שתף קטע נבחר

הצעת שקד: מבקשי מקלט לא יקבלו סיוע משפטי חינם

לפי הצעת חוק ממשלתית, רק אזרחי ישראל ותושבי קבע יהיו זכאים לסיוע משפטי בחינם. שרת המשפטים: "ישראל לא צריכה לממן סיוע למסתננים אליה"

 

ישיבת ממשלה (צילום: אמיל סלמן)
שרת המשפטים שקד: "מסתננים ניצלו פרצה, הסאגה תיפסק בקרוב"(צילום: אמיל סלמן)

שרת המשפטים איילת שקד עומדת מאחורי הצעת חוק ממשלתית הקובעת כי רק אזרחי ישראל או תושבי קבע יהיו זכאים לקבל סיוע משפטי בחינם. המשמעות היא שהמהגרים מאפריקה לא יזכו לכך.

 

חוק הסיוע המשפטי אינו קובע במפורש מי האוכלוסייה הזכאית לשירותי הסיוע המשפטי המעוגנים במסגרתו. לאור העלייה במספר הפניות לסיוע משפטי בשנים האחרונות מצד אנשים שאינם אזרחים או תושבים - ובתוכם גם מהגרים רבים מדרום תל אביב - כמו גם עתירה שהוגשה לאחרונה התחדד הצורך להסדיר את הנושא בחקיקה.

 

על פי נוסח החוק של שקד, סיוע משפטי על חשבון המדינה יינתן רק לאזרח או תושב קבע. מי שאינו כזה יהיה זכאי לסיוע משפטי רק במספר מקרים מוגדרים כמו אשפוז כפוי, הוצאה ממשמורת של ילדים וקורבנות עבדות וסחר בבני אדם.

 

"מדינת ישראל לא צריכה לממן סיוע משפטי למסתננים אליה", אמרה שקד. "מצד אחד המדינה מדברת על הצורך בהוצאת המסתננים הבלתי חוקיים מישראל ומצד שני מעניקה להם הטבות שחורגות מזכויות בסיסיות, כמו סיוע משפטי על חשבון המדינה. בשנים האחרונות מסתננים רבים ניצלו פרצה בחוק הסיוע המשפטי והציפו את המערכת בבקשות לסיוע משפטי. הסאגה הזאת תיפסק בקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
שרת המשפטים שקד
צילום: עמית שאבי
מומלצים