שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכירת אבגול לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל יוצאת לדרך
  יצרנית הבדים הלא ארוגים מדימונה אישרה שהשליטה בה נמכרת לחברת אינדורמה ההודית-תאילנדית; אינדורמה נסחרת בבורסה התאילנדית לפי שווי של 10 מיליארד דולר
  יצרנית הבדים הלא ארוגים אבגול עוברת לידיים הודיות. כך אישרה הבוקר (א') החברה בדיווח למשקיעים בבורסה.

   

  האקזיט הבא: אבגול נמכרת ב-1.4 מיליארד שקל

   

  כפי שדווח לראשונה ב"כלכליסט", קרן אתמבה הבריטית המחזיקה בשליטה באבגול (50.76%) דרך חברת HFH אינטרנשיונל, מוכרת את השליטה. תג המחיר הינו 5.78 שקלים למניית אבגול. מה שמגלם לאבגול שווי של כ-1.7 מיליארד שקל. הרוכשת, חברת אינדורמה התאילנדית, רוכשת גם את החלק של לאומי פרטנרס (14.96%) בעסקה.

   

  מניית אבגול קופצת הבוקר ב-10% בפתיחת המסחר בבורסה בת"א. שווי השוק של החברה הבוקר, טרם התחלת המסחר לפי השער של יום חמישי האחרון, עמד על 1.16 מיליארד שקל.

   

  לפי ההסכם שנחתם, השלמת ההסכם תתבצע בתקופה של 120 הימים הקרובים. בנוסף תינתן עוד אופציה להאריך את המו"מ בעוד 45 ימים במידה והדבר יידרש. בתקופה הקרובה יפעלו הצדדים ליישום מנגנון שיאפשר לרוכשת להציע לרכוש את המניות שתנבענה ממימוש אופציות שהוקצו לעובדים ולדירקטורים של החברה וחברות הבת שלה, בתמורה למחיר המניה ובלבד שהמימוש ייעשה לאחר מועד ההשלמה של העסקה.

   

  אינדורמה היא חברה תאילנדית שמניותיה נסחרות בבורסה התאילנדית. החברה הוקמה ב-1994 על ידי איש העסקים ההודי אלוקה לוהיה (Aloke Lohia). מטה החברה נמצא בבנגקוק והיא נסחרת בבורסה התאילנדית לפי שווי של כ-10 מיליארד דולר. כמו מייסד החברה, מרבית חברי ההנהלה שלה הם מהודו.

   

  אבגול עוסקת בייצור בדים לא ארוגים והיא נשלטת על ידי קרן התמבה (Ethemba Capital) הבריטית. לאבגול אתרי פעילות ייצור שונים בארץ, לרבות קווי ייצור באזור התעשייה ברקן שנמצאים בשלבי העברה למפעל של החברה בדימונה. כמו כן, היא מחזיקה באתרי ייצור בחו"ל. אבגול מייצרת מגוון רחב של מוצרים המתבססים על בדים לא ארוגים, לרבות מוצרים שנחשבים למורכבים בתחום כגון חיתולי תינוקות ומוצריי היגיינה נשית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים