שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יוטיוב הסירה מאות סרטונים שקישרו לאתר שמוכר עבודות סטודנטים
  גוגל ממשיכה להיאבק בשימוש לא חוקי וזדוני ברשת: הסירה מאות סרטונים שקישרו לאתר אוקראיני אשר מכר עבודות מוכנות לסטודנטים בנושאים שונים

  יוטיוב הסירה לאחרונה מאות סרטונים אשר קישרו לאתר אוקראיני השייך לחברה בשם EduBirdie, אשר עסקה במכירת עבודות סטודנטיאליות לכל דורש.

   

  עובדים קשה במטה יוטיוב (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  עובדים קשה במטה יוטיוב(צילום: shutterstock)

   

  תחקיר שערך ה-BBC מצא למעלה מ-250 ערוצים שונים אשר קידמו את האתר האוקראיני, אשר מצידו טען כי הוא "פועל למען הסטודנטים" ומעניק להם חומר מחקרי על הנושאים אשר מעניינים אותם - אותה "דחיפה ראשונית" אשר סטודנטים רבים זקוקים לה כדי להשלים את לימודיהם.

   

  התחקיר העלה, כי אף שאין מניעה חוקית לפרסם עבודות כאלו, מבחינה אתית יש כאן מעבר על חוקי הקהילה ולכן גם הניסיון של האתר להסתתר מאחורי פרסומות ממומנות ולשלב בהן קישורים לאתר לא צלח. ביוטיוב גילו אפס סובלנות לאותם קישורים והם הוסרו.

   

  מיוטיוב נמסר כי אותם סרטונים "נגועים" נצפו כ-700 מיליון פעמים לפני שהחל תהליך ההסרה שלהם. בערוצים ספציפיים אף הוסרו עשרות רבות של סרטונים.

   

  זו לא הפעם הראשונה שבאקדמיה נלחמים בתופעת מכירה של עבודות סטודנטיאליות. גם בשנת 2010 התגלה ברשת אדם שכינה את עצמו The Shadow Scholar ואשר התוודה שסיפק עבודות מוכנות לאלפי סטודנטים ברחבי ארה"ב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים