שתף קטע נבחר

צפו: חמאס מביים פציעות בעימותים בגבול עזה

פצוע שמובהל באלונקה קם על רגליו בחסות העשן, ילד שנישא על ידי גבר אך בהמשך צועד לבדו בשטח - כך הפלסטינים מביימים מציאות שקרית כדי לייצר אהדה בדעת הקהל העולמית. דובר צה"ל מפרסם עדויות מצולמות

 

השלכת מטענים, זריקת רימונים וניסיונות חדירה לשטח ישראל - מוסווים בהפגנות ובהפרות סדר שיוזם חמאס בגבול הרצועה. כך מסר דובר צה"ל, שאף פרסם הערב (שבת) סרטונים שמעידים על כך כי הארגון מביים פציעות ועושה שימוש בילדים ובנשים, כדי להסוות את פעולות הטרור שלו, ולהקשות על פעולות ההגנה של צה"ל, "תוך הצגת מיצג שווא ושקר אל מול דעת הקהל הבינלאומית".

 

דובר צה"ל מסר כי במהלך הפרות הסדר האלימות אמש (יום ו') הצית המון פלסטיני חלק ממצבורי הגז והדלק וניזוקו גדרות ושערים מצדו הפלסטיני של מעבר כרם שלום. הרכוש שנפגע נועד לרווחת אזרחי עזה, והועבר על ידי מדינת ישראל ומדינות נוספות מרחבי העולם.

רימון שהושלך על כוח צה
רימון שהושלך על כוח צה"ל במעבר קרני(צילום: דובר צה"ל)

הפרות סדר במעבר כרם שלום (צילום: דובר צה
הבערת מצבור גז במעבר כרם שלום(צילום: דובר צה"ל)

הפרות סדר במעבר כרם שלום (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

עוד נמסר: "אלימות זו, הפוגעת באופן ישיר ברווחת תושבי עזה, מובלת על-ידי ארגון הטרור חמאס, המנסה להציג מצג שווא אליו הוא גורר אזרחים ומסכנם. ממעבר כרם שלום נכנסות מדי שבוע כבר שנים מאות משאיות סחורה וציוד וכן מוזרם דלק וגז לשימוש אזרחי הרצועה. בכך פועל החמאס נגד האינטרסים של תושבי הרצועה ומרע את מצבם של תושבי הרצועה למטרותיו".

  

אתמול הפילו הפלסטינים שני רחפני צילום צבאיים. מצה"ל נמסר כי הרחפנים היו במשימת תיעוד הפרות הסדר ואין חשש לדלף מידע. הפלסטינים הציגו גם תיעוד של הפלת אחד הרחפנים, ככל הנראה על ידי אבנים שהושלכו עברו בעת שריחף בגובה נמוך יחסית באזור הגבול. בתיעוד נשמעות צעקות השמחה. אותו רחפן הוא קטן ופשוט מדגם "פנטום 3" ואילו השני משוכלל יותר, מדגם "מטריס".

 

מעט אחרי השעה 16:00, תחילת ההפגנות, החל להיתמר עשן סמיך וכבד במוקדי ההפגנות, כתוצאה משריפת צמיגים. בשעות אחר הצהריים המוקדמות צה"ל הזהיר את הפלסטינים שליד הגדר וכרז לעברם: "אנחנו לא מעוניינים שהמצב יתדרדר.

 

"אנחנו מציעים לנערים לא להתקרב לגדר ומייעצים לכם המבוגרים להרחיק את הילדים מהגדר ולהתרחק, כי אנחנו מוכנים לכל תרחיש", כרזו בצה"ל לעבר המפגינים. "אם אתם חושבים לעשות את מה שעשיתם ביום שישי שעבר אתם טועים. יש לנו כוחות בכל ההרים, צלפים ומסכים. אנחנו מזהירים אתכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מביימים את הפציעה
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
השחתת מצבורי גז בכרם שלום
צילום: דובר צה"ל
מומלצים