שתף קטע נבחר

מתח ביטחוני: זוג בעוטף עזה מחפש מקום חלופי לחתונה

אורחים רבים החלו להודיע לבני הזוג שהם חוששים להגיע לקיבוץ זיקים מחרתיים, בגלל המצב הביטחוני. "אנחנו מחפשים מקום חלופי, לא נוותר על חתונה שמחה למרות הכול", אמרה הכלה המיועדת

 

קיבוץ זיקים (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
קיבוץ זיקים(צילום: אבי רוקח)

המצב הביטחוני בעוטף עזה מאלץ חתן וכלה לחפש מקום חלופי לאירוע. בני הזוג, שי גולני ונועה אברהם מקיבוץ זיקים, אמורים להתחתן ביום חמישי הקרוב בדשא המרכזי של הקיבוץ. בימים האחרונים הם החלו לקבל הודעות מאורחים שחוששים להגיע לאירוע עקב המתיחות.

 

בני הזוג פנו לתנועה הקיבוצית וכעת הם מחפשים קיבוץ אחר שיסכים לארח אותם ולקיים את החתונה כמתוכנן בעוד יומיים. נועה סיפרה: "ביומיים האחרונים התייעצנו עם רכז הביטחון שלנו והבנו שהמצב הביטחוני לא עומד להשתפר. במקביל התחלנו לקבל טפטופים של הודעות על כך שאנשים מבררים אם בטוח להגיע. הבנו שאם לא נעשה צעד, כל אותם מוזמנים לא יבואו. הזמנו 300 איש, לכן אנחנו מחפשים מקום חלופי .יש לנו כמה אופציות, לא נוותר על חתונה שמחה למרות הכול".

 

מפגינים פלסטינים רצועת עזה גדר עימותים עם צה
הפגנת פלסטינים בעזה(צילום: EPA)
 

בדף הפייסבוק של התנועה הקיבוצית פורסמה פנייה לגולשים: "ביום חמישי הקרוב מתוכננת חתונה של זוג צעירים (בני קיבוץ) בזיקים. בשל המצב הביטחוני רבים מהאורחים הודיעו ברגע האחרון כי הם מבטלים את הגעתם. היות שהכל מבוסס על שרותי חוץ (שולחנות, כיסאות, קייטרינג, הגברה), הורי הכלה והחתן מנסים לאתר קיבוץ מארח, שיסכים להעמיד עבור האירוע מקום מתאים במועד שנקבע - מדשאה גדולה, עם תשתית מינימלית הכרחית (חיבורי חשמל, שרותים לאורחים). אם קיבוצכם מעוניין לארח את האירוע, הודיעו להורי הזוג".

 

הבוקר נשמעה אזעקת שווא ביישובי העוטף. ח"כ חיים ילין (יש עתיד) תושב עוטף עזה, שהתייחס למתרחש במעבר כרם שלום: "זה המשך המדיניות של החמאס. בפסח 2008 היה פיגוע ראשון בצד הישראלי, היו שני פיגועים כאלה לאחר מכן וגם ירי פצמ"רים לעבר המעבר". לדבריו, ישראל סגרה את המעבר אחרי כל אירוע כזה ליומיים-שלושה, "ואז החמאס יוצא ומאשים את מדינת ישראל שאנחנו לא מעבירים סחורה והורגים אותם".

 

ילין הסביר כי "מה שהם עושים כרגע זה סוג אחר של טרור. הם לא נותנים למשאיות לעבור בשביל להאשים את מדינת ישראל שאנחנו לא מעבירים להם לא תרופות, לא טיטולים, לא חלב... זאת השיטה, השיטה זה בלוף אחד גדול. בסופו של דבר הם אחראים על המעבר בצד שלהם והם לא נותנים לסחורה להיכנס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים