שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מבול בתחילת מאי: ברד כבד בשרון ובתל אביב, חשש משיטפונות בדרום
  בשעות הבוקר ירדו גשמים עזים מלווים בברד מצפון הארץ ועד לדרומה. בהמשך ייתכנו סופות רעמים וקיים חשש משיטפונות בנחלי המזרח והדרום. הים התיכון מסוכן לרחצה. התחזית המלאה

   

   

   

  מזג אוויר הפכפך    (צלם: אלי סגל )

  מזג אוויר הפכפך    (צלם: אלי סגל )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בשעות הבוקר (יום ב') ירדו גשמים מצפון הארץ ועד לדרומה. בשרון ירד ברד כבד. מ"מטאו טק" נמסר כי אפיק מתעמק מעל מזרח הים התיכון גורם למזג אוויר בלתי-יציב באזורנו. כמו כן, ייתכנו סופות רעמים וקיים חשש משיטפונות בנחלי המזרח והדרום. מרשות הטבע והגנים נמסר כי עקב פגיעה בעזרי הבטיחות בנחל אוג במדבר יהודה שנגרמה משיטפון - הכניסה לנחל אסורה ומסוכנת עד להודעה חדשה. גם שמורת עין גדי סגורה, פרט למפל הראשון. רכבל מצדה נפתח לתנועה לאחר שנסגר.

   

  ברד בעמק חפר    (צילום: מוטי קימחי, יואל פופוביץ, יוני לובלינר ושאול דבוש, רונן ברוך)

  ברד בעמק חפר    (צילום: מוטי קימחי, יואל פופוביץ, יוני לובלינר ושאול דבוש, רונן ברוך)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מזג אוויר סוער ברעננה ()
  מזג אוויר סוער ברעננה

  מזג אוויר סוער ברעננה ()
  ברד ברעננה

  ברד בגבעתיים (צילום: נועה גליקשטיין)
  גבעתיים הבוקר(צילום: נועה גליקשטיין)

  ברד בגבעתיים (צילום: שרון סולומון)
  ברד בגבעתיים(צילום: שרון סולומון)

  ברד בתל אביב ()

  ברד בתל אביב (צילום: רתם כנעני)
  ברד בתל אביב(צילום: רתם כנעני)

  לאחר השיטפונות בעין יהב (צילום: איתי זיו)
  שיטפון בעין יהב. ארכיון(צילום: איתי זיו)

  אחר הצהריים ייחלשו ויתמעטו הגשמים. בים התיכון תנשב רוח דרום-מזרחית עד דרום-מערבית במהירות מקסימלית של 35 קמ"ש. ייתכנו פרצי רוח של עד 60 קמ"ש. הים יהיה גלי עד גבה גלים ומסוכן לרחצה עם גובה מרבי של 160 סנטימטרים.

   

  הטמפרטורות החזויות להיום והלילה: קריית שמונה 17-28, קצרין 13-25, צפת 12-23, טבריה 18-30, נצרת 16-26, חיפה 17-26, תל אביב 18-25, ירושלים 14-26, אשקלון 18-27, עין גדי 23-31, באר שבע 15-29, ערד 12-27, מצפה רמון 10-25 ואילת 22-35.

   


  החזאי צחי וקסמן מחברת מטאו טק אמר כי מזג האוויר הסוער נוצר כתוצאה של שילוב בין זרם סילון (רצועת רוחות מאוד חזקה בשכבות הגבוהות של האטמוספירה), המלווה בלחות מאזורים טרופיים באפריקה – לבין אוויר קריר המגיע מצפון, מאזור טורקיה. השילוב עם החום היחסי ששורר כאן, לבין השכבות הגבוהות והלחות בתוספת האוויר הקר יחסית, יוצר ענני סערה.

  בנוסף עקב ערבוליות חזקה בעננים, נוצרים כדורי ברד גדולים מהרגיל.

   

  וקסמן: "בשעות הקרובות יש חשש לשיטפונות בנחלי ים המלח, מדבר יהודה והערבה. בצהריים תחול רגיעה והתבהרות חלקית. הגשם ייפסק ברובו. בשעות הלילה המאוחרות תתפתח מערכת אביבית עם מאפיינים המתאימים לתחילת האביב. הגשמים יתחדשו לפנות בוקר בצפון הארץ, ובהמשך יתפשטו באופן מקומי למרכז. בצפון צפויות סופות רעמים, לעתים עם ברד, ואף עלולות להיווצר הצפות". הוא הסביר כי מדובר במערכת קצרה.

   

  מחר, יום שלישי, יירדו גשמים מקומיים מלווים בסופות רעמים בעיקר בצפון הארץ ובמרכזה. בנגב ייתכן גשם מקומי וקיים חשש משיטפונות בנחלי המזרח. כמו כן, תחול ירידה בטמפרטורות והן תהיינה נמוכות מהרגיל לעונה. אחר הצהריים הגשם ייחלש ויתמעט. בים התיכון ינשבו רוחות דרום-מערביות עד מערביות במהירות מקסימלית של 40 קמ"ש. ייתכנו משבים של עד 50 קמ"ש. הים יהיה גלי עד גבה גלים ומסוכן לרחצה עם גובה מקסימלי של 180 סנטימטרים.

   

  ביום רביעי יהיה מעונן חלקית. עד הצהריים ייתכן גשם מקומי בצפון ובמרכז. תחול עלייה קלה בטמפרטורות. הרוח בים התיכון תהיה דרום-מערבית עד צפון-מערבית עם מהירות מקסימלית של 30 קמ"ש. הים יהיה גלי עם גובה גלים מרבי של 120 קמ"ש.

   

  ביום חמישי יהיה גם כן מעונן חלקית, תחות עלייה ניכרת בטמפרטורות וייעשה חם ויבש מהרגיל לעונה. הרוח בים התיכון תהיה דרום מזרחית-עד דרום-מערבית במהירות של 30 קמ"ש. הים יהיה נוח עד גלי עם גובה גלים מרבי של 80 סנטימטרים.


  פורסם לראשונה 07/05/2018 06:47

   

  אילנה קוריאל השתתפה בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מבול בתחילת מאי: ברד כבד בשרון ובתל אביב, חשש משיטפונות בדרום"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים