שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרס בכרם שלום: פלסטינים הציתו צינורות גז לעזה
  מתפרעים בצדו הפלסטיני של מעבר הסחורות פגעו דווקא בצינורות המובילים גז מישראל לבתיהם. צה"ל: בפעם השנייה תוך ימים הפלסטינים פוגעים בציוד הומניטרי שנועד לעזור להם - חמאס אחראי. קודם לכן: 15,000 הפגינו בגבול עם רימונים, מטעני צינור ועפיפונים בוערים. פלסטיני אחד נהרג

  במהלך התפרעויות הפלסטינים אתמול (ו') בגבול רצועת עזה השחיתו והציתו מאות מהם כמה מוקדים בצדו הפלסטיני של מעבר הסחורות בכרם שלום. הם פגעו בצינורות המובילים גז מישראל לרצועת עזה, צינורות שאמורים לשרת דווקא את הפלסטינים ולדאוג לרווחתם. אמש פורסמו תמונות של האש באזור.

  מהומות עזה פלסטינים שריפות צינורות גז מעבר סחורות כרם שלום (צילום: דובר צה
  אש ועשן בכרם שלום, הערב(צילום: דובר צה"ל)

  מהומות עזה פלסטינים שריפות צינורות גז מעבר סחורות כרם שלום (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  מהומות עזה פלסטינים שריפות צינורות גז מעבר סחורות כרם שלום (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  מהומות עזה פלסטינים שריפות צינורות גז מעבר סחורות כרם שלום (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  בצה"ל אמרו כי זו הפעם השנייה בימים האחרונים שמתפרעים פלסטינים פוגעים בציוד שנועד לסייע להם, בכלל זה ציוד הומניטרי ממדינות שונות בעולם. בצה"ל האשימו את חמאס ואמרו כי הוא האחראי לכל המתרחש ברצועת עזה – מעל הקרקע ומתחתיה. עלות צינור גז היא כעשרה מיליון שקלים.

   

  כ-15,000 פלסטינים התפרעו אתמול בצהריים ובשעות הערב המוקדמות בגבול רצועת עזה, כמדי יום שישי בשבועות האחרונים. הם הבעירו צמיגים, יידו על כוחות צה"ל רימונים, מטעני צינור ואבנים, והעיפו עפיפונים שאליהם חוברו חפצים בוערים כדי לגרום לשריפות בשטח ישראל. המתפרעים גם חיבלו בתשתיות ביטחוניות. בימים הקרובים, לקראת השבוע הביטחוני המתוח הצפוי, יישלחו לאוגדות איו"ש ועזה גדודי תגבור משלוש חטיבות, בהן של הנח"ל וגבעתי.

  מנהיג חמאס איסמעיל הנייה ()
  מנהיג חמאס איסמעיל הנייה בא להביע תמיכה במפגינים בגבול עזה

  מנהיג חמאס איסמעיל הנייה ()
  הנייה עם תומכיו לא הרחק מגדר הגבול

  בעזה דיווחו כי פלסטיני בן 40 נהרג מאש צה"ל. לפי הדיווחים הוא נפגע בחזהו בעימותים ממזרח לחאן יונס, שבדרום הרצועה. סוכנויות הידיעות מדווחות כי לדברי הפלסטינים עוד 149 מאנשיהם נפצעו בעימותים.

   

  העפיפונים שהעיפו הפלסטינים גרמו מאז שעות הצהריים לכמה שריפות בשטחים פתוחים בעוטף עזה, וכוחות כיבוי הוזעקו כדי לכבותן. רוב השריפות פרצו בשטחים באזור המועצה האזורית שער הנגב, ושליטה הושגה באש.

  התפרעויות פלסטינים גבול רצועת עזה (צילום: AFP)
  צמיגים שהבעירו הפלסטינים ליד שטח ישראל(צילום: AFP)

  התפרעויות פלסטינים גבול רצועת עזה (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  התפרעויות פלסטינים גבול רצועת עזה (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  התפרעויות פלסטינים גבול רצועת עזה (צילום: MCT)
  (צילום: MCT)

  מנהיג חמאס איסמעיל הנייה הגיע אחר הצהריים לעודד את המפגינים בגבול בצפון רצועת עזה. "אנחנו מצפים לנהירה הגדולה ב-14 וב-15 בחודש - כל העם הפלסטיני יהיה ברחובות פלסטין", אמר הנייה. "עמנו ינהר ממחנות הפליטים בלבנון אל הגבול הצפוני של פלסטין, וגם אנשינו בירדן ינהרו לפאתי פלסטין. נהפוך את הנכבה שהביאה לקיצה של פלסטין לנכבה שתביא לסיומו של המפעל הציוני".

   

  הנייה התגאה: "בתחילת המצור היו הרקטות שלנו מגיעות עד למרחק של שלושה קילומטרים מגבול עזה, והיום מה שיש בידי ההתנגדות מפחיד את האויב ומעודד את עמנו. לא נמסור את נשק ההתנגדות, אלא נפתח אותו. לא נוותר על פלסטין, מהים ועד הנהר, ולא נכיר בישראל".

   

  מאז תחילת קמפיין "צעדת השיבה" לפני כחודש וחצי מתפרעים פלסטינים מדי יום בגבול עזה, והפרות סדר גדולות במיוחד הם עורכים בימי שישי. מאז תחילת הקמפיין נהרגו במהלך המהומות 43 פלסטינים מאש צה"ל. בימים הקרובים, לקראת השבוע הביטחוני המתוח הצפוי, יישלחו לאוגדות איו"ש ועזה גדודי תגבור משלוש חטיבות, בהן של הנח"ל וגבעתי.


  פורסם לראשונה 11/05/2018 21:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  האש הבוערת בכרם שלום, הערב
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים