שתף קטע נבחר

היסטוריה: האלוף הגאה המוצהר הראשון בצה"ל

הפצ"ר הנוכחי, תא"ל שרון אפק, שהוביל את התיקים נגד אלאור אזריה ואופק בוכריס, יועלה לדרגת אלוף לאחר ששר הביטחון אביגדור ליברמן קיבל את המלצת הרמטכ"ל

 

הפצ"ר, שרון אפק. הוביל את ההליך המשפטי בפרשת אזריה (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
הפצ"ר, שרון אפק. הוביל את ההליך המשפטי בפרשת אזריה(צילום: צביקה טישלר)
 

הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף שרון אפק, יועלה לדרגת אלוף ויכהן בתפקידו חמש שנים, עם אפשרות הארכה לשנה נוספת. בכך קיבל שר הביטחון אביגדור ליברמן, את המלצותיו של הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, באשר למשך תפקידו ודרגתו של הפרקליט הצבאי הראשי. הפצ"ר ימונה למשך חמש שנים, עם אפשרות הארכה לשנה שישית (בהתאם לדרישת הרמטכ"ל והסכמת הפצ"ר). אפק יעשה היסטוריה כאלוף הגאה המוצהר הראשון בצה"ל.

 

שר הביטחון קבע כי פצ"ר, שבכניסתו לתפקיד קיבל דרגת תת-אלוף, יישאר בדרגה כשלוש שנים ולאחר מכן יועלה לדרגת אלוף. מצה"ל נמסר כי "ההמלצות משקפות את מעמדו המרכזי והמשמעותי של הפצ"ר בצבא, ותואמות את המלצת ועדת צ'חנובר".

 

תא"ל אפק היה זה שהוביל את ההליך המשפטי נגד אלאור אזריה. "אני בטוח שהדרך שבה פעלנו תעמוד במבחן הזמן", אמר על המשפט. "לחלק מהציבור קשה לעכל מקרה שבו מעמידים לוחם לדין. במקרה הזה, בזמן שהמחבל ניסה לדקור חיילים, היה מותר והכרחי לירות בו. אבל אסור היה לאזריה לירות בו 11 דקות מאוחר יותר, כשהיה כבר מנוטרל".

 

 

הוא גם ניהל את ההליך המשפטי נגד תא"ל אופק בוכריס. "המסר של צה"ל ושל הרמטכ"ל הוא אפס סובלנות כלפי כל מקרה של פגיעה או הטרדה מינית, יהיו דרגתו ומעמדו של הפוגע אשר יהיו", אמר תא"ל אפק בנושא. "המסר בעניין הזה חד וברור. ההתנהלות מרגע גילוי החשדות כלפי בוכריס תאמה את הגישה הזאת".

 

יו"ר נעמת, גליה וולוך, מסרה בתגובה להעלאת שרון אפק לדרגת אלוף: "אני מברכת את אלוף שרון אפק על ההעלאה בדרגה. הלוואי ונגיע ליום שבו ידיעה שכזאת לא תהיה בבחינת חדשות. צה"ל הוא צבא העם כולו - נשים, גברים, דתיים, חילונים, סטרייטים ולהט"בים. זו ידיעה משמחת בתקופה המאופיינת בתהליכים חיוביים פחות, הכוללים ניסיונות הדרה והדתה המכוונים בעיקר נגד נשים. אני מצפה מהרמטכ"ל להיאבק בתופעות אלו כחלק מהמלחמה על ערכיו של צה"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
הפצ"ר, שרון אפק
צילום: צביקה טישלר
מומלצים