שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  להציל את האנושות ממתחם פנורמה בת"א

  tlv2048 הוא חדר הפעולה הראשון בארץ, והוא נבנה בהשראה רוסית. הרעיון: שדרוג של חדר בריחה, המחייב גם פעילות פיזית, בנוסף לריכוז וחדות

  קצת יותר מ-3 שנים לאחר שנכנסו לחיינו בסערה, חדרי הבריחה החלו להתפתח באחרונה לכיוונים וז'אנרים שונים, חלקם חידתיים יותר באופיים ואחרים פחות. אחד הז'אנרים הפחות-חידתיים הוא חדרי פעולה (Action Rooms), שנפתחים בארה"ב ובאירופה בעשור האחרון. חדר פעולה, בניגוד לחדר בריחה, הוא משחק המבוסס על צבירת נקודות וביצוע משימות בעלות אופי פיזי תחת מגבלת זמן.

   

  חדר בריחה (צילום: איליה כיטוב)
  חדר פעולה(צילום: איליה כיטוב)

   

  חדר הפעולה הראשון בארץ נפתח לפני חצי שנה בתל-אביב ושמו tlv2048. הוא נבנה במשך חמישה חודשים וההשראה שלו הגיעה מחדר בסגנון דומה במוסקבה. הבעלים תכננו במקור להעתיק בצורה מלאה את החדר ולבנות אותו במודל של זכיינות, אך לבסוף החליטו לבנות אחד נפרד בעצמם.

   

  הגענו, ארבעה שחקנים, למתחם ענק בבית פנורמה. לפני התדרוך קיבלנו הצהרת בריאות קצרה שנדרשנו לחתום עליה. חשוב להדגיש כי הפעילות בחדר לא דורשת מאמץ פיזי ניכר, אך לסובלים מבעיות מפרקים וגב, הוא פשוט לא ניתן לביצוע. החדר גם איננו מותאם לנכים ואסור לנשים בהיריון.

   

  חדר בריחה (צילום: איליה כיטוב)
  חדר פעולה(צילום: איליה כיטוב)

   

  גודלו של החדר הוא 450 מ"ר וכשמו כן הוא - מתאר את העולם בשנת 2048, כאשר רובוטים ומכונות השתלטו על העולם. בתדרוך סיפרו לנו כי אנחנו קבוצה קטנה וייחודית של המין האנושי, שנשלחה למשימה שמטרתה לסיים את המשחק עם כמה שיותר נקודות ולהציל בכך את האנושות.

   

  מומלץ להקשיב לתדריך, כי הוא כולל הנחיות רבות וחשובות, שבלעדיהן תיפגע ההנאה מהמשחק בהכרח. כיוון שכך, נכון היה יותר להפיק סרטון קצר, שמסביר אותן בצורה אינטרקטיבית ומבטיח שייקלטו אצל השחקנים.

   

  החדר מורכב מכמה חללים שונים; חלל חדש אף התווסף אליו רק לפני חודשים ספורים. הראשון מזכיר מעט אופי של חדרי בריחה, אך מיד כשמסיימים אותו מבינים שמדובר בחוויה שונה לחלוטין. בחלל השני כבר התחלתי להרגיש את האדרנלין זורם בעוצמות שחוויתי במעט מאוד אטרקציות בארץ. מיד נופל האסימון, ואצל התחרותיים שביניכם הדופק יתחיל לעלות.

   

  חדר בריחה (צילום: איליה כיטוב)
  חדר בריחה(צילום: איליה כיטוב)

   

  בכל חלל משימה אחת רגילה ומשימת בונוס. מי שלא מצליח במשימות, עובר לחדר הבא אך לא זוכה בניקוד. ריכוז וחדות הן שתי יכולות חשובות כאן, בייחוד במשימת הבונוס. מלבדן, תיאום ועבודת צוות יסייעו לכם להשיג נקודות בקצב גבוה יותר. הזמן טס והחוויה הייתה מהנה עד מאוד. ועם זאת, בעיניי סיפור המסגרת לא מתכתב עם מה שקורה בחדר. העיצוב אכן מזכיר מעט אווירה של סרטי מדע בדיוני, אך מעבר לכך אין קשר למה שסופר בתדרוך שקיבלנו לפני הכניסה לחדר.

   

  המשחק מתאים לשניים עד חמישה שחקנים, והמשימות מותאמות לגודל הקבוצה. מומלץ להגיע בבגדי ספורט ובנעליים נוחות. לבעלי כושר גבוה יהיה קל יותר, אך גם עצלנים יוכלו להינות ממנו. ניתן גם להתחרות כאן מול קבוצה אחרת, כאשר ההזנקות למשחק מתרחשות בהפרשים של 10 דקות. המספר הגבוה ביותר של שחקנים ששיחקו במקביל במשחק עומד על 25.

   

  שני שחקנים בקבוצה ישלמו 145 שקלים כל אחד, שלושה שחקנים ישלמו 130 שקלים כל אחד, ארבעה שחקנים ישלמו 125 שקלים כל אחד וחמישה שחקנים ישלמו 120 שקלים כל אחד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים