שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תם משבר הקייטנות הציבוריות: מחירן יעלה, אך יתווספו שעות
  קייטנות ציבוריות בגנים יתקיימו עד 16:00 במהלך שלושה שבועות בחופש הגדול, במחיר של 977 שקלים. כך על פי סיכום בין משרד הפנים למרכז השלטון המקומי, לאחר שהרשויות המקומיות הזהירו שהתקציב חסר

  תם משבר הקייטנות הציבוריות:  בהודעה מטעם משרד הפנים ומרכז השלטון המקומי נמסר הערב (ד') כי מחיר הקייטנות הציבוריות בגנים יעלה. הוא יעמוד על 977 שקלים לשלושה שבועות, אך הן יימשכו עד השעה 16:00 במקום עד 13:00. בנוסף סוכם כי מינימום של 28 ילדים יחייב פתיחת קייטנה ציבורית. זאת בניגוד לכוונה הראשונית של שר הפנים אריה דרעי, לפיה לא יהיה צורך במספר מינימום של ילדים על מנת לפתוח קייטנה.

  (ארכיון) (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  (ארכיון)(צילום: אבי רוקח)
   

  "אני שמח שהצלחנו להגיע להבנות לגבי הפעלת הקייטנות לתלמידי תוך קביעת מספר מינימום של משתתפים", אמר ראש עיריית מודיעין חיים ביבס המשמש גם יו"ר המרכז לשלטון מקומי.

   

  שר הפנים אריה דרעי אמר: "הקייטנות המפוקחות במחיר שקבעתי הן בשורה למשפחות הצעירות. היום אנו מביאים להן בשורה חברתית ממדרגה ראשונה – חופשת קיץ ללא הוצאות של אלפי שקלים על קייטנות". בנוסף החליטו ביבס ודרעי על הקמת ועדה שתורכב מנציגי משרד הפנים, המרכז לשלטון מקומי, משרד האוצר והחינוך שתדון בנושא באופן נרחב יותר. בין היתר, צפויה הוועד ה להסדיר באופן מלא את הפעלת הקייטנות.

   

  לפני כשנה אושר חוק הפיקוח על מחירי קייטנות ציבוריות שאמור היה להוזיל את מחירן, ויועד בעיקר לילדי הגנים, שכן ילדי כיתות א' עד ג' גם כך משתתפים בתוכנית "בתי הספר של החופש הגדול" של משרד החינוך.

   

  "הסיכום בין משרד הפנים והרשויות יאפשר כניסה חלקה לקייטנות הקיץ במחיר מפוקח", אמר יו"ר וועדת הפנים ח"כ יואב קיש (הליכוד). "אני מברך את הצדדים על האחריות וההבנה בחשיבות ודחיפות המהלך".  

   

  לפני כמה ימים הזהירו הרשויות המקומיות כי לא יוכלו לערוך את הקייטנות כמובטח, על רקע טענות לתמחור לא ריאלי מצד משרד הפנים ו"הנחתה" של המתווה. המרכז לשלטון מקומי פנה למשרד החינוך בבקשה להתערב במשבר. ראש העיר גבעתיים רן קוניק שיגר מכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולמבקר המדינה יוסף שפירא. במכתב נטען כי יישום התוכנית, לפי מתווה משרד הפנים, עלול אף להביא לעבירה על החוק, שכן בשנת בחירות הרשויות המקומיות אינן יכולות לממן פעילות מסוג זה. במקביל, היום נשלח מכתב שחתום על ידי עשרות ראשי רשויות שבו קוראים לדרעי לדחות את יישום הקייטנות.

   

  חיים ביבס ()
  חיים ביבס

  לפני כשנה אושר חוק הפיקוח על מחירי קייטנות ציבוריות שאמור היה להוזיל את מחירן, ויועד בעיקר לילדי הגנים, שכן ילדי כיתות א' עד ג' גם כך משתתפים בתוכנית "בתי הספר של החופש הגדול" של משרד החינוך. 

   

  קודם לחקיקה היו שותפות הרשויות המקומיות לתהליך ובסופו המליצו, בין היתר, כי מחירן יעמוד על 1,055 עד 1,137 שקלים. כשפורסמו פרטי המתווה בתחילת חודש פברואר - נדהמו הרשויות לגלות כי המחיר המרבי שאותו יוכלו לגבות מההורים נחתך באופן משמעותי ועומד על 689 עד 800 שקלים, שזה במקרה שבו הקייטנה תופעל על ידי מפעיל חיצוני. 

   

  ראש העיר מודיעין חיים ביבס שמכהן גם כיו"ר המרכז לשלטון מקומי, פנה בימים האחרונים למשרד החינוך בדרישה להתערב באופן מיידי במשבר וליישם את המודל של "בתי הספר של החופש הגדול" – גם על גני הילדים.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים