שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "האימא" של אוזה ובץ מ"פרפר נחמד" תפוצה ב-125 אלף שקל
  זכתה לקרדיט: יהודית גרינשפן, היוצרת של שש הבובות שכיכבו בתוכנית "פרפר נחמד" הגישה תביעה בטענה כי גילתה שהטלוויזיה החינוכית עושה שימוש בבובות שיצרה מבלי לתת לה קרדיט. בא כוחה, עו"ד פז מוזר: "אני שמח שביהמ"ש מצא הצדק לפצות אותה על העוול שנגרם לה"

  יהודית גרינשפן (85), "האמא" של הבובות האהובות אוזה, בץ, שבי, נולי, פינגי ובובת הפרפר מתוכנית הילדים הקלאסית "פרפר נחמד" תקבל מהטלויזיה החינוכית פיצוי בסך 125 אלף שקל וכן קרדיט בעבור הבובות שיצרה.

   

  לכתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  גרינשפן, היוצרת של שש הבובות שכיכבו ב"פרפר נחמד", הגישה בשנה שעברה תביעה באמצעות עוה"ד פז מוזר וליטל רבינוביץ ממשרד ליבליך-מוזר בטענה כי גילתה שהטלוויזיה החינוכית עושה שימוש בבובות שיצרה מבלי לתת לה קרדיט. בתביעה נטען, כי "הדבר התגלה לגרינשפן במקרה כאשר נכדיה הלכו לקנות דיסק של התוכנית פרפר נחמד. עם מציאת הדיסק, חיפשו נכדיה את שמה של סבתם על גבי אריזת הדיסק, במקום שבו ניתן קרדיט לגורמים נוספים המעורבים ביצירה, אולם בניגוד לציפייתם, הוא לא נמצא".

  דודו זר עם הבובות (צילום: מתוך התוכנית בטלוויזיה החינוכית) ()
  דודו זר עם הבובות (צילום: מתוך התוכנית בטלוויזיה החינוכית)

  אתמול, הגיעו הצדדים לפשרה, פרט לרכיב הכספי. בית משפט אישר את הפשרה ונתן לה תוקף של פסק דין והעמיד את הפיצוי על סך של 125 אלף שקל. בין השאר הוסכם בפשרה כי לפרקים המשודרים בטלוויזיה בהם לא ניתן קרדיט לתובעת יתווסף על גבי המסך בזמן הרולר הכותרת: "עיצוב בובות – יהודית גרינשפן". כמו כן, קרדיט יינתן בכל אתר בו יופיעו פרקים שלא ניתן בהם קרדיט וכן, ככל שיופקו DVD או דיסקים נוספים של התוכנית יכלל בהם קרדיט ועוד.

  עו
  עו"ד פז מוזר (צילום: יאיר שגיא)
   

  עו"ד פז מוזר, בא כוח גרינפשן, מסר בתגובה: "לתובעת היה חשוב מאוד שהקרדיט שלה על יצירת 'נכס צאן ברזל' שכזה, יישמר. אני שמח שביהמ"ש מצא את הצדק לפצות אותה על העוול שנגרם לה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים