שתף קטע נבחר

תואר ד"ר לראש השב"כ לשעבר, אקטואריה בעברית: חדשות האקדמיה

באוניברסיטת בר-אילן העניקו תואר דוקטור לשם כבוד ליורם כהן, כהוקרה על שירותו המסור ורב השנים למדינה. באוניברסיטה העברית פותחים מגמה חדשה באקטואריה, במסגרת לימודי תואר שני בסטטיסטיקה במסלול הלא-מחקרי

 

תואר ד"ר לראש השב"כ לשעבר

אוניברסיטת בר-אילן העניקה השבוע תוארי 'דוקטור לשם כבוד' לשורת אישים וארגונים ובהם לראש השב"כ לשעבר יורם כהן התואר הוענק בטקס חגיגי שנערך בגני התערוכה בתל-אביב במסגרת אירועי חבר הנאמנים של בר-אילן ולציון 63 שנה להקמת האוניברסיטה.

 

טקס קבלת תואר דוקטור לשם כבוד באוניברסיטת בר אילן (צילום: אוניברסיטת בר אילן)
טקס קבלת תואר דוקטור לשם כבוד באוניברסיטת בר אילן. יורם כהן מימין(צילום: אוניברסיטת בר אילן)

 

אוניברסיטת בר-אילן העניקה את התואר ליורם כהן כהוקרה על שירותו המסור ורב השנים למדינה. בנימוקי הפרס ציין נשיא האוניברסיטה, פרופ' אריה צבן כי: "כהן שירת את המדינה ואת אזרחיה במגוון תפקידים לאורך הקריירה הביטחונית המזהירה שלו, לחם במלחמות ישראל, סיכל מתקפות טרור כנגד אזרחים ולקח חלק בפיתוח הגנת הסייבר. צניעותו של כהן מסתירה עשורים של הנהגה בחוד החנית של המערכת הביטחונית. מדינת ישראל והעולם היהודי כולו חבים לכהן חוב עצום על פעילותו הענפה ומחויבותו העמוקה לביטחון המדינה".

 

לימודי אקטואריה בעברית

המחלקה לסטטיסטיקה באוניברסיטה העברית ירושלים תפתח בשנת הלימודים הבאה (תשע"ט) מגמה חדשה באקטואריה, במסגרת לימודי תואר שני בסטטיסטיקה במסלול הלא-מחקרי. הלימודים יתקיימו במשך שנתיים על פני יומיים מרוכזים בשבוע.

 

אקטואריה היא תחום המאגד בתוכו את תחומי המתמטיקה, הסטטיסטיקה, המימון ומנהל עסקים לשם הערכה וניהול של סיכונים עתידיים לעסקים ולפרטים. אקטוארים הם אנשי מקצוע שמסייעים לחברות ולאנשים לתכנן ביעילות את ניהול התקציב שלהם לקראת העתיד. התוכנית החדשה באוניברסיטה העברית מיועדת לאנשים בעלי רקע סטטיסטי או מתמטי שצעדו את צעדיהם הראשונים בעולם האקטואריה, ומעוניינים להיכנס כחברים מן המניין באגודת האקטוארים הישראלית.

 

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידים בחברות ביטוח, בחברות ייעוץ ובשירות הציבורי. כמו כן, הם יוכלו לעסוק בתכנון תנאי פנסיה ובקביעת עלויות בקרנות הפנסיה השונות, ולנתח ולחזות מצבים כלכליים בבנקים, בחברות פיננסיות ובמגזר הפרטי. למועמדים מתאימים חסרי ניסיון יוצעו לימודי השלמה המעניקים את הרקע הנדרש.

 

פרס חברתי לאוניברסיטת תל-אביב

ועדת ההיגוי של הוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) למעורבות האקדמיה בקהילה בחרה להעניק השנה את פרס המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) ע"ש שוש בלינסקי שינפלד לאוניברסיטת תל אביב, על הצטיינותה בתחום המעורבות בקהילה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוניברסיטת בר אילן
מעכשיו גם דוקטור. יורם כהן
צילום: אוניברסיטת בר אילן
מומלצים