שתף קטע נבחר

תיעוד: ניסיון חדירת מחבלים מעזה ותקיפת חיל האוויר

בעיצומן של הפרות הסדר הקשות ברצועת עזה תקף צה"ל חמש מטרות במחנה אימונים של חמאס ושתי עמדות של הארגון בצפון הרצועה. כך זה נראה בתיעוד שהפיץ דובר צה"ל

 

 

מטוס קרב של חיל האוויר תקף אחר הצהריים (יום ב') חמש מטרות במחנה אימונים של חמאס בצפון רצועת עזה. בצה"ל אמרו כי התקיפה בוצעה "בתגובה לפעילות הטרור של חמאס בשעות האחרונות לאורך גדר המערכת". בתיעוד שהפיץ צה"ל נראה ניסיון חדירת מחבלים דרך גדר הביטחון. כמו כן נראה כיצד פוגעים הפלסטינים בגדר וכיצד תוקף כלי טיס עמדת חמאס בתגובה לירי לעבר כוח צה"ל. 

 

מוקדם יותר צה"ל תקף באמצעות כלי טיס וטנק שתי עמדות נוספות של חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפות בוצעו בתגובה לירי שבוצע לעבר כוחות צה"ל מוקדם יותר היום על ידי חמאס. מצה"ל נמסר כי הוא "פועל באופן נחוש נגד אירועי טרור נרחבים המובלים באופן מתוזמן על-ידי ארגון הטרור חמאס. כל פעולת טרור תענה בתגובה חריפה".

 ניסיון חדירה גדר הביטחו (צילום: דובר צה
חוליית מחבלים ניסתה לחדור את גדר הביטחון(צילום: דובר צה"ל)

עשן הפצצות צה
תקיפת חיל האוויר בצפון רצועת עזה(צילום: AFP)

תקיפת עמדת חמאס (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
 

הפרות הסדר האלימות לאורך הגדר ברצועת עזה מתקיימות ב-13 מוקדים "שבהם נמצאים כ-40 אלף מפירי סדר אלימים", כך לפי צה"ל. הפרות הסדר האלימות כוללות השלכת מטענים ובקבוקי תבערה לעבר הגדר ולעבר כוחות צה"ל. הפלסטינים מבעירים צמיגים, מיידים אבנים ומשגרים חפצים בוערים, מתוך כוונה להבעיר שריפות בשטח הארץ ולפגוע בכוחות צה"ל.

 

כוחות צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש. "כוחותינו נחושים לממש את משימת ההגנה על ריבונות המדינה ועל אזרחי ישראל", לשון הודעת צה"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
ניסיון חדירת מחבלים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים