שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: EPA

  יזהר כהן: "רוצה להנחות את האירוויזיון הבא"

  לאחר זכייתה של ישראל באירוויזיון, הזוכה הגדול של 1978 מצהיר בשיחה באולפן ynet כי הוא ישמח להנחות את התחרות בשנה הבאה בירושלים ולא שוכח להחמיא לנטע ברזילי: "היא הייתה פשוט מופלאה". ירדנה ארזי לעומת זאת מוותרת על הנחיה נוספת - ומציעה אלטרנטיבות. צפו

   

   

  הניצחון של ישראל באירוויזיון אמש (שבת) הסעיר את המדינה כולה, אלפים יצאו לכיכר רבין לחגוג וגם העולם לא נשאר אדיש לזכייה. בין החוגגים היו גם אלה שיודעים מהי המשמעות של זכייה באירוויזיון וחוו זאת על בשרם - זוכי העבר בתחרות האירופית. בשיחה עם אולפן ynet, יזהר כהן, הלוא הוא הזוכה בשנת 1978 עם השיר "אבניבי", הצהיר כי הוא מקווה שיוכל להנחות בעצמו את האירוויזיון בשנה הבאה בארץ. לעומת זאת ירדנה ארזי, מתמודדת ומנחה בעברה, הודיעה שאין לה שום רצון להנחות את התחרות היוקרתית, אך לדעתה בר רפאלי וגל גדות יעשו עבודה נפלאה.

   

  "אתה לא זוכר את מה שהיה פה ב-1979. הלילה יצאו לכיכר רבין, אבל בזכייה שלי כל המדינה שלי בכל הרחובות חגגו עד הבוקר", נזכר כהן בחוויה שלו בשנת 1978. גם ארזי נזכרה בתחרות שהנחתה בשנה לאחר מכן: "זה כל כך מסובך ומורכב כי צריכה להיות דריכות גדולה ועיניים בעורף ואוזניים ענקיות, וכל כולך בתוך הדבר ובאמת רגע הזכייה מאוד משמעותי... הייתה לי הזכות להכריז על "הללויה", זה היה מרגש כפליים".

   

  כל העדכונים והחגיגות:

  בעולם מרימים לנטע ברזילי

  הרייטינג המטורף באירוויזיון

  הדרך למקום הראשון

   

   

  יזהר כהן (צילום: ירון ברנר)
  יזהר כהן באירועים המקדימים לאירוויזיון(צילום: ירון ברנר)

  ירדנה ארזי, כנס ועידת ידיעות אחרונות (צילום: מוטי קמחי)
  לא רוצה לשחזר את ההנחיה. ירדנה ארזי(צילום: מוטי קמחי)

  ירדנה ארזי ודניאל פאר, מנחי באירוויזיון 1979 (צילום: משה מילנר, לע
  ירדנה ארזי ודניאל פאר, מנחי האירוויזיון 1979(צילום: משה מילנר, לע"מ)

   

  40 שנה חלפו מאז הזכייה ההיסטורית עם השיר "אבניבי", אבל כהן זוכר אותה בבירור וחושב שאז דברים היו נראים אחרת: "הכול היה שונה. אז היינו ארץ אחרת, היינו קטנים יותר, פחות האמנו שאנחנו על המפה הבינלאומית, זה היה חלום שקשה היה לחלום שנשיג אותו". לא רק המדינה הייתה שונה, הטכנולוגיה הייתה אחרת וכיום נדרשות מהמתמודדים והמנצחים יכולות אחרות. "כשאני ניצחתי כמעט הרגו אותי, הכול היה ספונטני, היו איזה 500 כלי תקשורת שהתנפלו עליי, אז זה היה עם פלאשים, קיר שלם נפל מהלחץ. מטורף".

   

   

  תן לנו רגעים קטנים מהלילה שעבר עליך אתמול.

  "עוד לא ישנתי ויש לי עוד להופיע היום. אני אולי אתפוס איזה שעתיים שינה, תיכף אסגור את הטלפון ואלך לישון. ואני ממשיך הלאה, יש לי צילומים מהצהריים והופעה בערב. זה בית משוגעים אבל זה בית משוגעים כיפי, זו חוויה אדירה וזה ישתמר לנו בהסטוריה של השבעים שנה".

   

  "אירוויזיון זה דבר שמאוד קשה לזכות בו. מי שלא נמצא שם לא מבין מה סדר הגודל הזה" סיכפ כהן והוסיף: "לאירוויזיון יש אפקט עצום".

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  יזהר כהן. רוצה להנחות
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים