שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המשרד להגנת הסביבה שכנע - התביעה היצוגית נגד יונדאי וקיה הוסרה
  הסערה שעוררה בקשת התביעה הייצוגית נגד יבואניות יונדאי איוניק וקיה נירו מקבלת תפנית. המשרד להגנת הסביבה התערב, פנה למגישי הבקשה וטען כי המדידות אינן מתאימות להוראותיו. התובעים הסירו את הבקשה

  שלב נוסף במערכה על נתוני הקרינה במכוניות היברידיות - הבקשה לתביעה ייצוגית נגד יבואניות ויצרניות יונדאי איוניק וקיה נירו הוסרה. זאת לאחר התערבות המשרד להגנת הסביבה שטען כי תוצאות בדיקת הקרינה לא חושבו נכון.

   

   (צילום: ניר בן זקן) (צילום: ניר בן זקן)
  (צילום: ניר בן זקן)


  לדברי מבקשי התביעה, אנשי המשרד להגנת הסביבה פנו אליהם והסבירו כי נתוני המדידה שצורפו לבקשה, לפיהם נמצאה חריגה מהמותר בשלוש מכוניות שונות שנבדקו, לא חושבו נכון על ידי המודד. במשרד הבהירו לעורכי הדין כי המכוניות עומדות בתקינה וכי הן בטוחות לשימוש.

   

  מבקשי האישור לתביעה הייצוגית השתמשו בשירותיו של בודק הקרינה מני סגל בעל רישוי לבדיקות קרינה מטעם המשרד להגנת הסביבה. לדבריו ביצע את "המדידות על-פי הנחיות הנוהל החדש מטעם המשרד להגנת הסביבה".


   (צילום: ניר בן זקן) (צילום: ניר בן זקן)
  (צילום: ניר בן זקן)
  יש להזכיר כי בבקשת התובענה הייצוגית נטען כי ״שתי היבואניות ׳הנהיגו הטעיה חריגה בחומרתה בקשר לקרינה אלקטרומגנטית הנפלטת מרכביהן, ואשר מוסתרות מהציבור הרחב באופן מודע ומכוון". במשרד עורכי הדין שהגיש את התביעה (רפפורט לוין וביטון) אמרו כי בעקבות פנייתו של המשרד להגנת הסביבה הוחלט להסיר את הבקשה לתובענה ייצוגית.

   

  גם תביעתם האישית של המבקשים הוסרה, כך עודכנו יבואניות הרכב כלמוביל וטלקאר המשווקות את יונדאי איוניק וקיה נירו בהתאמה. במשרד עורכי הדין ויבואניות קיה וינדאי אישרו את דבר הסרת התובענה הייצוגית.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים