שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השגרירה נקראה לנזיפה, ונזפה בבלגים: "עמדותיכם החד-צדדיות אינן תורמות לשלום"

  שגרירת ישראל בבלגיה ובלוקסמבורג, סימונה פרנקל, נקראה למשרדי החוץ בשתי המדינות בעקבות הההסלמה בגבול עם עזה, והתעמתה איתם. "הם חשבו ששגריר שנקרא לשיחת נזיפה אמור להתנהג כילד נזוף, להקשיב בהרכנת ראש ולא להשיב"

   

   

  סימון פרנקל ()
  סימונה פרנקל, השגרירה בבלגיה ובלוקסמבורג

   

  סימונה פרנקל, שגרירת ישראל בבלגיה ובלוקסמבורג, זומנה אתמול (יום ד') למשרדי החוץ של שתי המדינות בעקבות העימותים בגבול עם עזה, וניצלה את ההזדמנות כדי למתוח ביקורת על ההתנהגות של המדינות. "נראה שמשרד החוץ הבלגי שייך לאסכולה שלפיה כששגריר נקרא לזימון או לשיחת נזיפה, הוא אמור להתנהג כילד נזוף, להקשיב בהרכנת ראש ולא להשיב. אני השבתי והטחתי בבלגים: עמדותיכם החד-צדדיות אינן תורמות לשלום", כתבה פרנקל בדיווח שהעבירה למשרד החוץ.

   

  פרנקל נקראה תחילה לפגישה עם תת-מנכ"ל משרד החוץ בבלגיה, אניק ואן קלסטר, שלא מזמן ביקרה בישראל. ואן קלסטר פתחה ואמרה שהתבקשה על ידי שר החוץ הבלגי ריינדרס לזמן את פרנקל כדי להבהיר את עמדת בלגיה, למחות על הנעשה בגבול עם עזה ועל חוסר הפרופורציות של השימוש בכוח.

   

  קלסטר גם מחתה על דברים שאמרה פרנקל בראיון לרדיו הבלגי RTBF, לפיהם כל ההרוגים בעזה הם מחבלים. קלסטר אמרה שדבריה של פרנקל "אינם מקובלים עלינו". היא מחתה על המצב ההומניטרי בעזה וביהודה ושומרון, על ההתנחלויות והריסת בתים. "אנו פונים אליכם ומבקשים לפעול בהתאם לדין הבינלאומי של שימוש פרופוציונלי בכוח ושמירה על חיי אדם. נתמוך בהקמת ועדת חקירה עצמאית ואנחנו קוראים לכל הצדדים לעשות מאמצים כדי להביא שלום לאזור".

   

   צה
  העימותים בגבול רצועת עזה. "איך מגדירים פרופרציונלי?"(צילום: דובר צה"ל)

   צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  פרנקל ישבה, הקשיבה והחליטה שלא לעבור על הדברים לסדר היום. היא השיבה לואן קלסטר בהרחבה על כל הנקודות שהועלו. "באשר לוועדת חקירה עצמאית, מעולם לא הייתה ועדת חקירה עצמאית בענייננו. כולן היו נגועות בפוליטיקה, שם יש רוב אוטומטי נגד ישראל, מה עוד שבלגיה היא האחרונה לטעון שוועדת החקירה עצמאית, כאשר ראש ממשלת בלגיה שארל מישל, טען עוד לפני שהוועדה הוקמה שישראל צריכה להיענש, כך שאתם כבר קבעתם את התוצאות".

   

   

  השפלה לשגריר ישראל בטורקיה

  השפלה לשגריר ישראל בטורקיה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פרנקל גם התייחסה לביקורת על הדברים שאמרה בריאיון לרדיו: "אתם נזעקתם מכך שהגדרתי את כולם מחבלים, אבל כבר הבוקר אנחנו יודעים שאותה תינוקת בת שמונה חודשים שלכאורה נפגעה מידי צה"ל, אפילו העיתונאים בעזה כבר ממתנים את עמדתם ואומרים שייתכן שהיא כבר גססה לפני כן והובאה בכוונה לגדר".

   

  פרנקל הוסיפה ואמרה: "העובדה שבלחיצת כפתור של חמאס המפגינים נעלמו מהגדר, מוכיחה כאלף עדים מי הביא אותם לשם". באשר לשאלת המידתיות בשימוש בכוח פנתה פרנקל ושאלה את הדיפלומטית הבלגית הבכירה: "הייתי מבקשת לשמוע מכם איך אתם מגדירים פרופורציונלי?".  

   

  פרנקל סיימה את דבריה באמירה קשה כלפי הבלגים: "אין מישהו שרוצה בשלום יותר מאיתנו אך תגובתה של בלגיה ועמדותיה החד-צדדיות בדרך כלל אינן תורמות לשלום". דברים דומים השמיעה פרנקל בשיחתה במשרד החוץ של לוקסמבורג.  

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים