שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו: אין יסוד לחשוב שרוסיה תצר את חופש הפעולה שלנו

  לאחר שצפה עם פוטין במצעד הניצחון על הנאצים ונפגש איתו בקרמלין, אמר ראש הממשלה: "אין לי יסוד לחשוב שרוסיה תפגע באינטרסים שלנו. אמרתי לפוטין שזכותנו להגן על עצמנו מפני תוקפנות איראנית משטח סוריה"

   

   

  ראש הממשלה מתייחס לפסגה במוסקבה    (צילום: לע"מ )

  ראש הממשלה מתייחס לפסגה במוסקבה    (צילום: לע"מ )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פסגה במוסקבה, בצל מתיחות השיא בצפון ופרישת טראמפ מהסכם הגרעין: לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בקרמלין עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הוא ציין בפני הכתבים כי אמר לו: "זכותנו להגן על עצמנו מפני תוקפנות איראנית משטח סוריה". לדבריו, "אין לי יסוד לחשוב" שרוסיה תצר את חופש הפעולה הישראלי בסוריה.

   

  "סיימתי עשר שעות במחיצתו של פוטין", אמר נתניהו בתום הפגישה, שהחלה אחרי שהשניים צפו יחדיו במצעד הניצחון על הנאצים. "הצגתי את הממצאים מארכיון הגרעין האיראני ואת המתח באזור מההתבססות האיראנית והניסיון לתקוף אותנו משטח סוריה. עמדתי בהרחבה ובעומק על הזכות והחובה שלנו לנקוט בכל הצעדים כדי להגן על עצמנו מהתוקפנות הזו. זה הוצג בצורה מעמיקה, יסודית ורצינית".

   

  לדברי נתניהו, "הפגישות האלה תמיד מתגלות במבחן הזמן כמועילות. בפגישות קודמות לאור דברים שלכאורה יוחסו לצד הרוסי או אמירות שנאמרו זה היה אמור להצר את חופש הפעולה שלנו או לפגוע באינטרסים אחרים וזה לא קרה. אין לי יסוד לחשוב שהפעם זה יהיה שונה. אני שומר על האינטרסים של ישראל. השיח הוא מאוד ישיר ומאוד ישר. אין דרך טובה יותר להבטיח את האינטרסים הביטחוניים העליונים של ישראל".

   

  פגישת נתניהו - פוטין במוסקבה    (צילום: לע"מ)

  פגישת נתניהו - פוטין במוסקבה    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בנימין נתניהו פגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה (צילום: עמוס בן גרשום, לע
  לחיצת יד בקרמלין(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

  בנימין נתניהו פגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  בנימין נתניהו וולדימיר פוטין (צילום: AFP)
  נתניהו ופוטין(צילום: AFP)

  בנוסף אמר ראש הממשלה כי "האיראנים מצהירים שבכוונתם לתקוף אותנו, הם מנסים להעביר לשם כוחות ונשק קטלני במטרה מפורשת לתקוף את מדינת ישראל כחלק מהאסטרטגיה שלהם להשמיד את ישראל. אמרתי לנשיא פוטין שזו זכותה של כל מדינה, ודאי זכותה של ישראל לנקוט בצעדים הדרושים כדי להגן על עצמה מפני התוקפנות הזאת".

   

  נתניהו אמר כי רצונו הוא "להבהיר לצד הרוסי את השיקולים שמנחים אותנו בפעולות השונות שאנחנו עושים - הדברים הללו הוצגו בצורה הבהירה ביותר". לגבי פרישת ארצות הברית מהסכם הגרעין אמר ראש הממשלה: "שוחחנו על זה אבל עיקר השיחה עסקה באירועים שמתרחשים בצפון. הבהרתי שאנחנו נשמור תמיד על הזכות שלנו והחובה שלנו לנקוט בכל הפעולות הנחוצות להגנת ביטחוננו".

   

  בפתח הפגישה אמר נתניהו לפוטין: "קשה לי לתאר לך את עומק ההתרשמות שלי מהטקס המרגש הזה של הניצחון על הנאצים. אנחנו בישראל לא שוכחים לרגע את הקורבן האדיר של העם הרוסי ואת ההקרבה של הצבא האדום בניצחון על המפלצת הנאצית".

   

  ראש הממשלה, שצפה עם נשיא רוסיה במצעד הניצחון על הנאצים, פנה לפוטין ואמר כי "ישב לידי, ביני לבינך, וטרן שהיה בין משחררי אושוויץ. אנחנו אף פעם לא שוכחים את המשמעות של ההקרבה שלכם, של החיילים האלה, יחד עם חצי מיליון חיילים יהודים בצבא האדום להבטחת גורלה של רוסיה, של האנושות ושל עמנו, העם היהודי. אנחנו גם לא שוכחים את הלקח הגדול של הצורך להתייצב מול אידאולוגיה רצחנית בזמן. זה לא ייאמן, אבל 73 שנים אחרי השואה יש מדינה במזרח התיכון, איראן, שקוראת להשמדה של עוד שישה מיליון יהודים".

   

  "ההבדל הוא שיש לנו היום מדינה ואני מאוד מעריך את ההזדמנות לשוחח איתך על בעיות האזור, הניסיונות, כפי שאתה אומר, לפתור את המשברים, להסיר את האיומים בצורה מושכלת ובצורה אחראית", אמר כשהוא רומז לתקיפה אתמול בדמשק שיוחסה לישראל. "אני נרגש שהזמנת אותי למצעד הזה כראש ממשלת ישראל ושהזכרת את שואת היהודים. זו עוד עדות לקשר העמוק בין שני העמים שלנו". בתום הפגישה המצומצמת, תתקיים פגישה מורחבת עם הפמליות.

  בנימין נתניהו וולדימיר פוטין (צילום: AFP)
  נתניהו במוסקבה(צילום: AFP)

   

  נתניהו במוסקבה, הבוקר    (צילום: לע"מ)

  נתניהו במוסקבה, הבוקר    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נתניהו הגיע מוקדם יותר למוסקבה. בצל הדיווחים על תקיפה ישראלית אמש באזור אל-כיסווה מדרום לדמשק בירת סוריה אמר נתניהו כי "לאור מה שקורה בסוריה ברגעים אלה, יש צורך להבטיח את המשך התיאום הביטחוני בין הצבא הרוסי לצבא הגנה לישראל". 

   

  נתניהו קיצר אתמול את ביקורו בקפריסין בעקבות המתיחות הביטחונית. בפגישתו עם נשיא קפריסין ועם ראש ממשלת יוון אמר ראש הממשלה כי "המשטר בטהרן קורא בגלוי ובאופן יומיומי להשמדתנו, למחיקת ישראל מעל מפת העולם, והוא מפעיל תוקפנות בלתי מוגבלת נגדנו ונגד כל האחרים באזור. יש לו רשת טרור חובקת עולם והוא חותר כעת להציב נשק מסוכן מאוד בסוריה כדי שישמש נגד ישראל מתוך מטרה מוצהרת להשמידנו". 

   

  הוא אמר עוד כי "זה אינטרס של כולם למנוע את התוקפנות האיראנית הזאת. אם הם יגיעו לים התיכון, כוונתם היא להקים בסיסים ימיים צבאיים בים התיכון לספינות איראניות ולצוללות איראניות. מדובר באיום ממשי על כולנו. אני חושב שכולם מכירים בכוונותיה הזדוניות של איראן ואני חושב שכולם גם מכירים בזכותה של ישראל להגן על עצמה, שזה בעצם הגנה משותפת על כולנו".


  פורסם לראשונה 09/05/2018 16:15

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים