקני קבוצת בני סכנין(צילום: אוהד צויגנבר)

 

ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ) קרא לראש הממשלה: ביבי תבקש סליחה! לקח לנתניהו חמישה ימים! להוריד פוסט שיקרי על אוהדי בני סכנין. חמישה ימים תמימים לתקן טעות שהיתה ידועה וברורה. להוריד, אבל לא לבקש סליחה על חמישה ימים של שקר והסתה. נתניהו יכול בהחלט להיכנס לספר השיאים של גינס כראש הממשלה האיטי בעולם. אפילו פלאש העצלן (מהסרט 'זוטרופוליס') היה עושה את זה מהר יותר".

 

יו"ר המחנה הציוני ומפלגת העבודה אבי גבאי תקף את נתניהו באותו היום: "ראש ממשלה שאכפת לו היה מקיים היום סדרת דיונים כדי להבין מה קרה ומה צריך לעשות בכדי למנוע את האסון הבא, או לפחות שואל את שר החינוך בנט מה עשה בעניין (לא שאל). במקום, נתניהו עסק בלהסית בדברי שקר נגד 20 אחוז מהאזרחים שלו".

  

יו"ר סיעת יש עתיד בכנסת, ח"כ עפר שלח, צייץ: "מישהו הפיץ שמועה שבמשחק הכדורגל בסכנין שרקו בוז בדקת הדומייה לזכר הנספים באסון השיטפון בערבה. ההתאחדות שבדקה את הווידאו, המאמן והבעלים של רעננה - כולם אומרים שלא היה ולא נברא. ומי קופץ בראש כדי להסית בכוח שמועה חסרת בסיס? ראש הממשלה, כמובן. ממתי האמת הפריעה לביבי להסית ולפלג?".

 

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, צייץ: "פייק ניוז נוסח נתניהו, ששכח את תפקידו ומתנהג כאחרון הבריונים ביציע. את ראש הממשלה לא מעניינות העובדות. מ'הערבים נוהרים' ועד 'הם לא עמדו דום' - עסוק רק בהסתה. מכאן, המרחק לפשע שנאה הוא רק כמה צעדים".

  

ח"כ אחמד טיבי, אף הוא מהרשימה המשותפת, כתב: "עזוב את זה שהידיעה שקרית וכבר ברור עכשיו שאיש לא שרק בוז בדקת הדומייה, ועזוב את זה שמעולם לא העלית פוסט כשחבריך ביציע המזרחי צעקו על בסיס 'מוחמד מת' ועוד רפרטואר ביבים. בזה אתה מתעסק? כמה עוד תשסה? אנחנו עוד זוכרים את הפוסט המסית על 'האונס הלאומני' שמעולם לא היה. מתי תתנצל?".

 

מנגד, שר התקשורת ומקורבו של נתניהו, איוב קרא, הצטרף בתחילת השבוע לגינוי של נתניהו נגד אוהדי סכנין. לדבריו, "שריקות הבוז של אוהדי סכנין בעת דקת הדומייה לזכר קורבנות האסון בערבה הן התנהגות מבישה הפוגעת קשות ברגשות המשפחות ובדו-קיום בין יהודים לערבים בישראל. הספורט חייב להישאר מחוץ לגבולות הפוליטיים ועל ההתאחדות לכדורגל להתערב כדי שמגרשי הכדורגל יהפכו למוקד לקירוב לבבות וגדיעת השנאה".

 

בלשכת ראש הממשלה אישרו שהפוסט הוסר אך לא הוסיפו דבר על נסיבות הסרתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים