שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עבר באדום, הרג שלושה - וירצה פחות מ-4 שנות מאסר
  לפואד אל עייסוי נמאס לחכות לאור ירוק בצומת להבים, והוא גרם לתאונה שתועדה ובה נהרגו נוסעי המכונית שלו. המדינה דרשה 10 שנות מאסר, אולם השופט אהרון משניות הסתפק ב-45 חודשים. הפרקליטות: נשקול את צעדינו

   

   

  הרג שלושה בני אדם כשעבר באור אדום, אבל ירצה פחות מארבע שנות מאסר: בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר אתמול (א') 45 חודשי מאסר על פואד אל עסייוי (37) מהיישוב לקיה שבנגב, שהורשע בהריגת שלושה מנוסעי המכונית שבה נהג בצומת להבים לפני כשלוש שנים. זאת אף שהפרקליטות דרשה עונש של 10 שנות מאסר בפועל.

   

  בנוסף, הנהג נפסל מלהחזיק או לקבל רישיון ל-15 שנה, והוא חויב בפיצוי כספי בסך 50 אלף שקל לכל אחת ממשפחות ההרוגים. מפרקליטות מחוז דרום נמסר כי "הפרקליטות תלמד את גזר הדין ותשקול צעדיה בהתאם".

   

  ביום התאונה נסע על עסייוי בכביש 31, מצומת שוקת לכיוון צומת להבים, כשבמכוניתו שלושה נוסעים. הוא המתין במשך כחצי דקה באור אדום ואז החליט לנסוע. נהג אוטובוס שהגיע מימין התנגש בעוצמה בדופן הימנית של המכונית ושלושת הנוסעים שלו- פארס אל עסייוי, אסמעיל זגראנה ועודה זגארנה - נהרגו.

   

  במסגרת טיעוניה לעונש ציינה הפרקליטות שאל עייסוי עבר במודע ובמכוון באור אדום מלא לאחר שנמאס לו להמתין לאור ירוק.

  התנגשות בין אוטובוס ורכב פרטים בכביש 40 ()
  תיעוד ההתנגשות

  השופט אהרון משניות ציין בגזר הדין כי "הם קיפחו את חייהם בטרם עת, על לא עוול בכפם, בדרכם לעבודה, בתאונה הקשה שנגרמה בעטיו של הנאשם", אך כאמור גזר עליו רק 45 חודשי מאסר. הוא ציין שהחליט לשקול לזכותו של הנאשם את נסיבותיו האישיות הקשות ואת היותו נשוי ואב לשישה ילדים.

   

  כמו כן ציין כי בתסקיר שירות מבחין שנערך לו נכתב כי עונש מאסר עלול להוות גורם הרסני כלפי מצבו הרגשי והתפקודי, ועלול לגרום לפגיעה בתא המשפחתי. לטובת הנהג העידו אחיו, השכן שלו ובן דודו, אחיו של אחד ההרוגים.

   

  "מכל העדויות הללו התרשמתי כי הנאשם אכן מכה על חטא ופועל בכל דרך אפשרית בכדי לדאוג לילדיו של בן דודו המנוח, לצד רגשות אשם כבדים על אחריותו לכך שילדיו נותרו יתומים. התרשמתי גם מרצונו של הנאשם לדאוג ליתר משפחות הקורבנות", כתב.

   

  הוא הוסיף שהביא בחשבון את העובדה שהוא מטפל באחיו שבעל צרכים מיוחדים: "בדבריו הביע הנאשם צער עמוק על אחריותו לתאונה ולנזקים הקשים שנגרמו בעקבותיה, והתרשמתי כי כנים דבריו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים