שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מי אתם, גברים שמנסים לשדל נשים לזנות?

  זה שאני בוחרת לשכב עם גברים כשמתחשק לי לא הופך אותי לזולה, זה הופך אותי לאנושית. אבל העובדה שאנשים מסוימים בוחרים לראות בכך דברים אחרים כמו "זונה פוטנציאלית" פשוט הופך אותם לדבר אחד: למפלצות

  כשתליתי את הכביסה על החבלים הישנים, נתקלתי בחולצת טריקו לבנה עם הכיתוב "פמיניזם" באנגלית. לא כיבסתי אותה תקופה ארוכה והתעכבתי עליה רגע, בזמן שמחשבות על המונח פמיניזם החלו להדהד בראשי. רק לפני כמה ימים, גבר שלא הכרתי ביקש לעקוב אחריי באינסטגרם. ברוב המקרים אני לוחצת "אישור" מבלי לבדוק את הפרופיל, וכך עשיתי גם הפעם. לא עברה דקה והבחור שלח הודעה אישית לתיבת ההודעות שלי: "היי, מה קורה?", הוא כתב, והוסיף: "קראתי את המאמר שלך על השרמוטות והסתקרנתי, אבל לא הבנתי עד הסוף. אשמח שתסבירי לי".

   

  "מה לא הבנת?", השבתי. לא הייתה תמונה אבל יכולתי להסיק שהעומד מאחורי השאלה הזאת הוא גבר, ואני תמיד שמחה לשוחח ולהסביר את משמעות הטורים שאני כותבת. "אם נניח אציע לך עבודה מזדמנת בתשלום סכום ענק, אז זה בסדר?", שאל פתאום. "ולהציע לך סכום כסף בשביל תמיכה מינית, אפשר? 20 אלף בשביל פגישות בודדות זה סכום נדיב", ציין בראוותנות. וואו, זה הידרדר במהירה, חשבתי לעצמי. 10 שניות של שיחה עם אדם זר לחלוטין והוא כבר מציע לשדל אותי לזנות. ותאמינו לי שהייתי מאוד שמחה לסגור את המינוס בבנק, אבל לא ככה. לעולם לא ככה.

  גפן גיל פרוטרט עצמי בנוף הים (צילום: אוסף משפחתי)
  גפן גיל. לנופף בסכום כסף ולשכנע אותי לשכב איתך עבורו זה דוחה בטירוף(צילום: אוסף משפחתי)
   

  מיותר לציין שהמשך השיחה כלל אמירות בסגנון "אתה הזוי" מצדי, וחוסר הבנה משווע מצדו. וכשלא נעניתי לניסיונות השידול לזנות שלו, חסם אותי. בזמן ההתכתבות התבוננתי המומה במסך הסלולרי וחנקתי תחושת בחילה ענקית. מעניין אותי לדעת מה מסתתר בראשם של אנשים כאלו, אלו שמשדלים ומנסים לדחוף בחורות רנדומליות לזנות. גברים כאלו שוכחים שזו עבירה על החוק ושהם יכולים לשבת על כך בכלא (אף על פי שמעברי הלא אפקטיבי עם המשטרה, הסיכוי שאלך להגיש תלונה על משהו כזה הוא אפסי, לצערי).

   

  יש שני צדדים לכל מטבע. בתור פמיניסטית אני מאמינה שכל אישה יכולה לבחור לעסוק במה שהיא רק רוצה, אבל קרוב לוודאי שאף אחת לא עוסקת בזנות מרצונה החופשי, ואם היא שם אזי מרבית הסיכויים הם שלא נותרה בידה כל ברירה אחרת, וזהו המוצא האחרון שנשאר לה - למכור את הגוף ואיתו גם את הנשמה. ללחוץ על מישהי ולשדל אותה להיכנס לתוך הסאגה הזו, גם אם בדיסקרטיות, גם אם תמורת כסף רב, לא משנה באיזה אופן - זה מזעזע! לנופף בסכום כסף גדול ולנסות לשכנע אותי לשכב איתך עבורו, זה דוחה. בטירוף.

  צילום מסך של ההתכתבות ( )
  כך נראתה ההתכתבות המבעיתה
   

  העובדה שאותו הגבר חושב שהוא יוכל לקנות אותי (או כל אישה אחרת לצורך העניין) בכסף, רק מוכיחה עד כמה האלימות המינית גבוהה, ואיזו כברת דרך ארוכה עוד יש לנו לעבור כחברה עד שנגיע למציאות טובה יותר. הרי בעיניו של גבר כזה אני בסך הכול עוד פריט שנועד לשרת אותו, רק כי אופן ההתנהגות שלי נשמע לו מתירני וקל דעת. לצערי הרב, כבר נתקלתי בהצעות מגעילות כאלו בעבר.

   

   

  בשלוש שנים האחרונות קיבלתי שתי שיחות טלפון ממספר חסוי בהפרשי זמן גדולים, בעלות אותה כוונה בדיוק: "קיבלתי את המספר שלך מחבר, ורציתי לשאול כמה את לוקחת". בשתי הפעמים ניתקתי מיד את הטלפון והתאפקתי להחזיק את הבחילה שהסתובבה לי בבטן. יצאתי להגנתי בלי קול. מעולם לא קיבלתי או דרשתי תמורה כלשהי כגמול ליחסי המין איתי. תמיד ראיתי ביחסי המין הנאה וכיף, ובמקרים אחדים גם סממן לקרבה ואינטימיות. אחרי כל אחת משיחות הטלפון הללו תהיתי אם מישהו מנסה למתוח אותי ולראות איך אגיב (זו הייתה הסיבה האפשרית היחידה שעלתה בראשי). הרהור באפשרות השנייה העציב אותי מדי.

   

  המחשבה שלכל אישה יש מחיר היא חלק מהותי מתרבות האונס המזעזעת שאנחנו מנסות ומנסים להוקיע. כן, בטור הקודם כיניתי עצמי "שרמוטה" בניסיון להראות שזהו התואר שאנחנו הנשים זוכות בו בגין התנהגות שאצל המין הגברי נחשבת לנורמלית ופופולרית. לקחתי את המילה הכי פוגענית שיכולה להיאמר על בחורה, וניכסתי אותה לעצמי, בדיוק כפי שנעשה בצעדת השרמוטות.

   

  שום דבר במילים שלי, באורך של בגדיי או בהתנהגות שלי לא מעיד עליי דבר. זה שאני בוחרת לשכב עם גברים כשמתחשק לי לא הופך אותי לזולה, זה הופך אותי לאנושית. אבל העובדה שאנשים מסוימים בוחרים לראות בכך דברים אחרים כמו "זונה פוטנציאלית" פשוט הופך אותם לדבר אחד: למפלצות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוסף משפחתי
  גפן גיל. לעולם לא ככה
  צילום: אוסף משפחתי
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים