שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילומי לוויין חושפים: צפון קוריאה החלה להרוס את אתר הגרעין
  המדינה המבודדת הודיעה בסוף השבוע שתהרוס את אתר הניסויים הגרעיניים פונג-רי ב-25-23 במאי, אך צילומי לוויין מראים שהיא כבר החלה במהלך עם הריסת מבנים ומסילות. עם זאת, ההריסה המשמעותית של האתר שתכלול פיצוץ מנהרות וחסימת הכניסות לאתר תתבצע לעיני עיתונאים זרים

  צפון קוריאה אתר ניסוי גרעיני פונגי רי תוכנית גרעין ()
  צפון קוריאה הודיעה בסוף השבוע שהיא תהרוס החודש את אתר הניסויים הגרעיניים שלה, פונגי-רי, ואף תזמין עיתונאים זרים לסקר את האירוע. צילומי לוויין חושפים שהמדינה המבודדת בעולם כבר החלה במהלך ערב מפגש הפסגה בסינגפור בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבין השליט הצפון קוריאני קים ג'ונג און.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  אתר האינטרנט 38 North דיווח שבצילומי הלוויין מ-7 במאי שנבחנו על ידי חוקרים אמריקנים מאוניברסיטת ג'ונס הופקינס ניתן לראות לכאורה הריסת מבנים, הסרת מסילות רכבת וקרונות הפוכים שמשמשות לצורכי כרייה באתר הניסויים הגרעיניים.

   

  צפון קוריאה אתר ניסוי גרעיני פונגי רי תוכנית גרעין (צילום: AP)
  (צילום: AP)
  לפי החוקרים, השינויים שתועדו באתר פונגי-רי מצביעים על כך שמבוצעות בו פעולות הריסה. בין המבנים שנהרסו משרד הנדסה.

   

  התקשורת הממלכתית בצפון קוריאה דיווחה שהאתר ייהרס בין 23 ל-25 במאי. לפי סוכנות הידיעות הראשית, הריסת אתר הגרעין פונגי-רי תכלול פיצוץ של כל המנהרות, חסימת הכניסות לאתר והריסת כל מתקני הפיקוח, בנייני המחקר ומוצבי הביטחון.

   

  "צילומי לוויין מסחרי מ-7 במאי סיפקו הוכחה מוחלטת ראשונה שהפירוק של אתר הניסויים כבר יצא לדרך. כמה מבני תמיכה מבצעיים חשובים, שממוקמים ממש מחוץ לשער הצפוני, מערבי ודרומי, נהרסו. כמה מהמסילות המיועדות לקרונות הכרייה, ששונעו מהמנהרות לעבר אתרי פינוי הפסולת, הוסרו", נכתב בדו"ח שחיברו החוקרים האמריקנים.

   

  צפון קוריאה אתר ניסוי גרעיני פונגי רי תוכנית גרעין (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  עם זאת, נכתב באתר 38 North , "מבנים משמעותיים נוספים סביב המתקן נותרו שלמים. בינתיים לא נסגרו באופן קבוע כל הכניסות למנהרות. ייתכן שזה נובע בגלל שהפירוק הסופי של אתר הניסויים הגרעיניים פונגי-רי ייעשה בנוכחות עיתונאים זרים ויהיה כרוך בקריסת כל המנהרות באמצעות פיצוצים, חסימת הכניסות והסרת כל מתקני התצפית, מבני המחקר והמחסומים הביטחוניים".

   

  משרד האיחוד בדרום קוריאה מסר הבוקר שצפון קוריאה הזמינה כתבים מסוכנות ידיעות ומרשת טלוויזיה בדרום לסקר את הריסת אתר הניסויים הגרעיניים פונג-רי ב-25-23 במאי. הכתבים הדרום קוריאנים יורשו להיכנס ב-22 במאי לצפון קוריאה בטיסה מבייג'ינג ביחד כלי תקשורת זרים אחרים שיגיעו לסקר את האירוע. הכתבים ייסעו ברכבת לאתר הניסויים הגרעיניים וישובו ממנו ב-26 או ב-27 במאי. כך מסרו הדרום קוריאנים על בסיס ההודעה שקיבלו מהצפון קוריאנים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  כתבים זרים יסקרו את הריסת האתר הגרעיני
  צילום: AP
  מומלצים