שתף קטע נבחר

חובת נשיאת רישיון רכב ונהיגה - לקראת ביטול

שר התחבורה ישראל כץ חתם על תקנה המבטלת את חובת החזקת רישיונות בעת נהיגה. השלב הבא: אישורה הצפוי בוועדת הכלכלה, פרסומה ברשומות ויישומה

לא עוד חובת החזקת רישיונות רכב ונהיגה בזמן הנסיעה ברכב. שר התחבורה חתם היום (א') על תקנה חדשה שמבטלת את חובת החזקת רישיונות רכב ונהיגה ברכב בזמן נסיעה. לדברי משרד התחבורה, התקנה שאושרה קודם לכן על-ידי משרד המשפטים הועברה כעת לאישורה של ועדת הכלכלה, וצפויה להכנס לתוקף מיד לאחר אישורה ופרסומה ברשומות כנדרש בחוק. לדברי השר, "התקנה החדשה נועדה לצמצם את הביורוקרטיה, לשפר את השירות ולחסוך קנסות מיותרים. ביטול החובה להחזיק רישיונות נהיגה ורכב בעת הנהיגה יחסוך מהנהגים גם את הצורך בהנפקת כפל רישיונות נהיגה ורכב, ויסייע למשטרה במלאכת הזיהוי והאכיפה של הנהגים בכבישים".

 

רישיון נהיגה (משרד התחבורה)
רישיון נהיגה(משרד התחבורה)

 

יש להזכיר כי לפי התקנות הקיימות חלה על נהגים חובת החזקת רישיונות נהיגה ורכב בתוקף בזמן שהם נוהגים, בעוד הקנס על אי הצגת רישונות עומד על 100 שקלים. לאחר אישור התקנות הפוטרות את הנהג מהחזקה ברישיונות, ניתן יהיה להזדהות (גם) באמצעות תעודת זהות או דרכון ישראלי. השוטר יכול - גם היום - לבדוק תוקף רישיונות באמצעות מסוף המחשב בניידת המשטרה המחובר למחשבי משרד התחבורה.

 

לדברי כץ, התקנה החדשה היא חלק משורת שיפורים שמבצע משרד התחבורה בשירותי הרישוי, הכוללת בין השאר את הארכת תוקף רישיונות הנהיגה עד גיל 70.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לקראת ביטול - חובת נשיאת רישיון
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים