שתף קטע נבחר

משפחה מיוטה חפרה בגינה - וגילתה סוס בן 2 מיליון שנה

ברשת "פוקס ניוז" דווח כי בני המשפחה חפרו בגינה האחורית של ביתם בעיירה להי, כ-50 קילומטרים דרומית לבירה סולט לייק סיטי, כשפתאום גילו את השלד העתיק. פליאונטולוג: "אנחנו לא יודעים איך הוא הגיע לכאן"

בני משפחה ממדינת יוטה שבארצות הברית, שעמלו להם על פרויקט גינון בביתם, חשפו בימים האחרונים את שרידיו המאובנים של סוס בן לא פחות מ-2 מיליון שנה.

 

 

ברשת "פוקס ניוז" דווח כי בני המשפחה חפרו בגינה האחורית של ביתם בעיירה להי, כ-50 קילומטרים דרומית לבירה סולט לייק סיטי, כשפתאום גילו את השלד העתיק. בשלב הזה חברי המשפחה עדיין לא בדיוק הבינו מה הם מצאו, אז הם פנו לעזרתו של הפליאונטולוג ריק האנטר מהמוזיאון לחיים עתיקים (Museum of Ancient Life).

 

"למצוא חיה מעידן הקרח ממש פה בעמק יוטה זה עניין נדיר למדי", אמר החוקר האנטר בריאיון לטלוויזיה המקומית. "זה נדיר מאוד. בזמנו, האזור הזה היה תחת מימיו של אגם בונוויל, אז כדי שיהיו כאן בעלי חיים יבשתיים - צריך שיקרה משהו מאוד מיוחד".

 

שרידי הסוס שנמצאו ביוטה (צילום: ריק האנטר)
שרידי הסוס שנמצאו ביוטה(צילום: ריק האנטר)

 

האנטר הוסיף שהוא ידע שהשלד שנחשף הוא לא של ממותה מהרגע הראשון שראה אותו. לפי המדען וניתוחו הראשוני, ככל הנראה מדובר בשרידיו של פוני שטלנד עתיק.

 

"אנחנו לא יודעים איך הפוני הזה הגיע לכאן", אמר האנטר. "זה כיף להרהר בזה ולחשוב שאולי טורף רדף אחריו על גדות האגם, ומכיוון שסוסים יכולים לשחות, אולי כך הוא ברח ממנו - אבל אז לא הצליח לחזור חזרה החוצה מהמים".

 

הוא הוסיף שחרף העובדה שראשו של הסוס חסר, עדיין מדובר במאובן שהוא מציאה של ממש. האנטר ועמיתים נוספים למקצוע ממשיכים לחקור את הגילוי ולחבר את כל החתיכות בפאזל. "אנחנו יודעים שהוא כוסה מאוד במהירות, מכיוון שהעצמות היו במצב כל כך מושלם ולכן זה היה חייב לקרות כך, כדי שהכול עדיין יעמוד במקום לפני ההתפרקות של הגוף", סיכם האנטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ריק האנטר
שרידי הסוס
צילום: ריק האנטר
מומלצים