שתף קטע נבחר

אחרי עשור: רישיון לחברת ביטוח חדשה בישראל

הפיקוח על הביטוח העניק רישיון לחברת "ליברה" לעסוק בתחום ביטוחי הרכב והדירות. סך הפרמיות שמשלם הציבור על ביטוחים אלו מידי שנה מסתכם ב-18 מיליארד שקל. מדובר בהוצאה ממוצעת של 500-1,000 שקל בחודש למשק בית

רשות שוק ההון העניקה היום (ד') רישיון מבטח לחברת ביטוח חדשה בשם "ליברה", שתעסוק בתחום ביטוחי הרכב והדירות. ליברה חברה לביטוח בע"מ הוקמה על ידי אתי אלישקוב, לשעבר מנכ"ל חברת הכשרה ביטוח, שתכהן כמנהלת הכללית של החברה החדשה.

 

בכוונת חברת ליברה לפעול מול הלקוח באופן מקוון, החל משלב רכישת הביטוח, דרך ביצוע פעולות שירות וטיפול באירועים ביטוחיים, ועד סיום הטיפול בתביעות.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

בשיחה עם ynet מציינת מנכ"לית החברה, אלישיקוב, כי היא תשלב כלים שיאפשרו לה להתאים את תמחור הביטוח לפי מאפייניו האישיים של המבוטח, התנהגות הנהיגה שלו, היקף נסיעותיו ועוד. כך לדוגמה, החברה תעניק הנחה על העדר תביעות, גם מעבר ל-3 שנים כפי שנהוג ברוב חברות הביטוח. "אנחנו נוכל לתת הנחה משמעותית למי שיש היעדר תביעות של 7 שנים למשל. כך גם מי שנוסע פחות ברכב. המהלך הזה צפוי להוזיל את הצעת המחיר עבור המבוטחים באופן משמעותי, כאשר היקף ההנחה יכול להגיע במקרים מסוימים עד ל-50%".

 

אלישיקוב מציינת שינוי נוסף "החברה רואה את לקוחותיה כשותפים ומכירה בתרומתם לרווחיה, לכן, היא רואה לנכון לשתף את מבוטחיה הנאמנים ברווחיה". כך לדבריה, לקוח שלא תבע את החברה, בסוף שנת הביטוח יעמוד לרשותו סכום מסויים (סביב 3%-5%), החזר בו יוכל להשתמש למגוון צרכים. "לא בכל פעם שלקוח תובע את החברה, זה אומר שהפרמיה תעלה אוטומטית. אנחנו נסתכל על פריסה של מספר שנים. אם לא נגרם הפסד לחברה, המחיר למבוטח לא יעלה".

אתי אלישקוב (צילום: אבי מועלם)
אתי אלישקוב(צילום: אבי מועלם)
 

ליברה צפויה להתחיל את פעילותה בקיץ הקרוב.

 

כניסת חברת ביטוח חדשה לתחום הביטוח הכללי, לראשונה מאז שנת 2008, התאפשרה לאחר שינוי הקריטריונים והקלות בתנאי הסף לקבלת רישיון מבטח, כגון דרישת ההון המינימלית בסוג ביטוח זה מ-59 מיליון שקל ל-10 מיליון שקל, תוך קיצור וייעול הליך הרישוי

 

בשנת 2017 היקף הפרמיות שגבו חברות הביטוח ממבוטחים בענפי ביטוח רכב חובה, רכב רכוש, מקיף דירות ובתי עסק עמד על כ-18 מיליארד שקל.

 

העלות הממוצעת של משק בית על ביטוחים אלו נעה בטווח של 500-1,000 שקל בחודש, כאשר לגבי העסקים השונים העלויות גבוהות משמעותית. לטענת הפיקוח, פעילות של חברות חדשות בתחומים אלו צפויה להגביר את התחרות ולהפחית בעלויות הביטוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים