שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יום ירושלים: אלפים ב"צעדת הדגלים"
  אלפי בני נוער השתתפו בצעדת "ריקוד הדגלים" בבירה. ההמונים צעדו ממרכז העיר עד לכותל המערבי - וחלקם שר שירי הלל מול בניין הקונסוליה האמריקנית לרגל העברת השגרירות מחר. רחובות נחסמו לתנועה מ-15:00 עד 21:00

   

  אלפים השתתפו אחר הצהריים (יום א') בצעדת "ריקוד הדגלים" המסורתית בירושלים, שמקיימת עמותת "עם כלביא". התהלוכה ההמונית יצאה ממרכז העיר ומסתיימת בכותל המערבי. על רקע טקס העברת השגרירות האמריקנית  מתל אביב לירושלים שייערך מחר, בני נוער ותלמידי ישיבה מכל רחבי הארץ עמדו מול בניין הקונסוליה האמריקנית ושרו שירי הלל לירושלים. המצעד התקדם לשער שכם, שם כוחות גדולים של משטרה ומג"ב מבודדים את נתיב המצעד לבין האוכלוסיה הערבית במזרח ירושלים.

   

  עידו רצאבי, מדריך בישיבת "נתיב מאיר", המשתתף בצעדה, אמר כי "מדי שנה יש התרגשות חדשה לקראת 'מצעד הדגלים' שבו אנחנו עוברים עם דגלי ישראל בייחוד בימים כאלו - גם במערב העיר וגם במזרח ירושלים".

  צעדת ריקוד דגלים גן העצמאות ירושלי (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  צעדת ריקוד דגלים ירושלים (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  צעדת ריקוד דגלים גן העצמאות ירושלי (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  ריקוד דגלים שער שכם ירושלים (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  צעדת ריקוד דגלים גן העצמאות ירושלי (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  אבינועם גואלמן, גם הוא משתתף בצעדה, אמר כי "כל המאורעות שפוקדים אותנו בחודש האחרון נותנים לנו את התחושה שאנחנו חווים את ההיסטוריה של תקומתה של המדינה במלוא עוצמתה: ההכרה בירושלים כבירת המדינה היהודית, החיבוק שאנו מקבלים מאומות העולם יחד עם עוצמתו של צה"ל מבטאים את עוצמתו של עם ישראל ואת התממשות דברי הנביאים".

   

  הרב צבי סבן מחנך כיתה ט' בישיבת "נווה הרצוג", אמר כי "השנה יש אנרגיות מאוד טובות. חוגגים 70 למדינה והחיבור בין יום ירושלים להעברת השגרירות יוצר אווירה אפילו טובה יותר מהשנים הקודמות". לקראת השעה 19:00 רוב המשתתפים הגיעו לרחבת הכותל המערבי.

   

  פעילי תג מאיר מצעד ה פרחים (צילום: רפי קוץ, תג מאיר )
  "תג מאיר" מחלקים פרחים בעיר העתיקה(צילום: רפי קוץ, תג מאיר )

  פעילי תג מאיר מצעד ה פרחים (צילום: רפי קוץ, תג מאיר )
  (צילום: רפי קוץ, תג מאיר )

  בטרם החלה צעדת ריקוד הדגלים, כמאתיים פעילי "תג מאיר" השתתפו ב"מצעד הפרחים" בעיר העתיקה בירושלים. הפעילים חילקו אלפי פרחים לתושבי ולסוחרי הרובע המוסלמי ולאנשי כוחות הביטחון, לאות סובלנות וסולידריות.   

   

  רחובות נחסמו מ-15:00 עד 21:00

  בשל האירוע, נחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים בין השעות 15:00-21:00: בן צבי, בצלאל, המלך ג'ורג', הלל, יפו, כיכר צה"ל, חיים בר לב, סולטאן סולימאן, דרך יריחו וכביש העופל. לקראת השעה 19:00 נפתחו לתנועה הרחובות המלך גורג, פינת הרחובות שטראוס-הנביאים, פינת הרחובות עליאש-שמואל הנביא ובצלאל.

   

  הרכבת הקלה תפעל בן השעות 15:00- 20:00 לערך בשני מסלולים: מתחנת הר הרצל ועד תחנה מרכזית, ותחנת חיל האוויר ועד תחנת שער שכם. בשעות אלו לא יתקיים שירות בין התחנה המרכזית לתחנת שער שכם.

  גרפיקה הסדרי תנועה חסימה חסימות יום ירושלים ()

   

  בשנים הקודמות אירעו תקריות גזעניות במעבר הצעדה ברובע המוסלמי, כאשר חנויות של סוחרים מוסלמים הושחתו וחלק מהצועדים שרו שירים גזעניים. השנה, סוחרי הרובע המוסלמי הודיעו כי יפתחו את חנויותיהם במהלך הצעדה, בניגוד לדרישת המשטרה לסגירתן.

   

  בשעה 17:00 נערכה צעדת המשפחות של התנועה הירושלמית לאורך תוואי פארק המסילה עם להקת מארש דונדורמה ובסיום הפנינג חגיגי במתחם התחנה, ואת אירועי היום ינעל הטקס הממלכתי בגבעת התחמושת.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים