שתף קטע נבחר

עברה בקריאה ראשונה הצעת החוק הפוטרת ספורטאים מביטוח כפול

ח"כ רזבוזוב הצליח להעביר בקריאה ראשונה את ההצעה אותה יזם: "מדובר בחוק שיוזיל את עלויות העיסוק בספורט במאות רבות של שקלים לאדם"

היום (שלישי) עברה בקריאה ראשונה בכנסת הצעת החוק שפוטרת עשרות אלפי ספורטאים מביטוח כפול. יוזם החוק, ח"כ יואל רזבוזוב: "מדובר בחוק שיוזיל את עלויות העיסוק בספורט עשרות אלפי אזרחים שעוסקים בספורט כתחביב ולא מתפרנסים מזה" מטרת ההצעה היא לפטור את העוסקים בספורט אשר אינם מקבלים שכר עבור פעילותם מתשלום עבור ביטוח כפול ומיותר.

 

על פי ההצעה, כאשר ספורטאי יוכיח קיום ביטוח ובו הרכיבים הביטוחיים הקיימים בחוק הספורט, תיחסך ממנו הדרישה לקיים ביטוח נוסף. כך, כשיסתיים הליך החקיקה, יחסכו העוסקים בספורט עלויות רבות המקשות מאוד על גופי הספורט ועל הספורטאים עצמם.

 

רזבוזוב. למען הספורטאים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
רזבוזוב. למען הספורטאים(צילום: אורן אהרוני)

 

לפי ח"כ רזבוזוב ישנם ספורטאים רבים אשר נדרשים לשלם על כפל ביטוחים שלא לצורך: "היום, לרבים יש ביטוח פרטי, לאחרים ביטוח ממקום העבודה. כך נוצר מצב שהספורטאים מחזיקים בשני ביטוחים שמכסים את אותם רכיבים ביטוחיים. ניחא אם היה מדובר בביטוח מקיף כמו של ספורטאים מקצוענים, אבל החוק הנוכחי דורש ביטוח מינימלי - שעולה מאות שקלים כל שנה. כפל הביטוחים מיותר ומייקר את העיסוק בספורט שלא לצורך. למה צריך אדם שעוסק בספורט כתחביב לשלם כל כך הרבה עבור פעילות ספורטיבית? זה אינטרס של המדינה שיותר אנשים יקיימו אורח חיים ספורטיבי". אמר רזבוזוב בנאומו במליאת הכנסת.

 

כזכור רזבוזוב היה זה שהעביר לפני כשנתיים הצעת חוק שפוטרת מביטוח כפול את תלמידי בתי הספר העוסקים בספורט. על כן הוסיף ואמר בנאומו: "הצעת החוק הנוכחית, שפוטרת עשרות אלפי אזרחים נוספים מביטוח כפול, היא צעד נוסף להפחתת העלויות לעוסקים בספורט במדינת ישראל ולעידוד הספורט ואורח חיים בריא וספורטיבי בישראל".

 

כעת מנסים יוזמי החוק וגופי הספורט הרבים שתומכים בו להשלים את הליך החקיקה לפני פתיחת עונת המשחקים הבאה ובכך לחסוך מכל שחקני הליגות שאינן מקצועניות, לרבות הסטודנטים שמתחרים תחת אס"א, שחקניות הכדורשת וספורטאים רבים מענפי ספורט אחרים, את עלויות הביטוח לשנה הבאה - עלויות הנאמדות במאות רבות של שקלים לכל ספורטאי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
יואל רזבוזוב
צילום: אורן אהרוני
מומלצים