שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ללא סעיף שוחד: הפרקליטות מערערת על זיכוי אלון חסן

  בתיאום עם פרקליט המדינה שי ניצן הגישה הפרקליטות ערעור לבית המשפט העליון על זיכויו של יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד. עם זאת, בפרקליטות מערערים רק על זיכויו של חסן מעבירות של מרמה והפרת אמונים ולא על עבירות השוחד שמהן זוכה

   

   

  אלון חסן אחרי זיכויו בבית המשפט    (צילום: בראל אפרים )

  אלון חסן אחרי זיכויו בבית המשפט    (צילום: בראל אפרים )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הפרקליטות לא מוותרת: המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, על דעת פרקליט המדינה שי ניצן, הגישה היום (א') ערעור לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע לזכות את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר אלון חסן לפני כחודש וחצי. עם זאת, על אף שחסן זוכה מעבירות שוחד, בפרקליטות לא ערערו על הזיכוי מעבירות אלה אלא רק על עבירות מרמה והפרת אמונים.

   

  הפרקליטות מבקשת גם לערער על זיכויו של קרוב המשפחה של חסן, דוד. עם זאת, על זיכויו של מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר שוקי סגיס לא ביקשו בפרקליטות לערער.

   

  המדינה טענה בערעור כי בית המשפט המחוזי שגה בזיכויו של חסן מעבירות שוחד מרמה והפרת אמונים. לפי הפרקליטות, המעשים שביצע חסן "מקימים עבירות של מרמה והפרת אמונים". הפרקליטות מציינת כי חסן העמיד את עצמו במצב של ניגוד עניינים ובכך עבר עבירה של הפרת אמונים.

   

  במסגרת זו נטען כי אלון חסן שימש במועד ביצוע העבירות כיו"ר ועד עובדי ציוד מכני בנמל אשדוד - תפקיד שהקנה לו מעמד מיוחד וכוח והשפעה עצומים בנמל ובקרב עובדי הנמל. דוד חסן הנו בן דודו הקרוב של אלון חסן, כאח לו. האחרון שימש במועד ביצוע העבירות כמנהל בכיר בחברת "דנה לוגיסטיקה" - חברה שפעלה בתחומי הנמל.

   

  אלון חסן בבית משפט השלום באר שבע (צילום: חיים הורנשטיין)
  אלון חסן אחרי זיכויו(צילום: חיים הורנשטיין)

  אלון חסן בבית משפט השלום באר שבע (צילום: חיים הורנשטיין)
  (צילום: חיים הורנשטיין)

  "חסן העמיד עצמו פעם אחר פעם במצב של ניגוד עניינים"

  המדינה טוענת, כי "על אף הקשר ההדוק בין אלון ודוד חסן, העמיד עצמו אלון חסן, פעם אחר פעם, במצב של ניגוד עניינים בין חובותיו כלפי הנמל ועובדיו לבין האינטרס האישי שהיה לו בשגשוגה של חברת דנה בנמל. בכך, סייע אלון חסן לדוד חסן ולחברת דנה בהשגת התקשרויות רווחיות ביותר אל מול לקוחות הנמל, באופן שאפשר לה לצבור הון עתק בתוך פרק זמן קצר יחסית".

   

  בנוסף נטען כי "אלון חסן, שהיה בעל אינטרס כלכלי ממשי בהצלחתה של חברת קליר - אשר מכרה לנמל מוצרים שרכשה מחברת 'הופס' שבבעלותו – פעל לקידום רכישת מוצריה של חברת 'קליר' על ידי הנמל, זאת, תוך שהוא פועל בניגוד עניינים בוטה".

   

  בנוסף, נאמר כי "חסן פעל בהפרת אמונים כלפי הציבור וכלפי חברת הנמל עת הוציא פרוטוקולים ודו"ח ביקורת פנימיים של הנמל והעבירם לחברת 'דנה'". בהודעתה מסרה המדינה כי היא מבקשת להרשיע את אלון חסן בעבירות של מרמה והפרת אמונים. כמו כן, היא מבקשת להרשיע את דוד חסן בשותפות לעבירה של מרמה והפרת אמונים.

   

  "הטענה המרכזית היא שמעמדו, עוצמתו וכוחו החריגים של אלון חסן בנמל, והשפעתו בעניינים הנוגעים לחברת דנה, חברה שהיה לו בה אינטרס מובהק – גם לאור קרבתו לבן דודו דוד חסן וגם לאור קרבתו לחברו הטוב, יניב בלטר, שהיה מנהל בחברה, סייעו לצבירת הון עתק לחברת דנה, תוך פרק זמן קצר מאוד, הון שאף איפשר לה זמן מה לאחר מכן להעביר כספים בסכומים של מעל מיליון שח לאלון חסן, ומכאן נלמדת חומרת העבירות המיוחסות לשניים", נמסר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים