שתף קטע נבחר

דן תורג'מן הוא השחקן החשוד בעבירות מס

תורג'מן, ששיחק בעבר בסדרות טלוויזיה רבות, חשוד בהשמטת הכנסות בסך 3 מיליון שקלים. ברשות המסים הגדירו את הפרשה "לגעת בעושר", על שם הטלנובלה "לגעת באושר" שבה כיכב בעבר

 

 

 

השחקן המוכר שנעצר השבוע בחשד לעבירות מס בענייני נדל"ן הוא דן תורג'מן. כך הותר היום (ה') לפרסום. תורג'מן, שהפך במרוצת השנים ליזם נדל"ן, נעצר בחשד להשמטת הכנסות בסך שלושה מיליון שקלים. ברשות המסים הגדירו את הפרשה "לגעת בעושר", על שם הטלנובלה "לגעת באושר" שבה כיכב בעבר.

השחקן בבית המשפט (צילום: שאול גולן)
דן תורג'מן אתמול בבית המשפט. שוחרר בתנאים מגבילים(צילום: שאול גולן)

השחקן בבית המשפט (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

 

תורג'מן עוסק בשיווק וביזמות קרקעות, בעל חברת ת.ד.ע הפקות בע"מ ומחזיק ב-30% בחברת מלון כנרת ספא בע"מ. בקשת המעצר הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב-יפו על ידי פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים. ממידע שנאסף ביחידה החוקרת ומניתוח חשבון הבנק של דן תורג'מן, נמצא כי הוא חשוד שקיבל יותר משלושה מיליון שקלים בין השנים 2011-2010, שלא דווחו כהכנסה בדו"ח האישי שלו או בדוחות החברות שבבעלותו. בחקירה הגלויה התגלו בביתו של תורג'מן מסמכים המעידים כי נכרתו חוזים רבים בינו לבין אנשים שונים, שרכשו קרקעות בבית אריה.

 

בחוזים מתואר תורג'מן כיזם בניה, אך בחקירתו טען כי היה מעורב באופן מינורי בבניית בתים בבית אריה. עוד עולה מבקשת המעצר כי תורג'מן חשוד שקיבל לידיו כספים רבים מבלי שמסר חשבונית וזאת למרות בקשות חוזרות ונשנות מצד לקוחותיו לקבלת חשבוניות בעבור כספים שהועברו אליו. בנוסף נמצא כי בשנים 2017-2014 חשוד תורג'מן כי הפיק הכנסות חייבות משכירות בסכום מצטבר של 576 אלף שקלים. 

 

תורג'מן הופיע בעבר בסדרות טלוויזיה רבות. הוא שיחק גם בתיאטרון ובקולנוע ואף ביים כמה סרטים, אך אחר כך נעלם מאור הזרקורים. אתמול שחרר אותו בית המשפט בתנאים מגבילים. השופט דניאל הורוביץ מבית משפט השלום בתל אביב-יפו קבע בין השאר שתורג'מן יפקיד ערבות עצמית בסך של 350 אלף שקלים, ערבות צד ג' בסך של 150 אלף שקלים וכן הפקדת מזומן של 20 אלף שקלים.

 

פרקליטיו של תורג'מן, עו"ד ציון אמיר וחיים לוי, אמרו אתמול: "הוא משתף פעולה ומשיב על שאלות באופן שקוף וגלוי. ביסוד הדברים הנבדקים עומדת כנראה אינפורמציה לא נכונה שהועברה לרשויות המס במסגרת יריבות עסקית כלשהי - והדברים התבררו. טוב שהרשויות בודקות וחוקרות. אנחנו סומכים על הרשויות שיגיעו לממצאים נכונים ומדויקים ושהדברים יתבררו והאמת תצא לאור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
דן תורג'מן בבית המשפט אתמול
צילום: שאול גולן
מומלצים