שתף קטע נבחר

נשיא פרגוואי יחנוך את השגרירות בירושלים

הנשיא הורסיו קארטס צפוי להגיע לארץ עד לסוף חודש מאי. בחגיגות ה-70 לישראל שנערכו בפרגוואי הבטיח הנשיא כי יעביר את השגרירות לירושלים עד לתום מועד כהונתו בחודש אוגוסט הקרוב

נתניהו עם נשיא פרגוואי, הורסיו קארטס (צילום: קובי גדעון / לע"מ) (צילום: קובי גדעון / לע
נתניהו עם נשיא פרגוואי, הורסיו קארטס(צילום: קובי גדעון / לע"מ)

 

נשיא פרגוואי הורסיו קארטס צפוי להגיע לישראל עד סוף חודש מאי כדי לחנוך את שגרירות פרגוואי בירושלים. כך סוכם בשיחת טלפון בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין נשיא פרגוואי. שגרירות פרגוואי תהיה ממוקמת ככל הנראה בשכנות לשגרירות גוואטמלה בגן הטכנולוגי בירושלים.

 

קארטס הודיע כבר בסוף החודש שעבר על כוונתו להעביר את שגרירות ארצו לירושלים, עד סוף כהונת ממשלתו ב-15 באוגוסט השנה. קארטס אמר את הדברים בקבלת פנים לכבוד יום העצמאות ה-70 של ישראל שנערכה באסונסיון, בהשתתפות שגריר ישראל בפרגוואי זאב הראל, הנשיא הנבחר של פרגוואי, מרדיו אבדו בניטז, סגן הנשיא הנבחר הוגו ולאסקז, שר החוץ של פרגוואי וצמרת המדינה.

 

הנשיא קארטס, שידוע כידיד ישראל מובהק, הפתיע בנאומו באותו אירוע כאשר הצהיר על כוונתו ורצונו להעביר את שגרירות ארצו לירושלים. העובדה שהוא בחר לומר את הדברים באירוע לכבוד 70 שנה למדינת ישראל ולאוזני מחליפו, מעידה על כך שהם היו מתואמים עם הנשיא הנבחר.

 

עוד אמר קארטס בנאומו שכעת הוא ממתין ל"איתות" מראש הממשלה נתניהו בנוגע לכוונתו להעביר את השגרירות. קארטס לא נקב במועד מדוייק מתי השגרירות הפרגוואית תעבור מתל-אביב לירושלים, אך ציין כי הוא מקווה שהמהלך יושלם עד לסיום כהונת ממשלתו באוגוסט.

 

בימים האחרונים שוחחו נתניהו וקארטס וסיכמו שקארטס יגיע לארץ עוד החודש כדי לחנוך את פתיחת השגרירות החדשה בירושלים. בכך תהיה פרגוואי המדינה השלישית שמעבירה את השגרירות שלה לירושלים, אחרי ארה"ב וגוואטמלה. כיום שגרירות פרגוואי נמצאת במשרדים בהרצליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון / לע"מ
נתניהו עם נשיא פרגוואי
צילום: קובי גדעון / לע"מ
מומלצים