שתף קטע נבחר

נזקים כבדים בעוטף עזה בגלל בלוני תבערה

פלסטינים הפריחו בלוני הליום וגרמו לשבע שריפות בצד הישראלי. האש בשליטה ואין נפגעים. שריפות פרצו בין השאר בשדה חיטה מול מפלסים וביער בארי

  

 

כמה בלוני הליום שאליהם חוברו חומרי בערה הופרחו במהלך הצהריים ואחר הצהריים (יום ב') מרצועת עזה וגרמו לשריפות בשדות בעוטף עזה. מדובר בשבעה מוקדי אש, הנמצאים בשליטה של כוחות כיבוי האש וצוותים של קק"ל. בין השאר פרצה שריפה בשדה חיטה מול קיבוץ מפלסים שבמועצת שער הנגב ונגרם נזק כבד. בלון נוסף גרם לשריפה ביער בארי. איש לא נפגע.

שריפה בעוטף עזה ()
שריפה בעוטף עזה

שריפה שדות חקלאיים  (צילום: זיו קופרשטיין)
נזק כבד לשדה מבלון התבערה(צילום: זיו קופרשטיין)

שריפה שדות חקלאיים  (צילום: זיו קופרשטיין)
(צילום: זיו קופרשטיין)

 צה"ל הבטיח לאחרונה שימצא פתרון לתופעה ויפעיל רחפנים שיירטו את העפיפונים או הבלונים. אתמול הגיע לביקור בעוטף עזה שר האוצר משה כחלון שהודיע על פיצויים לחקלאים ששדותיהם עלו בלהבות ואף הבטיח כי מערכת הביטחון תדע לתת מענה לאיום החדש. כחלון גם אמר שיש להתייחס למפעילי עפיפוני התבערה כמו למשגרי רקטות.

 

על-פי החקלאים, שדות עלו באש רגע לפני הקציר שאמור להתבצע בימים הקרובים והנזקים נאמדים במאות אלפי שקלים.

 

ההצלחה של טרור עפיפוני התבערה מרצועת עזה ליישובי העוטף הביאה את הפלסטינים לייצר שיטה חדשה של הפרחת בלונים ממולאים בגז הליום שאליהם מחובר כלי בוער אשר מועלים לאוויר ולאחר שהם מתפוצצים הכלי הבוער נופל בשטח ישראל.

השיטה של הפרחת בלוני הליום שנוסתה לראשונה בשבוע שעבר פשוטה יותר לכאורה. הרוח המערבית שנושבת בדרך כלל באזור זה מעיפה את הבלונים בקלות מרצועת עזה לשטח ישראל, אולם הבלונים מתפוצצים בגובה רב יחסית והכלי שנופל צריך להמשיך לבעור עד להגעה לאדמה - דבר שלא תמיד קורה, לעומת העפיפונים שנישאים לגובה נמוך יחסית ובכך שומרים על תבערת הכלי שהם נושאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזקים כבדים בעוטף עזה בגלל בלוני תבערה
מומלצים