שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "האח הגדול": מריחים את המריחה

  העונה החדשה של תוכנית הריאליטי, מגלגלי ההצלה של רשת, יצאה לדרך וכוללת ניסיונות להסביר כמה הבית החדש יפה וערכי (דוגמניות וגינת ירק) ופיצול של הכנסת הדיירים. לגבי המנאז' א-טרואה של המנחים - מגיע צ'אנס, אבל האם השטיקים החדשים-ישנים יצליחו למנוע את החרבת הפורמט?

   

   

  בעבר הצהירו ברשת ש"האח הגדול" היא טראש מהסוג הבזוי ביותר, ושאם הם היו משלבים אשפה כזאת בלוח השידורים שלהם, תהיו בטוחים שהיא הייתה הרבה יותר מוסרית, ערכית, מאחדת את העם ומרימה את הקרש. והינה עכשיו החיים המוזרים הניחו את "האח הגדול" לפתחה של רשת, שצריכה להצדיק את סיבוב הפרסה שהיא לקחה ולהוכיח שכשאמרו לנו שיש סקס אחר, לא עבדו עלינו בעיניים.

   

  כדי ליישם את האג'נדה היפה הזאת, רשת מתחילה בלספר לנו ששלה הכי גדול והכי ערכי: הבית שלה כולל גם חדר כושר (מדהים) וגינת ירק, והדייר הראשון הוא אכן דייר מובהק מזן עממי, להלן אדם שמסוגל לומר כלום במשך שמונה דקות רצוף, אחריו נכנסו שחיינית בת 23, מופת של ערכיות שהיא סוג של שילוב בין מרגרט תאצ'ר לגולדה, דוגמנית פלאס סייז שתחנך אותנו בכל מה שקשור לדימוי גוף, צדקן ונודניק שינסה לשכנע אותנו שהסכנה הכי גדולה בשמאלנים היא שהם יכניסו אתכם לתרדמת באמצעות הנשק השמאלני האולטימטיבי - פואטרי סלאם, וערבייה מטפלת באמנות שרוצה שלום. כן, יש במה להתגאות.

   

  בתוך מערך השיעורים הזה, הצליחה רשת להשחיל גם כמה אנשים חינוכיים אמנם אבל גם מסקרנים כמו החרדי שחזר בשאלה ומצא את עצמו הומלס בגיל 15 (הינה, עכשיו יש לך בית!), הבחור הצעיר ששהה במאסר שנתיים, גם בגיל 15, וכשיצא למד משפטים והפך לעו"ד מצטיין ומפיק אירועים בן 56 בתפקיד האיש שמעלה את הגיל הממוצע, שקנה לעצמו מערכת שיניים ליומולדת ועשה עסקה בעייתית מאוד, ואמן יתברר שיש לו כריזמה כמו שיש לו שיניים. אני מוכנה לתת להם צ'אנס, אחרי הכול, כמו שאמר דגלאס אדאמס, דברים מוזרים מהם אני מוצאת בקופסת הקורנפלקס שלי בתור שי חינם.

   

   

  מאחר ורשת הצליחה לחרב, ככה חופשי, עוד בחייה, שני פורמטים בינלאומיים שבאמת צריך להשקיע הרבה מאמץ כדי להחריב, להלן הישרדות והמירוץ למיליון, המוני צופים יושבים בבית ומקווים שהמסגרת המגבילה של "האח הגדול" והעובדה שהיא לא מצולמת מראש תמנע מהזכיינית לשסף גם אותה. פיצול כניסת הדיירים לשני ערבים כתוצאה מחמדנות ו/או יצר הישרדות, לא מבשר טובות.

   

   

  עפר שכטר לירון ויצמן אסי ישראלוף (צילום: אמיר מאירי)
  תנו להם צ'אנס. עפר שכטר, לירון ויצמן ואסי ישראלוף(צילום: אמיר מאירי)

   

  העונה הזאת אמורה להסתיים אחרי מאה יום בערך, מה שאומר שפוטנציאל המריחה שלה מוגבל, אבל זה לא מפריע לזכיינית להציג את תופעת הלוואי של העיוות הזה כדבר מדהים שמרים את הפורמט וידהים את הדיירים החדשים והצופים כאחד. תעשו לי טובה. זה ידוע ש"האח הגדול" הוא אולי אחד מגלגלי ההצלחה האחרונים שלכם ואולי אפילו נרגיש אמפתיה ונעלים עין, אבל לנסות למכור לנו את המי גיבס א פאק הזה בתור פריצת דרך זאת כבר חוצפה ממש. אני אומנם בקריז אבל אתם נשמעים כאילו אתם עומדים לחסל אותי עם אוברדוז.

   

  אם ההיסטוריה לימדה אותנו משהו הוא שתעודות הזהות של הדיירים לא מלמדות אותנו כלום ושום דבר על הפוטנציאל הדיירותי שלהם. המסקנה היא שכדי לדעת אם זו עונה טובה או לא נצטרך לחכות לעונה עצמה, ולא להקדים ולהתנבא. כשהם יתחילו לחטוב את דקות המסך שלהם יעופו השבבים וכבר קרה שדיירים שעל פניו נראו משעממים הפכו ליקירי הצופים ואלוהים יודע שקרה גם ההיפך. הם יהיו הם ולא כי כל השאר כבר תפוסים, אלא פשוט כי אין להם ברירה אחרת. אותו כנ"ל עם אסי ישראלוף, עפר שכטר ולירון ויצמן, שהם אמנם לא אסי וארז אבל מגיע להם צ'אנס, ויש להם סיכוי לגבש שפה וצבע משלהם. תהיו טובים, ניפגש מחר וכנראה בכל ערב מעכשיו ועד הסוף, וזיכרו - הגיהנום הוא הזולת, אלא אם כן אתם צופים בו בטלוויזיה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיר מאירי
  שלושת המנחים. ניתן להם צ'אנס
  צילום: אמיר מאירי
  לאתר ההטבות
  מומלצים