שתף קטע נבחר

בקרוב תוכלו לקנות את הכלב הרובוטי

"ספוטמיני" של חברת "בוסטון דיינמיקס" יעבור לייצור מסחרי ויהיה זמין לרכישה בשנה הבאה. וכן, הוא הולך לעלות הרבה מאוד כסף

זוכרים את ספוטמיני? הרובוט דמוי הכלב של חברת "בוסטון דיינמיקס" הצליח לייצר הרבה כותרות בזכות היכולת שלו לפתוח דלתות כבדות בעצמו, ואפילו לשתף פעולה עם רובוט דומה. בחודשים האחרונים סרטונים של הכלבים הרובוטים האוטונומיים ממלאים את הרשת, מעוררים פליאה על היכולת הטכנולוגית מצד אחד, אבל גם הרבה חשש מצד שני.

 

הכלב הרובוטי. בקרוב אצלכם? (צילום: Boston Dynamics) (צילום: Boston Dynamics)
הכלב הרובוטי. בקרוב אצלכם?(צילום: Boston Dynamics)

 

עכשיו, החברה מכריזה כי דגם ה"ספוטמיני" שלה עובר לייצור מסחרי, והוא אמור להיות זמין למכירה לכל מי שירצה בכך, כבר בשנת 2019. מארק רייברט, מייסד חברת הרובוטיקה, אמר באירוע של אתר הטכנולוגיה טק-קראנץ', כי הפיתוח של "ספוטמיני" הוא תוצר של חשיבה על רובוט שיוכל לפעול באופן חופשי בחללים גדולים, בחללי עבודה ובסופו של דבר - גם במרחב הביתי.

 

 

תג המחיר של הרובוט עדיין לא נחשף, אבל אפשר לשער שמדובר יהיה במוצר יקר במיוחד. אם אכן יצא לשוק, יהיה זה המוצר המסחרי הראשון של חברת הרובוטיקה. ב-2013 נקנתה "בוסטון דיינמיקס" על ידי הענקית גוגל, אבל בשנה שעברה נודע כי גוגל מוכרת אותה לחברת הטכנולוגיה "סופטבנק", ככל הנראה מתוקף העובדה שהפיתוחים של "בוסטון דיינמיקס", שאמנם עושים הרבה כותרות, לא ממש מצליחים להגיע לכדי ייצור מסחרי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Boston Dynamics
Boston Dynamics spotmini
צילום: Boston Dynamics
מומלצים