שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הבריטים ירכשו אישורי צפייה בפורנו בפיצוציה
  במסגרת המלחמה בתופעת החשיפה לפורנו על-ידי ילדים, נבחנת הצעה לפיה מי שרוצה לצפות בפורנו ייאלץ לרכוש אישור מיוחד לכך בפיצוצייה הקרובה לביתו

  הבריטים נלחמים בתופעת הצפייה של קטינים בפורנו ברשת, והממשלה עובדת במרץ על חקיקה בתחום, שתסייע להפחית את החשיפה הזו.

   

  הבריטים מקשים על חובבי הפורנו ()
  הבריטים מקשים על חובבי הפורנו

   

  החוק החדש, שאמור היה להכנס לתוקף כבר בחודש אפריל, מחייב מנהלי אתרי פורנו לשפר את הדרכים לוודא את גיל הגולשים בטרם יאפשרו להם כניסה לאתרים שלהם. החוק נדחה בינתיים, בעיקר בעקבות לחץ ארגוני שמירה על פרטיות, שטענו כי השיטה שבה בחר הממשל הבריטי לוודא את גיל הגולשים - שכללה צורך במתן פרטים מזהים בהיקף מוגזם - מסוכנת לפרטיות וכי יתכן מאוד שפרטים אישיים ידלפו במהירה.

   

  המטרה: למנוע מילדים אפשרות להיחשף לפורנוגרפיה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  המטרה: למנוע מילדים אפשרות להיחשף לפורנוגרפיה(צילום: shutterstock)

   

  כעת, לאחר שהחלת החוק נדחתה לסוף השנה, הועלו הצעות חדשות לאימות גיל המשתמש. אחת מהן, שזוכה לפופולריות רבה, היא כרטיסי אישור מיוחדים, שיימכרו בקיוסקים ופיצוציות רק לבגירים, ויכילו קוד בן 16 ספרות אשר אותו הגולש יצטרך להקליד בטרם יוכל להיכנס לאתר.

   

  האימות לגבי גילו של רוכש הכרטיס ייעשה בקיוסק עצמו על ידי המוכר. זה יוכל לדרוש מהרוכש גם תעודה מזהה כלשהי שתעיד על גילו המדויק. "זו הזדמנות מצויינת לממשלה לבדוק שוב את דרכי הפעולה שנבחרו על מנת למזער למינימום האפשרי את הפגיעה הצפויה בפרטיות הגולשים", אמר מיילס ג'קמן, מנכ"ל הארגון לשמירה על הזכויות הדיגיטליות של אזרחי בריטניה, הנושא את השם Open Rights Group.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לבריטים יהיה קשה יותר לצפות בפורנו
  צילום: shutterstock
  מומלצים