שתף קטע נבחר

חקלאי מעוטף עזה על טרור העפיפונים: "הממשלה מתייחסת אלינו כאל אוויר"

השריפות שמציתים פלסטינים מעזה בשדות בצד הישראלי של הגבול הביאו את החקלאים לקצור את השדות מוקדם מהצפוי כדי לא לאבד את היבול. דני רחמים מנחל עוז: "אנחנו חסרי אונים, מה שהצבא עושה זה לא מספיק"

 

 

בגלל טרור העפיפונים: חקלאי עוטף עזה יקצרו את השדות מוקדם מהצפוי, מתוך הנחה שהדבר עדיף על פני הפגיעה הקשה ביבול בעקבות השריפות שלהן גורמים הפלסטינים המפריחים עפיפוני תבערה ובלוני תבערה. בשבועות האחרונים בלבד עלו באש מאות דונמים, והחקלאים ביישובי העוטף מצפים לקבל פיצוי מהמדינה על הנזק.

 

אש שהציתו עפיפונים שהופרחו מעזה:

שריפה בעוטף עזה ()

הפגנה צעדת השיבה רצועת עזה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

דני רחמים מקיבוץ נחל עוז אמר היום (ד') לאולפן ynet: "בימים האחרונים כל הסיפור הזה של העפיפונים התגבר. נשרפו לנו כבר כ-450 דונם שדות של חיטה וזה נזק כספי של מאות אלפי שקלים. רק לנחל עוז נגרם נזק של יותר מ-400 אלף שקל.

 

"אנחנו חסרי אונים. אין לנו אמצעים להתמודד עם עפיפון שעף בשמיים ונוחת בשדה חיטה. מה שאנחנו עושים זה להקטין את הנזק על ידי פסי אש עם טרקטור ודיסקוס כדי שהאש לא תתפשט. לא שמעתי שום התבטאות של הממשלה או של ראש הממשלה בעניין הזה. כאילו שאנחנו אוויר פה בעוטף עזה. הצבא עושה כמיטב יכולתו ומיטב יכולתו עדיין לא מספקת.

 

"אני חושב שהממשלה צריכה לתת דעתה על מה שקורה פה בעוטף עזה. אנחנו מרגישים שאנחנו פשוט מופקרים. זאת תחושה מאוד קשה. כחקלאים אנחנו עובדים מאוד קשה כל השנה ואנחנו רואים את השדות שלנו נשרפים. מלבד הנזק הכספי יש תחושה של התסכול, של חוסר האונים, כאב לב של חקלאי שרואה את השדה שלו נשרף. אין לתאר במילים. מי שלא חקלאי לא יכול להבין את העניין הזה של לראות שדה חיטה שרוף, נחרך כולו, שחור משחור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים