שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו נגד בנט ושקד: דוחפים את פסקת ההתגברות לפח
  יממה לאחר אישור המעקף לבג"ץ בוועדת השרים לענייני חקיקה, תקף ראש הממשלה את השרים בנט ושקד, ואמר כי "מי שדוחף בלי להגיע להסכמות - קובר את פסקת ההתגברות". בבית היהודי מגיבים: "פסקת ההתגברות נמרחת כבר שלוש שנים בתירוצים שונים ומשונים"

   

  נתניהו, בנט ושקד ()
  נתניהו, בנט ושקד

  סערת פסקת ההתגברות: ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף בצהריים (יום ב') את ראשי הבית היהודי, נפתלי בנט ואיילת שקד, ואמר בדיון פנימי של סיעת הליכוד כי "הבית היהודי דוחפים כרגע את פסקת ההתגברות לפח. הדרך היחידה להביא את פסקת ההתגברות כרגע היא באמצעות השגת הסכמות בתוך הקואליציה. מי שדוחף בלי להגיע להסכמות - קובר את פסקת ההתגברות".

   

  מהבית היהודי נמסר בתגובה: "פסקת ההתגברות נמרחת כבר שלוש שנים בתירוצים שונים ומשונים. אנו מודיעים מראש שכל חוק התגברות שיגיע בהסכמה של ראש הממשלה נתניהו, שר האוצר כחלון ושאר מפלגות הקואליציה - יהיה מקובל גם על סיעת הבית היהודי. רק שראש הממשלה יביא את החוק. בינתיים הפתרון המעשי היחידי שמונח על השולחן הוא החוק שהעברנו אתמול בתמיכת כל השרים".

   

  הדברים נאמרו יממה לאחר שוועדת השרים לענייני חקיקה אימצה את פסקת ההתגברות שלפיה הכנסת תוכל לחוקק מחדש ברוב של 61 ח"כים חוקים שיפסול בג"ץ. השר זאב אלקין הוסיף בישיבת סיעת הליכוד: "הישגים בתחום הזה אפשר להביא רק בשקט ולא בכותרות בתקשורת. מצער שזה מה שקרה אתמול".

   

  יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, התייחס היום במליאת הכנסת לפסקת ההתגברות: "ראש הממשלה עשה השבוע סיבוב מבית המשפט העליון. זה חוק שאומר של-61 חברי כנסת יהיה כוח בלתי מוגבל. מה תעשו אם זה יהיה רוב בממשלה אחרת? בממשלה שעם רוב כזה תוכל לפנות את בית אל, עלי, עפרה, שילה ולא יהיה לכם אפשרות לערער? 61 ח"כים יוכלו להצביע על נישואים אזרחיים, חד מיניים, יוכלו לדחות את הבחירות בשנתיים, שכל המסתננים יקבלו אזרחות. לא לנצח אתם תהיו בשלטון ואז תזדקקו להגנה".

   

  הצעת החוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) להוספת "פסקת ההתגברות" לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, תאפשר לכנסת לחוקק מחדש חוק שנפסל בבג"ץ ברוב של 61 חברי כנסת. ההצעה צפויה להגיע לאישור הכנסת, אף שרז נזרי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, אמר בדיון כי "עמדת היועץ המשפטי היא שיש להתנגד לכל ההצעות. אנחנו לא אומרים שזה לא חוקתי, כי זה תיקון לחוקי יסוד, אבל אנחנו מתנגדים לזה. חוק יסוד: החקיקה מטפל בכל המורכבות של היחסים בין הרשויות".

   

  בנט על פסקת ההתגברות: "יש גבול למריחה"    (צילום: אלכס גמבורג)

  בנט על פסקת ההתגברות: "יש גבול למריחה"    (צילום: אלכס גמבורג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נשיאת העליון חיות: פסקת ההתגברות מסוכנת    (צילום: אלי מנדלבאום)

  נשיאת העליון חיות: פסקת ההתגברות מסוכנת    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עוד קודם אמר בנט בישיבת הסיעה: "יש גבול לכמה אפשר לדחות ולמרוח. כל המחנה הלאומי לא מבין למה ברמה היומיומית בג"ץ מתערב באינספור דברים שהוא לא אמור להתערב. קרה פה דבר בעייתי מאוד ב-25 השנים האחרונות שבעצם קמה ממשלת על שנקראת בג"ץ והיא בעצם אומרת 'זה נראה לנו, זה לא נראה לנו' - זה לא התפקיד של בג"ץ".

   

  הסוגיה הטילה צל על טקס השבעת השופטים שהתקיים הבוקר בבית הנשיא בירושלים. נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, אמרה: "מן הראוי להסיר את פסקת ההתגברות מסדר היום הציבורי. הרשות השופטת נתונה תחת מתקפה בוטה וחסרת תקדים, שמאיימת באופן ממשי על עצמאותה ועל אי-תלותה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נתניהו נגד בנט ושקד: דוחפים את פסקת ההתגברות לפח"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיל סלמן
  נתניהו ובנט שוב על מסלול התנגשות
  צילום: אמיל סלמן
  מומלצים