שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עובדות אל על בחו"ל התלוננו על הטרדה, הקב"ט נשאר בתפקיד
  פרסום ראשון: ארבע עובדות בלוס אנג'לס התלוננו נגד קצין הביטחון, וסיפרו על נגיעות והשפלות. עובדים סיפרו שהוא ננזף ונשאר בתפקיד, ולכן העובדות "מפחדות שעכשיו יתנכל לנו". אל על: "דו"ח ראשוני לא העלה ממצאים חד משמעיים, בדיקה נוספת בקרוב מאוד"

  באוינד 787 אל על (צילום: רויטרס)
  ארכיון(צילום: רויטרס)

  חשיפת ynet: עובדות ביטחון בתחנת אל על בלוס אנג'לס התלוננו נגד קב"ט התחנה, שלטענתן הטריד אותן מינית ופגע בכבודן במהלך עבודתן. בשבוע שעבר התלוננו ארבע העובדות לאל על. הן סיפרו שהוא הטריד אותן מינית, נגע בהן בניגוד לרצונן והעיר הערות בעלות אופי מיני בוטה במהלך עבודתן בבידוק נוסעים לישראל. עובד נוסף בתחנה טען שהושפל על רקע נטייתו המינית.

   

   (צילום: נתן יעקובוביץ) (צילום: נתן יעקובוביץ)
  (צילום: נתן יעקובוביץ)
   

  מדובר באיש הביטחון הבכיר ביותר שמוצב מטעם חברת התעופה הישראלית בנמל התעופה האמריקני. העובד אחראי בין היתר על עובדי מערך הביטחון, סידורי האבטחה ובידוק נוסעים שאמורים לעלות על המטוסים שממריאים לנתב"ג.

   

  עדויות שהגיעו לידי ynet מעלות טענות חמורות נגד הקב"ט, ישראלי בשנות ה-40 לחייו, שהגיע לאחרונה לתחנה המדוברת לאחר שהועבר אליה מתחנה אחרת באירופה. הנשים העידו במחלקות משאבי אנוש והביטחון של אל על נגד הקב"ט. הן סיפרו שחשו בושה והשפלה.

   

  לטענת עובדים באל על, הקב"ט ננזף והוחלט להשאיר אותו בתפקיד. כשהמתלוננות ביקשו לקבל התייחסות להתנהגותו המינית, אמרה להן אחת מעובדות החברה כי ניתן לפרש אמירות בכמה אופנים כך ש"בפעם הבאה הוא כבר יידע מה מותר ומה אסור לו להגיד".

   

  לאחר שההנהלה הבכירה באל על נחשפה לטענות החמורות הוחלט לשלוח ללוס אנג'לס מיד מנהל בכיר, שיתחקר ויברר את הטענות בין כלל המעורבים. בסוף השבוע האחרון הגיעה עובדת בכירה באגף הביטחון באל על כדי לאסוף עדויות מעובדי המקום.

   

  עובדות בתחנה אמרו למקורבים להן כי הן אוהבות מאוד את עבודתן בחו"ל אך ציינו שאינן יכולות לקבל את המשך העסקתו לצידן. "כל אחת מאיתנו חוותה כמה וכמה הטרדות מצדו ועכשיו אחרי שערכנו שיחות עם המנהלים שלנו אנחנו מפחדות שהוא יתנכל לנו", אמרו.

   

  "בימים האחרונים עברנו אירועים משפילים. גוף ממלכתי, ששולח את העובדים שלו הרחק מהבית ומהמשפחה, חייב להגן עליהם. מאחר שזה שאמור לשמור עלינו היה זה שפגע בנו, הוא נכשל בתפקידו - ולכן צריך כאן מישהו אחר". 

   

  מאל על נמסר בתגובה כי לאחר קבלת התלונות האנונימיות הוחלט לשלוח לתחנה בלוס אנג'לס את הממונה לנושא הטרדות מיניות באגף הבטיחון בחברה. "מהדו"ח הראשוני שהתקבל בחברה לא עלו ממצאים חד משמעיים בנושא. אי לכך החליטה החברה להעלות את דרג הבדיקה וזו תיערך בקרוב מאוד. ברצוננו להדגיש כי החברה בודקת ברצינות ובאחריות המתבקשת בנסיבות אלה".

   

  הקב"ט עצמו טרם הגיב לפניית ynet.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  "בפעם הבאה הוא כבר יידע מה אסור להגיד"
  צילום: רויטרס
  מומלצים