שתף קטע נבחר

תלמיד שהותקף על פי החשד בידי מורה נחקר; המורה במעצר בית

ילד בן 9 הובהל לבית החולים כשהוא סובל מחבלות בפניו ובאוזנו. המורה מסר את גרסתו והועבר למעצר בית

 

התלמיד שהוכה על ידי המורה ברהט ()
התלמיד שהוכה על ידי המורה ברהט
 

מורה סטר לילד מול כל הכיתה ותקף אותו, כך שראשו פגע בקיר. כך טוענת משפחה מרהט, לאחר שבנם בן התשע הובהל לבית החולים כשהוא סובל מחבלות בראשו, בפניו ובאזניו. הוא שוחרר לביתו לאחר מכן. בני המשפחה הגישו אתמול (ה') תלונה במשטרה, והמורה נחקר ומסר את גרסתו. הוא הועבר למעצר בית.

 

מהמשטרה נמסר "המורה נחקר, מסר את גרסתו לאירוע והועבר לתנאי מעצר בית למשך חמישה ימים. במקביל נגבו עדויות, חלקן מורכבות, אך בשל חומרת האירוע התעקשנו על קיומן עוד היום. מדובר באירוע חמור ואנו ממשיכים לחקור אותו בנחישות". מנהל בית הספר זומן גם כן למסור עדות. 

 

אמו של הילד אמרה כי בנה העיד ש"המורה נתן לו סטירות בפנים, מול כל התלמידים בכיתה, וגרם לו חבלות מזעזעות. הראש שלו פגע בקיר". היא סיפרה כי לאחר האירוע התקשר אליה המחנך וביקש ממנה להגיע בדחיפות לבית הספר. "לא ידעתי מה הרקע. כשהגעתי לבית הספר הופתעתי ממצבו של בני. שאלתי אותם מי פגע בו ולמה לא לקחו אותו למרפאה מקומית, אבל לצערי לא קיבלתי תשובות. ישר לקחתי את בני לבית החולים. גם הרופא היה מופתע לאחר שראה את החבלות".

התלמיד שהוכה על ידי המורה ברהט ()

לדבריה, הבן מפחד לחזור לבית הספר. "לא צפיתי שמורה יתנהג כל כך בצורה אלימה. בסך הכל בני וחבר שישב לידו דיברו ביחד. הוא לא עשה טעות כל כך חמורה. גם אם הייתה טעות זה לא מצריך שימוש באלימות אכזרית".

 

בתעודתו של התלמיד מצויין כי התנהגותו טובה והוא מוגדר כתלמיד מוביל וחכם שמשתתף בשיעורים. האם הוסיפה כי המורה שתקף את בנה הגיע לבית המשפחה וביקש להתנצל על המעשה, "אבל לא קיבלנו את הצעד הזה. חובה שמשרד החינוך והמשטרה יטפלו בזה באופן דחוף. על דבר כזה לא עוברים בשתיקה. חובה לטפל על פי החוק". 

 

ראש עיריית רהט טלאל אלקרינאוי אמר כי בדק את המקרה, שאותו הגדיר "חמור מאוד, זה מצריך טיפול מיידי. מורה כזה - אסור לו להיות בבית הספר. הודעה מסודרת עם כל הפרטים הועברה למשרד החינוך, וסגן המנהל התקשר לדודו של הילד ועדכן אותו. המשטרה מעורבת".

 

ממשרד החינוך נמסר: "על פניו זה נראה אירוע חמור, קשה וחריג. אנו בודקים את השתלשלות בד בבד נמתין לממצאי חקירת המשטרה". במשטרה מסרו כי "הילד יעבור חקירת ילדים והמנהל זומן למסירת עדות בתחנת המשטרה. הארוע מטופל בצורה מקצועית ובהמשך יתקבלו החלטות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים