שתף קטע נבחר

בגלל מעצר שווא: המשטרה תפצה מקורב למולנר

בלשים מצאו גז מדמיע ואפודי מגן ברכבו של אורן זר, עצרו אותו בשל החזקת נשק והוא שהה לילה במעצר. השופט: "לא מצאתי כי קיים חשד סביר לעבירות המיוחסות לחשוד". יש להזכיר שהמשטרה חויבה לשלם פיצוי למולנר עצמו על מעצר שווא

 

המשטרה תשלם פיצוי בסך 2,500 שקל לאורן זר, עבריין שמקורב לעמיר מולנר, שנעצר לאחר שנמצאו ברכבו אפודי מגן.

 

על פי כתב התביעה שהוגש על ידי עורכי הדין רונן רבי ועומר ברבי, זר החנה את רכבו מסוג טויוטה לנדקרוזר באזור מגוריו, מחוץ למספרה שבה הסתפר. לפתע הבחין זר מחלון המספרה שבלשים שואלים עוברי אורח של מי הרכב. לאחר מכן, לבקשת הבלשים התבקש זר לפתוח את הרכב ונמצאו בו גז מדמיע ושכפ"צים. בעקבות כך הודיע לו אחד הבלשים שהוא עצור בגין החזקת נשק, ולאחר מכן שינה את סיבת המעצר להפרעה לסדר הציבורי. "התובע נאזק לעיני עוברים ושבים ונלקח לתחנת משטרה". נכתב בכתב התביעה.

עוד ניצחון לצד שלו. עמיר מולנר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עוד ניצחון לצד שלו. עמיר מולנר(צילום: מוטי קמחי)

רונן רבי ו עומר ברבי עורכי דין עורך דין ()
עורכי הדין רונן רבי ועומר ברבי

 

זר אף נשאר לילה שלם במעצר ולמחרת הובא בפני שופט, שם ביקשה המשטרה להרחיקו מאזור תל אביב למשך עשרה ימים. בית המשפט דחה טענה זו של המשטרה וקבע: "לא מצאתי כי קיים חשד סביר לעבירות המיוחסות לחשוד של הפרעה לשוטר והפרת הוראה חוקית". בכתב התביעה טענו עורכי הדין רבי וברבי כי "בכך פגעו הנתבעים בכבודו של התובע כבן אדם הזכאי לזכויות יסוד ככל בני האדם".

 

החיכוך בין מולנר ואנשיו לבין המשטרה הוא לא משהו חדש. כזכור, לפני כמה חודשים מולנר נעצר לאחר שלטענת המשטרה סירב להציג רישיון נהיגה לשוטר שביקש ממנו. הוא הובל לחדר החקירות, שם סירב חוקר לאפשר לו לצאת להטיל את מימיו, ומולנר השתין בסופו של דבר בתוך החדר. לאחר ששוחרר ממעצר הוא הגיש תביעה נגד המשטרה בגין מעצר שווא והתנכלות, ובפשרה בין הצדדים שילמה לו המשטרה עשרת אלפים שקלים.

 

בשנת 2014 המשטרה הזהירה מקורבים למולנר, בהם אורן זר, כי הם בסכנה, אבל למרות זאת החרימה אפודי מגן שמצאה אצלם. הם הגישו תביעה נגד המשטרה, אבל לפני שהתיק הגיע לבית המשפט הוחזרו להם אפודי המגן.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
אילוסטרציה
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים