שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מעל התחזיות: כלכלת ישראל צמחה בקצב של 4.2% ברבעון הראשון של 2018
  לפי נתוני הלמ"ס, הסיבות המרכזיות לנתון היא עלייה בהשקעות במגזר העסקי וזינוק בצריכה הפרטית. בסיכום שלושת הרבעונים האחרונים - ישראל צמחה בקצב שנתי של מעל ל-4%

  חדשות טובות למשק הישראלי: כלכלת ישראל צמחה בקצב של 4.2% ברבעון הראשון של שנת 2018 לעומת הרבעון האחרון של 2017 - כך מפרסמת היום (ד') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס).

   

  לכתבות נוספות בכלכלה בארץ

   

  לפי הלמ"ס, הסיבות המרכזיות לנתון הן עלייה בהשקעות במגזר העסקי וזינוק בצריכה הפרטית. בסיכום שלושת הרבעונים האחרונים - ישראל צמחה בקצב של מעל ל-4%.

   

  לפי הלמ"ס, מסיכום האומדנים הראשונים של החשבונות הלאומיים לרבעון הראשון 2018, המתבסס על נתונים חלקיים שהתקבלו עד עתה, העלייה של 4.2% בתמ"ג ברבעון הראשון של 2018, נרשמה לאחר עליות של 4.4% ברבעון הרביעי של 2017 ושל 4.1% ברבעון השלישי של 2017. התוצר המקומי הגולמי ללא מסים נטו על היבוא עלה ב-2.9%, לאחר עלייה של 4.4% ברבעון הרביעי של שנת 2017.

  בנימין נתניהו ומשה כחלון (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  בנימין נתניהו ומשה כחלון (צילום: אלכס קולומויסקי)
   

   

  בהודעת הלמ"ס נמסר: "העלייה של התוצר ברבעון הראשון השנה משקפת עליות בהוצאה לצריכה פרטית ובהשקעות בנכסים קבועים שהושפעו מעלייה משמעותית ביבוא כלי הרכב ברבעון הראשון (כאשר המסים על היבוא הינם חלק מהתמ"ג), כמו כן עלו יצוא הסחורות והשירותים וההוצאה לצריכה ציבורית. בנוסף, הייתה עלייה ביבוא סחורות ושירותים".

   

  במבט על הנתונים ניתן לראות כי בהשוואה לרבעון האחרון של 2017, ברבעון הראשון של 2018 נרשמה עלייה ברכיבים הבאים: עלייה של 2.9% בתמ"ג ללא מסים נטו על היבוא; עלייה של 2.5% בתמ"ג העסקי; עלייה של 10% בהוצאה לצריכה פרטית (למעט מוצרים בני קיימא עלייה של 4.1%); עלייה של 12.8% בהשקעות בנכסים קבועים (למעט אוניות ומטוסים); עלייה של 11.4% ביצוא סחורות ושירותים, למעט יהלומים וחברות הזנק (סטארט-אפ); עלייה של 11.3% בהוצאה לצריכה הציבורית ועלייה של 23.1% ביבוא הסחורות והשירותים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים