שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תוכנית פרישה מרצון בסלקום: יותר ממאה עובדים צפויים לעזוב
  עובדים בעלי ותק של 30 חודשים ומעלה בחברה יוכלו לבקש לפרוש מרצון ולקבל מענקים מוגדלים בהתאם לוותק, כאשר בונוס נוסף יינתן לעובדים מעל גיל 45. זוהי תוכנית הפרישה השלישית שמוצעת בחמש השנים האחרונות, כאשר עד עתה פרשו מרצון כ-400 עובדים

  הנהלת קבוצת סלקום וועד העובדים בחברה הודיעו הבוקר (ב') על תכנית פרישה מרצון המיועדת לעובדי הקבוצה. זוהי התוכנית השלישית בחמש השנים האחרונות - האחרונה התבצעה לפני שנתיים.

   

  לפי ההסכמות, במהלך השבועיים הקרובים, כל עובד עם ותק של 30 חודשים ומעלה יוכל לבקש לסיים את עבודתו בקבוצה ולקבל תנאי פרישה מיטביים. בוועד צופים כי בקשותיהם של יותר ממאה עובדים צפויות לקבל אישור.  

   

  מנכ"ל סלקום, ניר שטרן (משמאל) יחד עם יו"ר הוועד מיה יניב, אבי ניסנקורן ויקי חלוצי מההסתדרות כאשר חתמו על ההסכם הקיבוצי לפני שלוש שנים (צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות) (צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות)
  מנכ"ל סלקום, ניר שטרן (משמאל) יחד עם יו"ר הוועד מיה יניב, אבי ניסנקורן ויקי חלוצי מההסתדרות כאשר חתמו על ההסכם הקיבוצי לפני שלוש שנים(צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות)

  תנאי התוכנית דומים לאלה אשר הוצעו לעובדי החברה בתוכניות הפרישה הקודמות אותן ניצלו כ-400 עובדים. נכון להיום מעסיקה קבוצת סלקום כ-4,000 עובדים בסך הכל. עלות התוכנית הקודמת לחברה, אשר גם במסגרתה פרשו יותר ממאה עובדים עמדה על כ-20 מיליון שקלים.

   

  תנאי הפרישה יכללו מענקים מוגדלים של משכורת עבור כל שנת וותק, בנוסף לפיצויים שנצברו לזכות העובדים בקופות הפיצויים. לעובדים בגיל 45 ומעלה ינתן חודש משכורת נוסף. חישוב המשכורת יכלול גם את התמריצים וגם תשלום על שעות כוננות.

   

  עובדים מעל גיל 58 יקבלו גם פנסיית גישור או לחילופין קצבה מהוונת כסכום חד פעמי. בנוסף יזכו העובדים בהמשך הפרשות לפנסיה על בסיס משכורת אחרונה עד גיל 67, כמו גם ייעוץ וליווי פנסיוני מקצועי.

   

  מיה יניב, יו"ר ועד עובדי סלקום: אמרה כי "תפקידו של ועד הוא לדאוג גם לעובדים המבקשים לפרוש או להתחיל בקריירה שנייה. מצנח הזהב הכלכלי שהשגנו לאותם עובדים יאפשר להם להתחיל פרק חדש בחייהם ללא דאגות כלכליות".

   

  לגבי העלות לחברה הוסיפה יניב כי "המו"מ עם ההנהלה לגבי העלות הכספית של התוכנית היה מורכב ומאתגר. אני שמחה כי בסופו של דבר, ובמיוחד בתקופה בו נמצא שוק הסלולר, עמדנו במשימה והוכחנו שוב שעובדי סלקום הם הכי חזקים ביחד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים