שתף קטע נבחר

טרור חקלאי בעמק הירדן: תיעוד הצתה ונזק כבד

מערום של מאות חבילות קש הוצת בקיבוץ אפיקים, הנזק נאמד במאות אלפי שקלים. "אלה פניו המכוערים של הטרור החקלאי. שדה שמישהו גידל בעמל רב, קצר וליקט - הושחת תוך שניות", אמר ראש המועצה

 

 

הטרור החקלאי מכה שוב. בשדות קיבוץ אפיקים שבעמק הירדן הוצת אמש (יום ו') מערום של מאות חבילות קש. הנזק מוערך במאות אלפי שקלים. במועצה קוראים למשרד החקלאות והמשרד לביטחון פנים להתחיל לפעול, ולא רק לאיים.

 

החקלאים בצפון סובלים בשנים האחרונות, וביתר שאת בחודשים האחרונים, מאירועי טרור שבהם נגרם נזק כבד לציוד ושטחים חקלאיים, לרוב באמצעות הצתות. אמש היה זה מערום של חבילות קש (באלות) שהוכן לפינוי למתבנים, בשטחים חקלאיים השייכים לקיבוץ אפיקים ונמצאים ליד קיבוץ מסדה. האש שבערה במקום נראתה למרחוק. צוותי כיבוי הוזעקו למקום, אך התוצרת החקלאית הושמדה כליל. כיבוי המערום יימשך שעות רבות.

שריפת חציר (צילום: דוברות המועצה האזורית עמק הירדן)
ההצתה באפיקים(צילום: דוברות המועצה האזורית עמק הירדן)

קומביין שרוף (צילום: החברה לפיתוח הגליל)
מחאת הקומביינים(צילום: החברה לפיתוח הגליל)

ראש המועצה האזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, זעם: "אלה פניו המכוערים של הטרור החקלאי. שדה של חיטה שמישהו גידל בעמל רב וקצר וליקט - הושחת באש בתוך שניות. שר החקלאות והשר לביטחון פנים צריכים להתחיל להציג את תוצאות מעשיהם. הדיבורים ששמענו בלי סוף פשוט לא עושים את העבודה".

 

שרת המשפטים, איילת שקד, התייחסה לנושא השבוע. בעת פתיחת פרקליטות אזרחית במחוז צפון אמרה שקד כי שילוב זרועות בין הפרקליטות הפלילית והאזרחית יביא לקידום המלחמה בנושא הטרור החקלאי.

 

כמה ימים לפני פסח הוצתו בעמק הירדן שני קומביינים גדולים ויקרים לאיסוף תוצרת חקלאית. החקלאים הזועמים יצאו עם הקומביינים השרופים למסע מחאה ברחבי הארץ. כאשר ביקשו להציגם ליד התערוכה של משרד החקלאות בבית דגן, הורחקו מהמקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המועצה האזורית עמק הירדן
ההצתה בעמק הירדן
צילום: דוברות המועצה האזורית עמק הירדן
מומלצים