שתף קטע נבחר

סטארט-אפ אקדמי להצלחה בעולם ה-Big Data

זריקת אדרנלין לתעשיית הידע והחדשנות הישראלית, הכובשת את העולם: המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן פותח תוכנית "בוגר (B.Sc) במערכות מידע"

עולם העסקים והניהול מאופיין כיום בהתפתחות מערכות המידע, כאשר המוח היהודי מייצר ייחוד ויתרון יחסי באמצעות יכולת ליצור חברות סטארט-אפ על סמך רעיונות ייחודיים ומפתיעים. למרות זאת, ולמרות השם שעשתה לעצמה תעשיית הידע הישראלית בעולם, הרוב המכריע של תוכניות הלימוד הקיימות בישראל לא מקנה כלים להפקת תועלת מיידע. לחלל הזה נכנס עתה המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן, המציע תוכנית בוגר (B.Sc) במערכות מידע, המיועדת בין היתר להכשיר את בוגריה בתחום היזמות העסקית ודיני ההיי-טק, לצד רכישת ידע בניתוח מערכות מידע מורכבות תוך כדי התמחות בחברות הייטק ותוכנה מהמובילות בישראל.

 

בכך צפויה התוכנית להעניק כלי ליצירת חיוניות עסקית ארוכת טווח לרוח היזמות והחדשנות הישראלית. המאה הנוכחית מביאה איתה אתגרים חדשים בניתוח נתונים וקבלת החלטות עסקיות. יותר ויותר מתברר, כי פתרונות לאתגרים אלה דורשים תחכום חישובי וידע סטטיסטי נרחב, ומכאן גם הדרישה המוגברת למומחים הן בתעשייה והן בפיתוח - שמסוגלים לנתח Big Data. בכל היבט של החיים המודרניים החל במסחר אלקטרוני ורשתות חברתיות ועד למחקר מדעי וכלכלי – נאספת כמות אדירה של מידע המתורגמת ליידע. אולם עם ההתפתחות בתחום מיום ליום, הצפי הוא למחסור ניכר במומחים בתחום זה בתעשיה שיימשך בעשור הקרוב לפחות. מכאן, שלזכות בוגרי התוכנית שמציע המרכז האקדמי, יהיה יתרון מובהק כשיבקשו להשתלב בשוק העבודה.

 

סטודנטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן (צילום: יח"צ)
סטודנטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן(צילום: יח"צ)

 

הסטודנטים, המשתחררים מהצבא אחרי שנים שבהן לא למדו, נאלצים להתמודד עם האתגרים בלימודים התובעניים של תואר במערכות מידע הכולל אתגרי תוכנה ואתגריים מתמטיים, מה שגורם פעמים רבות לסינון מיותר של סטודנטים עם פוטנציאל להצלחה במערכות מידע. גם על כך חשבו במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן, ובהתאם לכך בנו תוכנית יישומית ופרקטית שמכניסה את הסטודנטים צעד צעד לעולם המדעים והתוכנה. זאת, תוך הקפדה על כך שהתרגולים יתקיימו בקבוצות קטנות ובכיתות ממוחשבות כדי לאפשר הוראה איכותית המבוססת על היכרות אישית של המרצה והמתרגל עם הסטודנט. גישה זו מאפשרת גם לאלו המתקשים בתחום לעבור את שלביה הראשוניים של תוכנית הלימודים ולסיימה בהצלחה.

 

מתוך אותה ראייה של טובת הסטודנט וניצול הפוטנציאל הגלום בו, הסטודנטים במהלך לימודיהם יזכו לשיתופי פעולה והתמחויות בחברות ההייטק והתוכנה המובילות בישראל בתחום ה-Big Data כחלק מתוכנית הלימודים, וזאת על מנת שבוגרי התוכנית יצאו עם ניסיון פרקטי ומעשי שייתן להם יתרון בשוק העבודה. הסגל האקדמי במרכז נבחר בקפידה כך שיתאים לעקרונותיה של התוכנית. לדברי פרופ' גל רז, דיקן ביה"ס למנהל עסקים במרכז האקדמי רמת גן, "בוגרי התוכנית יתמחו לא רק בניהול ובפיתוח מערכות מידע אלא גם בהקמה של חברת הזנק על בסיס רעיונות של בינה עסקית ואופטימיזציה – חלק מהעולם החדש שיצריך כישורים ומיומנויות חדשים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן
צילום: יח"צ
מומלצים