שתף קטע נבחר

בגולן סוגרים מקלטים, ליברמן: "המסר של רוחאני חשוב, מקווה שהוא אמיתי"

בסיור שערך בקצרין אמר שר הביטחון כי אינו חושב שהמתיחות פגה וקרא לאסד "להעיף את האיראנים". ליברמן התייחס לדברי נשיא איראן שאמר אתמול שאינו מעוניין במתיחות והביע תקווה שמדובר במסר אמיתי. שר הביטחון קרא לאזרחים: "בואו לטייל בגולן". צה"ל: אפשר לסגור מקלטים

 

"אנחנו לא מחפשים חיכוך עם אף אחד", הסביר הבוקר (יום ו') שר הביטחון אביגדור ליברמן. הוא הגיע לסייר בקצרין לאחר השבוע המתוח בגזרה הצפונית. לדבריו, "המסר של נשיא איראן הוא מסר חשוב. אני מקווה שהמסר אמיתי". בתוך כך, צה"ל אפשר לסגור את המקלטים הציבוריים לאחר שהנחה לפתוח אותם ביום שלישי לנוכח כוונת האיראנים לבצע את הירי.

 

בשיחתו של חסן רוחאני עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל על רקע המתקפה על ישראל בסוריה והתגובה הנרחבת של חיל האוויר, הוא אמר לה שאיראן "לא מעוניינת במתיחות חדשה באזור". לדבריו, איראן "תמיד חתרה להרגעת המתיחות באזור ולחזק את הביטחון והיציבות".  

 אביגדור ליברמן בהצהרה בזמן ביקור בקצרין (צילום: עידו ארז)
ליברמן בקצרין(צילום: עידו ארז)

 אביגדור ליברמן בהצהרה בזמן ביקור בקצרין (צילום: גיל נחושתן)
(צילום: גיל נחושתן)

 אביגדור ליברמן בהצהרה בזמן ביקור בקצרין (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

ליברמן אמר: "באנו לכאן להפיק לקחים מהאירוע. נבדוק איך תפקדו כל הצדדים וזה הדבר החשוב ביותר. נכה בברזל כל עוד הוא חם. המסר שלי הוא לבוא לטייל ברמת הגולן, אפשר לשוב לצימרים ולטייל. אין שום בעיה. חוזרים לשגרה". הוא ביקש לנצל את ההזדמנות להעביר מסר לנשיא סוריה בשאר אסד: "תעיף את האיראנים ואת קאסם סולימאני וכוח קודס. הם לא עוזרים לך. הם רק פוגעים. מכל הנוכחות שלהם יהיו רק בעיות ונזקים. תעיפו את האיראנים ואפשר יהיה לעבור לחיים אחרים".

 

שר הביטחון הציע "לקחת הכול בפרופורציה נכונה. צה"ל ערני, פועל ועושה מה שצריך לעשות. זה לא עסקי ביטוח ואין כאן מאה אחוז, אז צריך לקחת הכול בזהירות. אני לא חושב שהכול הסתיים. אנחנו עם אצבע על הדופק ופועלים גם בשיקול דעת. אנחנו כל הזמן נמצאים בכוננות ועוקבים אחרי אירועים. אין מקום להיכנס לאופוריה". הוא זקף לזכותה של ישראל את "עצם היכולת לדבר גם עם הבית הלבן וגם עם הקרמלין, לנהל איתם דיאלוג - זה לא דבר מובן מאליו. זו יכולת שלא קיימת אצל הרבה מדינות". 

 

ראש מועצה אזורית גולן, אלי מלכה, אמר כי לאחר הערכת מצב ובתיאום והנחיית פיקוד העורף, הוחלט על חזרה מלאה לשגרה בכל יישובי הגולן ובאתרי התיירות והנופש כולל סגירת המקלטים שנפתחו. "אנו מצדיעים למפקדי צה"ל, לוחמיו ולמערכת הביטחון. אנו מזמינים את הציבור בישראל לחזור ולטייל בגולן. זה הזמן להצפין צפונה לגליל ולגולן ולהראות את חוסנו ולכידותו של עם ישראל", אמר מלכה.

 

בקצרין אמרו כי המקלטים יישארו פתוחים בתקופה הקרובה, כשהמועצה תבצע בהם ריענון ותיקונים על פי הדרישות והבעיות שבהן נתקלו התושבים בימים האחרונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ליברמן בקצרין
צילום: עידו ארז
מומלצים