שתף קטע נבחר

לקראת העברת השגרירות: איוונקה טראמפ נחתה בישראל

בתו של נשיא ארצות הברית הגיעה במטוס מדגם "בואינג" 737 יחד עם בעלה, ג'ארד קושנר. השניים יעמדו בראש המשלחת האמריקנית לטקס יחד עם שר האוצר סטיבן מנוצ'ין. נתניהו: "זכינו במאורע היסטורי"

 

 


בתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, איוונקה טראמפ, נחתה הבוקר (יום א') בנמל התעופה בן גוריון לקראת טקס העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים שייערך מחר. טראמפ הגיעה לישראל במטוס מדגם "בואינג" 737 אמריקני יחד עם בעלה, ג'ארד קושנר.

 

נחיתת איוונקה טראמפ בנתב
(צילום: זיו סוקולוב)

נחיתת איוונקה טראמפ בנתב
(צילום: זיו סוקולוב)

נחיתת איוונקה טראמפ בנתב
(צילום: זיו סוקולוב)

נחיתת איוונקה טראמפ בנתב
(צילום: זיו סוקולוב)

נחיתת איוונקה טראמפ בנב
( )

נחיתת איוונקה טראמפ בנב
( )

נחיתת איוונקה טראמפ בנב
( )

טראמפ עומדת בראש המשלחת האמריקנית לטקס, יחד עם שר האוצר של טראמפ סטיבן מנוצ'ין. לירושלים יהיו נשואות גם עיניים רבות בעולם. כוחות הביטחון נערכים בכוננות גבוהה מחשש למהומות, בדגש על ניסיונות פריצת הגדר בעזה.

 

איוונקה טראמפ מתרגשת לקראת מעבר שגרירות ארה

 

בסוף השבוע, לפני המראתה לישראל, כתבה טראמפ בעמוד האינסטגרם שלה: "בשמחה רבה אני חוזרת לירושלים. יש לי הכבוד לעמוד בראש המשלחת שמייצגת את נשיא ארה"ב טראמפ, ממשלו והעם האמריקני בטקס פתיחת השגרירות האמריקנית בירושלים". עוד כתבה, כי "הקשר בין ישראל לארצות הברית אינו ניתן להתרה".

 

זמן קצר קודם לכן התייחס נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להעברת השגרירות האמריקנית לירושלים. "שבוע גדול לפנינו, השגרירות בישראל עוברת לירושלים. ברכות לכולם!", כתב בטוויטר. ביום שני, בטקס עצמו, טראמפ צפוי לשלוח ברכה מצולמת בסרטון וידאו.

 

דונלד טראמפ (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

 

האמריקנים מדגישים שהעברת השגרירות תוכל לתרום לשלום. שלשום אמר שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן כי "יש אנשים ששמחים עם ההחלטה ויש מי שלא שמחים. מוקדם מדי למדוד תגובות. לטווח ארוך אנו משוכנעים שההחלטה יוצרת הזדמנות ופלטפורמה להמשיך עם תהליך השלום על בסיס המציאויות יותר מאשר פנטזיות. אנו אופטימיים למדי שההחלטה תיצור יציבות גדולה יותר". 

 

 

מוקדם יותר הבוקר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה שהתקיימה במוזיאון ארצות המקרא להעברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים מחר. "השבוע אנחנו זוכים להתברך במאורע היסטורי וזו החלטה של המעצמה הגדולה בעולם - ידידתנו ארצות הברית - להעביר את השגרירות לירושלים", אמר נתניהו.

 

"לאחר מכן", המשיך ראש הממשלה, "יהיו שגרירויות נוספות כמו אלו של גואטמלה ופרגוואי". עוד הוסיף נתניהו: "היום אנחנו מקבלים שורת החלטות לבנות את ירושלים ולפתח אותה; לחשוף את עברה ולבנות את את עתידה. אני יודע שיש קשיים בדרך - הם קיימים כבר 70 שנה - ונעמוד בהם. יהודה לעולם תשב בירושלים לדור ודור. חג שמח לירושלים".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים